Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 22.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано08.08.03 19:49



Zdraveite fenove na Toyota!!!

Az ot edin mesetz se uverih, 4e tezi koli sa strahotni.
Kupih si Camri, no ne znam po4ti ni6to za tehni4eskite i eksploatatzionni harakteristiki i parametri.

Modelut e '89 godina, 2.0L, 16 klapana i ima nqkakva sistema EFI(ne6to kato turbo).
Kolata e s avtomati4ni skorosti.
Nakoi ima li v BG takava Toyota Camri, za6toto razbrah 4e e prednazna4ena za amerikanskiq pazar???

Mnogo 6te se radvam ako nqkoi mi dade nakakvo info.

V sledva6tiqt posting 6te vi razkaja kak se sdobih s neq !


Mersi predvaritelno!



Тема Re: Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!нови [re: Kykepa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано08.08.03 19:54



ami dai nomer na ramata, i shte ti kaza po-podrobno vsichko. EFI =Electronic Fuel Injection, 2.0 16V, predpolagam imash ili 3S-FE ili 3S-GE dvigatel, ama kato napishesh nomera, shte ti kaza sus tochnost.
chestita kola, da si ya karash sus zdrave!

i da padnem i da biem, pak she sme nie...


Тема Re: Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!нови [re: punkara]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано08.08.03 20:04



kva e razlikata mejdu FE i GE?
inache EFI niama nisto obsto s turbo , prosto e nachina na vpraskvane na benzina, dokato turboto promenia kolichestvoto na vazduha.
inache Camry-to verno e praveno za amerikanskia pazar i sa neveroiatno populiarni, i ne sluchaino, stabilni koli sa!



Тема Re: Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!нови [re: punkara]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано08.08.03 20:06



Spokoino ne e kradena, ako za tova ti trqbva nomera na ramata!

Puk az ne sum i v BG!

Ako moje da mi kaje6 kade to4no da go namerq tozi nomer!?
Pod predniq kapak li ili drugade???



Тема Re: Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!нови [re: c23O]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано08.08.03 20:11



Az sum sega to4no v USA.

No nqmam vreme da vi razpravqm sega podrobnosti za6toto sum na rabota.

No drugata sedmitza 6te vi razkaja tova-onova!:)



Тема Re: Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!нови [re: Kykepa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано08.08.03 20:12



? stranno, zashto si mislish che mi tryabva nomeara za da znam da li e kradena???
v nomera na ramata e vsichkata informaciya na kolata, s kuv dvigatel, za koi pazar e pravena i t.n.
kak da ti dam eksplotacionni danni, kato neznam za koya kola pitash?
ako iskash izuchi si kodovete na toyota sam, i se opravyai.
na moyata stranica ima link za takava, koyato shte ti gi obyasni.
priyatno
punkara

i da padnem i da biem, pak she sme nie...


Тема Re: Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!нови [re: Kykepa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано08.08.03 20:16



otvori si talona na avtomobila, tam go pishe, ak ne, otvori predniyat kapak, i tryabva da e na naprechnata stena, koyato deli salona ot dvigatelnoto otdelenie. ako e amerikanska, VIN nomera i sedi otgore na prednoto tablo, nad pokazatelnite uredi.
punkara

i da padnem i da biem, pak she sme nie...


Тема Re: Nqkoi znae li ne6to za TOYOTA Camri(nov 4len)!нови [re: punkara]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано08.08.03 21:35



da, VIN-a go ima dolu na tabloto, kato stoish srestu kolata, gledai dolnia desen agal na prednoto staklo, sasto taka go ima i na siaka vrata(gledai za bial sticker) i na prednite kalnici na kolata(kato otvorish kapaka, gledai raba na kalnicite) ako niakoi ot tozi stikeri go niama, znach kolata e udirana i sa smenili chasta ili sa boiadisali otgore. inache tuk v statite te Camry-tata idvat samo s edin 2.0L dvigatel, ste triabva da pogledna s kav e, FE ili GE.
na kolko mili e kolata. za tezi godini ako si v niakoi ot severnite stati, t.e. kadeto vali sniag i rasiat sol prez zimata, kolata sigurno e v polu-tragichno sastoianie, malko se vodi veche za antika i i triabva kvo li ne, no se pak zavisi de, moje da e bila podarjana(malko riadko iavlenie, no vazmojno)

Редактирано от c23O на 08.08.03 21:36.



Тема Не е странно бате !нови [re: punkara]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано08.08.03 23:25



В Щатите всяко ченге може по ВИН- да провери историята на колата - затова !
Все пак си е полицейска държава - не забравяй :-)))

UB40 !



Тема Re: Не е странно бате !нови [re: jamie]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано09.08.03 08:41



o da, po VIN-a moje da se razbere sichko za edna kola, taka kakto po SS#(social security number, ideiata na EGN v BG) moje da razberesh sichko za edin chovek i imam vpredvid sichko. ima daje saitove kato www.carfax.com, deto kato napishesh VIN-a na kola ste ti dade informacia kolko pati e bila v serviz za nesto seriozno a i ako si platish ste ti dade daje i za kvo e bila kolata tam.



Тема kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: Kykepa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано11.08.03 03:03



kykep,
znachi camry-to ti e sus 3S-FE dvigatel. idid na tozi link da se zapoznaesh malko sus istoriyata na familiyata "S", nadyavam se chetesh ruski?...:)


uspehi,
punkara



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: punkara]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано13.08.03 08:43



Blagodarq mnogo za infoto, no ne znam ruski !:)

Kolata q kupihme s edin aver za $200 sus zastrahovkata malko ni udariha, no nie nqma da q pla6tame tzqlata.
Az sum v Penssilvania.Na studentska brigada sum.

Naistina kolata e malko izgnila, no poda i podkalnitzite sa dobre.
Na blizo 300 000 mili e, dvigatelq ne se 4uva, osobeno na prazen hod.
160-180 km/h si gi vdiga bez problem i e ikonomi4na-okolo 8L na 100km.
Ima su6to-el. stukla, avtomat. kolani, over drive i cruise control(poslednite 2 ne znaem kak deistvat to4no).
Не знам нито конете, нито макс. скорост, абе нищо.
Онзи дето ни я продаде няма6е книжка за експлоатация.

Mnogo sme dovolni ot neq(da 4ukna na durvo) i tova e 14 godi6na kola!
M/u drugoto tova mi e purvata kola v jivota li4no moq(1/2 ot neq de).

Pravi mi vpe4atlenie, 4e nqkoi put ne moje da zavurti startera, kogato q palq za purvi put za denq, sutrin osobeno!?:(
Kakvo moje da zna4i tova???

6te vi kaja Nо. на рамата в следващия постинг.
Ако може да ми дадете линк на англииски!?

Пак ви благодаря за вниманието!
Ще се 4уем скоро!!!



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: Kykepa]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано13.08.03 09:25



ta overdrive e edno malko kopchence na stika(det prevkluchvash ot P na D, no ne e goliamoto kopche det osvobojdava stika da se dviji ami niakade pod nego). overdrive e vsastnost 4-tata skorost na transmisiata(v sluchaia) i ako e izkluchen ste ima nadpis o/v off na tabloto pri kilometraja, taka che gledai da go niama toz nadpis ili ste karash kolata da vdiga visoki oboroti na highway-a. cruise control-a e edna malka rachica starchasta ot volana, taka kakto starchi tova za migachite, chistachkite, svetlinite. ne sam siguren na tolkova stara kola tochno kak beshe, no moje i da ima otdelno kopche za on/off niakade na tabloto, pak v oblasta na volana pod kilometraja. kogato si go pusnal, t.e. on, na tabloto ste izpishe sas zeleni bukvi(pone na novite Toyoti e taka) CRUISE. ta znaesh li kak se izpolzva cruise control? az poprincip nikoga ne go polzvam, stoto moga da zaspia.
tova za startera, kato otkazva da zapali kolata, zavarta li izobsto, makar i bavno ili prosto pravi edno kratko 'klik' i tova e?
i edin savet, gledai da ne karash kolata sas 180km/h(110mph), stoto v Penssilvania limita e sigurno 65mph i ste ti drusnat edna takava zdrava globa, pak i moje da te arestuvat daje, a i zatvor ste obsajdat ako ne si si nameril dobar advokat.
ta kva informacia tochno ti triabva za tazi kola?



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: c23O]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано15.08.03 05:04



Ami kolko konski sili e?

Kolko e max. speed?

Ne znam su6to za6to ima dva radiatora.I mislq, 4e samo ediniqt e pulen s antifrijz.

Drugiq radiator stoi pred realniq, za6toto ediniq ima ventilatori, a drugiq, ne.

v na4aloto mnogo 4esto se vkliu4vaha ventilatorite, no dolqh malko antifriz v ra6iritelniq sud i sega mislq, 4e e po-dobre.

Kakvoto nameri6 za neq pi6i, vse 6te mi e intersno!

Ti v koi 6tat si?

Znae6 li v koi 6tat blizo do Pennsilvaniq moga da si izvadq drive lisence
za6toto tuk iskat edna godina da sum jivql v USA???


Mersi predvaritelno!



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: Kykepa]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано15.08.03 08:48



mi za kone i maksimalna skorist neznam. no inache tozi radiator, det e pred tozi za antifriaza, toi e 'condenser', ili inache kazano e chast ot A/C(air conditioning, klimatik) sistemata, tam freona se preobrazuva ot gazoobrazno v techno sastoianie. ta za ventilatorite, klimatika raboti li ti, stoto ako raboti, vseki pat kat go pusnesh, ventilatora ot kam kompresora raboti dosta chesto, za da ohlajda kompresora.
inache az sam v Illinois(predgradiata na Chicago) i tuk ne e problem da se izkara knijka do kolkoto jivesh v Illinois, za drugite stati nisto neznam.



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: c23O]  
Автор SLX (Homini)
Публикувано15.08.03 12:08



Аз живях в щатите през 2002 г. и имах удовоствието да карам нова Камри \2002\ направихме и около 7 х.лмили. Много добра машинка. Круиз контролът ми светеше зелено, а мисля, че колата е 145 коня. Всъщност изобщо не съм отварял капака и за това време, освен да ми налеят течност за чистачките и тогава не гледах.
Това е първата кола в живото ми, на която не съм отварял капака и нищичко не съм се интересувал от нея. Мисля, че успях ударно да се американизирам по отношение на поддръжката.

Примера - пръв сред равни


Тема za knizka v USAнови [re: Kykepa]  
Автор punkaraМодератор (toyota mad)
Публикувано15.08.03 15:55



Kuker, otivai v Illinois, tam izkarvash vednaga edna 3 mesechna knizka sled izpita. na baza na neya otivash i si pravish Social Security Number, na aplikaciyata ima 2 opcii, s parvo na rabota, ili bez takova, zadraskai s pravo na rabota... edva li shte mine nomerut, no ponyakoga ne obrushtat vnimanie i ti ya zaveryavat, i si legealn resident s parvo na rabota. ako ne, tya zenata shti go opravi, kazi che ne si razbral, posle sled sedmica ti idva SS crtata na dadeniyat adres, posle otivash i si izkarvash permanent drivers license, mislya che vazi za 5 godini v IL, i za oshte $4 si izkarvash id card, na koyato iskash da ti otpechatat social security number. ot tam natatuka, drugo ne ti tryabva. kato tursish rabota, imash dokumenti, i SS nomera, bez na nego da e napisano dali mozesh ili nemozesh da rabotish, i si gotov. taka se pravi, priyatno i uspehi,
punky



Тема Re: za knizka v USAнови [re: punkara]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано15.08.03 18:11



Ama az ve4e imam Social Security No. !

Taka 4e nomera moje da ne mine!:)

A az imam edna poznata v Chicago i ako imam
vuzmojnost moga da presko4a, no po printzip mi e dosta dale4ko.



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: c23O]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано15.08.03 18:15



Ne znam za6to, no klimatikut ne mi raboti!

Nie se 4udehme kakvo zna4i A/C.
Az vikam na moq priqtel tova e klimatik, no kato go vkliu4im su6tiq
ne stava po-hladno!

Kakvo da pravq!
Moje bi se e pretzakal, moje i taka da sa ni q prodali!?



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: Kykepa]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано15.08.03 21:17



mi freona ti e iztekal moje bi, i triabva da se prezaredi i da se vidi ot kade izticha.
inache po vaprosa s SS#, vinagi iskat da vidiat i zelena karta, varianta da te naznachat samo kato vidiat SS# na koiato ne pishe nisto ne e mnogo veroiaten, pone tuk v Chicago, no tova ne oznachava che ne mojesh da si namerish rabtoa, samo ne me pitai kak, stoto az ne znam. a za da si izvadish knijka ot Illinois, parvo triabva da imash SS#(koeto ti veche imash), a sasto triabva da udostoverish che jiveesh tuk(milia che iskat dva dokumenta, moje da sa pisma)



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: Kykepa]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано18.08.03 08:43



Ami stom si kupil kolata bez dokumentatzijata, zasto ne si kupish kniga za neja? Vse pak si maj, moje da ti dojde vdahnovenie. Az sam jena i pak znam pone kade da pogledna da vidja dali pone technostite sa nared.

Tuk mojesh da namerish knigi



I az imam Camry i sam dovolna. No i tja si iska poddrajka i popravki, kogato e po-"vazrastna" , kakto vsjaka kola. Loshoto e, che obiknoveno ne sa evtini. No kogato vsichko e nared, si e mnogo hubava kola, ima dalag jivot, i si zadarja tzenata.

Btw, nikoga ne sam chuvala za 2 radiatora... Naskoro smenjah radiator i znam sas sigurnost, che e edin.



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: Gia]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано18.08.03 09:29



ako imash klimatik, znachi imash i vtori radiator, namira se pred normalnia i imeto mu e 'condenser'(ne sam siguren za ime na BG). inache osven radiatora(za antifriza), condenser-a ima i oste dva malki radiatora, no te sa pod tabloto i sa za temperaturata v kupeto. ta na edinia imeto e 'heater core'(polzvash go postoiano prez zimata za da e toplo v kolata), a na drugi imeto e 'evaporator'(polzvash go postoiano prez liatoto, za da e studeno v kolata). inache ako triabva da vlizame v podrobnosti, mnogo ot novite koli imat i oste radiatori, za da e vazmojen 'dual climate control' opciata, a sasto taka i mnogo koli veche imat otdelen radiator za masloto na avtomatichnata skorostna kotia.



Тема Re: kykep, neshto za tvoyat dvigatel...:)нови [re: Gia]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано18.08.03 23:22



Az vduhnovenieto otnosno avtomobilite si go imam ot kakto sum se rodil.

Moga da ti kaja daje, 4e sam si smenih kru6kite na gabaritite i na stopovete, za6toto bqha izgorqli i antifria dolqh, to drugoto e nared az go proverih.
Samo klimatika ne znam kak 6te opravim, no moje i bez nego, makar 4e tuk
v Pennata e adtzki gore6to kato v Pleven.Az sum ot tam 35-40 g. C e vseki den.:)

Mersi za saita s knigite!

Zasqkohme q gori nqkude kum 10L na 100km.
Ako q ru4kame sigurno i pove4e 6te gori !

Za radiatorite ve4e razbra!



Тема Ееее !нови [re: Kykepa]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано19.08.03 00:08



Не е толкоз в Плевен да ге !
Айде поздрави от един Ловчанлия ;-)))

UB40 !



Тема Re: Не е странно бате !нови [re: c23O]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано19.08.03 01:05



Mersi za saita!

To se okaza 4e Camri-to e Deluxe !

Dvigatelq e pi6e samo 4e e 2.0L, L4, EFI

Ne mojah da namerq ni6to pove4e.Su6to taka ima 5 zapisa na nqkakvi pregledi v baza danni, no trqbva da dam $20 za da gi pregledam.Moje bi po-kusno.



Тема Re: Ееее !нови [re: jamie]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано19.08.03 01:18



Mersi za pozdravite na lov4anliq !!!



Тема Re: za knizka v USAнови [re: punkara]  
Автор Kykepa (Фенче)
Публикувано19.08.03 02:04



Lo6oto e, 4e nqmam postoqnen adres tuk v US, za6toto jivq v motel.

A te za knijkata sigurno 6te mi iskati edna godina prestoi nqmam.

Ami taka e ama 6te se opravim nqkak si !



Тема Re: a be, hora, vie me otchajahteнови [re: c23O]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано19.08.03 03:43



Kakvo mi trjabvashe da se obajdam?! Takmo si bjah stastliva, che edinstvenijat mi radiator e toku-sto smenen, a vie ubihte vsichko detsko v men... Sega ima da se chudja koj oste ste trjabva da se smenja....



Тема Re: a be, hora, vie me otchajahteнови [re: Gia]  
Автор c23O (KOMPRESSOR)
Публикувано19.08.03 08:17



ne se pritesniavai, ne viarvam da triabva da smeniash koito i da bilo ot tez radiatori, nali se pak govorim za Toyota . nai-mnogo da triabva da smenish niakoi den condenser-a, no ako imash A/C v momenta, znachi si svirkai .
btw, kvo Camry karash, a i ot kade si, to Camry-ta se karat predimno samo v USA-to?



Тема Re: a be, hora, vie me otchajahteнови [re: c23O]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано19.08.03 20:13



E, da ne se shashkam togava! Da, v US sam. Imam A/C, razbira se. V Arizona jiveja!

Btw, vidjah tazi sutrin, che si se pojavil v "nashija" (US) club. Ne sam te vijdala predi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.