Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 03.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Маля някой да ме светне...  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано19.07.04 09:21



... как се свалят свещите на 4А-ФЕ. Нещо ми придърпва отвреме на време Карината и имам много сериозни съмнения, че е от свещи а неможах да схвана как се свалят. Н капака, където влизат кабелите има само едни гумени квадрати и като ги извадя от жлеба свещи не се виждат.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Маля някой да ме светне...нови [re: the_rider]  
АвторPesho (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 11:39



Ми не знам какъв ти е точно двигателя щото тези номера и модификации не са ми много ясни, ма ако е като на пича с Карината 2.0 по долу дето е показал и снимки мога да ти дам малко инфо понеже аз карам Камри 97 година ма като гледам снимките то почти всичко е еднакво та значи и при свещите трябва да е така. Та с обикновен ключ за свещи не става щото свещите са по надълбоко отколкото са предназначени стандартните ключове за свещи. Ще ти трябва гедоре с накрайник за свещи с размер 5/8" поне при мен е така и удължител поне 6 инча , моя дето го имам в гедорето е по къс та като ги сменях се наложи да искам удължител от един колега, иначе от тук нататък нищо особено, бъркаш отвиваш и сменяш и най-добре е новите свещи дето ще ги сложиж да са оригинални на Тойота мисля че пишеше още Денсо на тях. При мен е задължително да са двуелектродни, смеяш ги веднъж на 100000 км(60к мили) и забравяш дълго време за тях. Дано и при теб е така.



Тема Re: Маля някой да ме светне...нови [re: Pesho]  
Автор El Camino (бивш - B)
Публикувано19.07.04 12:14



Wchera mernah w knijkata na kolata, che e obqsneno kak e za Carina. Shte prowerq i shte pisha ako ne e taka, kakto ti si go opisal.

"..el camino's aren't supposed to make sense, craziness is what makes the
world go around."-C&D'84


Тема Re: Моя мотор е 1.6...нови [re: El Camino]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано19.07.04 13:05



.. изглежда по малко по-различен начин, но май се свалят аналогично, щото и при мен са дълбоко надолу. Самоче аз неможах (или по-точно не посмях) и кабелите да сваля, щоно лулите не се виждат, а така да дърпам направо кабела не посмях. И въобще кво ше кажете, от какво може да ми придърпва така отвреме на време - точно все едно остава на 3 цилиндъра за момент. Освен свещи друго възмаожно ли е ?! инжектор примерно?!? Прави го само от време на време /последния път 2 седмици не се беше появявало/ и като чели се проявява, когато карам със съвсем малко газ, но като се появи и известно време го прави по-често, а после може пак 2 седмици да го няма

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Моя мотор е 1.6...нови [re: the_rider]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 13:48



Да не би да не й достига мощност при много ниските обороти, щом си с 1.6 двигател и да притреперва, а ти да го мислиш за придърпване. Ако са износени свещите трябва и на място да ти го прави, защото сместта не е по-богата. Също може да помогне и ресет на ECU-то - пробвай



Тема Re: Моя мотор е 1.6...нови [re: Scott]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано19.07.04 15:47



Ааами не и стига... когат върви няма кой да я настигне - къса хамута направо. Наистина го прави и на место понякога. Притреперва и оборотите падат, но веднага след това сама ги вдига и не изгасва, вероятно ЕКУ-то ги възстановява принудително с повечко гориво към инжекторите. Като набира, ако почне да прекъсва и и подам още газ или се оправя и излита или забива още повече. Ако върна газта и настъпя отново обикновенно поема нормално. Интересното е, че го прави много рядко - например около 300 км. не го беше правила и вчера пак го направи, днеска пак е ОК. Мислех, че е от горивото и смених бензиностанцията, но май не е от това.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Моя мотор е 1.6...нови [re: the_rider]  
Автор ToyotaFan (otskoro)
Публикувано19.07.04 15:53



mozhe da e ot kabel... da prekusva ponjakoga



Тема Re: Кабелите изглеждат като нови....нови [re: ToyotaFan]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано19.07.04 16:16



Аз се съмнявам в свещ и защото в книжката пише, че платинените свещи /които пък руснаците твърдят, че задължително се слагат на моторите с обеднена смес/ изкарват до 100 000 км. Моята сега е на 92-3 и може вече да им е време да се сменят. Все-пак исках да ги огледам преди да се ръсна за нови.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Кабелите изглеждат като нови....нови [re: the_rider]  
Автор lS3OO (c230)
Публикувано19.07.04 19:11



ta svestite se svaliat taka kakto Pesho ti e opisal, dvigatelia ti e malko po razlichen, no tazi chast sas svestite e sastata. originalno ot zavoda sigurno e doshla s NGK svesti(poniakoga idvat i s Denso, no me samniava), i pochti vinagi imat biala marka na varha na svesta, t.e. bez da gi svaliash, samo drapni kabelia i svetni s fener i vij dali nesto e narisuvano na varha na svesta. ako gi smeniash, sloji Denso svesti. pogledni i ot koia godina sa kabelite, na tiah pishe, ako sa originalni, smeniai sas distributorna kapachka i palec. tova obache dali ste ti pomogne da otkriesh problemati ne znam . injectorite ne sa mnogo tipichni da se razvaliat na tozi dvigatel. po skoro sam vijdal crank sesor da se razvalia(ako imash, mislia che go slagat na dvigatelite sled 95-96 godina), namira se tochno pod vodnata pompa, i tia ako prokape, antifriza pochva da kape varhu sensora i v nachaloto toi pochva da prekasva, kato v posledstvie sasem se precakva i kolata sasem ne moje da zapali. za da razberesh dali imash takav sensor, moje da poglednesh kolko kabela otivat do distributora ti, ako sa 4, nachi imash, ako sa poveche znachi si bez tozi sensor. za drugi vazmojni povredi v momenta ne se sestam.



Тема Да позная-нови [re: the_rider]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано19.07.04 21:23



прекъсвала е при влажно време ?
За смяна - капачка и палец на делко, кабели свещи, свещи.
Минах на Денсо от седмица, доволен. Тия смени се правят още като купиш колата - защото уж няма проблем ама харчи повечко, по-шумен и бяга по-малко.... след дъжд прекъсва. Няма смисъл да те оставя колата на пътя.

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.