Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 07.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Драго ЕГО...нови [re: bsb_2]  
АвторLilly (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 13:03



Виж, не ми е хрумнало. Интересуват ме тези неща. Темата се повдигна преди няколко години по повод"колежка", че думата носи сексуален оттенък и то негативен. "Ние с колежката; Ей, колежке...". Подозирам, че не е въпрос на мързел и неграмотност. Може би всичко идва от "политическата коректност" в англииския език (US), за която сме чували абсурдни примери.

Това е, Бояне.



Тема Re: Драго ЕГО...нови [re: Lilly]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано01.03.02 22:35



Полското възпитание си личи, но за жалост само в правописа.
Останалото е тежък ориент, шановна паненко, ето защо и на мен също ми писна.



Тема Re: Драго ЕГО...нови [re: Lilly]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано03.03.02 12:35



доколкото ми е известно феминизмът се бори за УТВЪРЖДАВАНЕ на тези понятия, а не за премахването им...

хмм... дали аз съм се объркал....



Тема Re: пунктОация?нови [re: perfect]  
Автор Aнeлия ()
Публикувано03.03.02 14:46



Защо?

Неприятно ли ти е, че не съм се заяла?

Ако държиш няма проблем. Ше си оскубеме косите като стой та гледай.

Редактирано от Aнeлия на 03.03.02 14:49.



Тема Re: Драго ЕГО...нови [re: Lilly]  
Автор Aнeлия ()
Публикувано03.03.02 14:55



Аз пък доколкото си спомням от предаванията за българския език по програма "Хоризонт" на Националното радио, ама още преди да стане национално, за избора на род си има правила.

Длъжностите винаги са в мъжки род, като директор например, докато професиите, или това за което си учил или работиш по принцип, се съгласуват по род. Така даже да работя като метач, или министър аз си оставам преводачка, лекарка, архитектка.



Тема Re: пунктОация?нови [re: Aнeлия]  
Авторperfect (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 10:20



Напротив, мила Анелия!!!
Не ми е неприятно, че не сте се заяла, а се ядосвам, че не забелязахте грешния правопис. Не искам и да коментирам преводите на Вашата фирма, само ще си позволя да Ви обърна внимание на българския език. А той в повечето случаи си остава "последна грижа".
И ще Ви помоля да не влизате пак в интонацията на гневния тон. Достатъчно прехвърчат искрите на омраза в този клуб. Нещо, което съвсем скоро ще ме откаже да влизам в него.
Пожелавам Ви успех и спокойна работа!



Тема Re: Драго ЕГО...нови [re: efir]  
АвторLilly (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 10:42



Iskam da ti kaza, che s Orienta niamam nishto obshto, kolkoto i da se opitvash da mi go vmenish. Poshtadena sam za razlika ot Teb, giuzel efir.
A ti izpili si bozata tazi sutrin?

Osven tova smiatam da prikliucha uchastieto v tezi klubove, za da moze giuzel efir da si misli che e naj-dobrata.

TOCHKA



Тема .нови [re: Lilly]  
Автор efir (wаr-horse)
Публикувано04.03.02 20:53



.

Редактирано от efir на 04.03.02 21:04.



Тема P.S.нови [re: Lilly]  
Авторefir (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 12:42



Прочетох отново написаното от теб - и просто не мога да се сдържа оф-топик да ти кажа нещо, поевропейчила се Лиляно моме.

Каквото и да пия и да ям тук, в България, ми е сладко, защото не съм дърво без корен и здраво съм стъпила на родна земя.

А ти вземи и плати, като толкова просперираш там някъде в чужбина на някой да ти инсталира най-после кирилица, че от тая твоя латиница на човек му се повръща.
В България все още се пише и чете на кирилица.
Или така е по-удобно, защото не трябва да се пише грамотно?
Или вече съвсем си се поевропейчила?
:)))))))))))

Излизам от клуб преводачи от тази тема, за да е ясно защо го правя.



Тема Re: P.S.нови [re: efir]  
АвторLilly (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 15:10



АКО БЕШЕ ГЛЕДАЛА ПО-ВНИМАТЕЛНО ЩЕШЕ ДА ВИДИШ, ЧЕ ПИША КАКТО МИ ИЗНАСЯ - И НА КИРИЛИЦА И НА ЛАТИНИЦА. И НЕ МЕ ПОУЧАВАЙ ПОВЕЧЕ, ЗАЩОТО НИТО СИ МИ НА ОБРАЗОВАНИЕТО, НИТО НА СТАТУТА, НИТО НА НИЩО. РАЗБРА ЛИ?

И СИ ПИЙ БОЗИЧКАТА НА РОДНА ЗЕМЯ И МИСЛИ, АМА МНОГО МИСЛИ КАК ДА СТАНЕШ ПО-ДОБЪР ЧОВЕК. МОЖЕ БИ ТОГАВА НЯКОЙ ЩЕ ТЕ ВЗЕМЕ НА СЕРИОЗНО. ТОЛКОВА СИ ОГРАНИЧЕНА - АЗ НЕ САМО, ЧЕ ЖИВЕЯ В ЧУЖБИНА, НО И БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК НЕ МИ Е РОДЕН. ХЛЪЦ!

basta!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.