Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 23.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Za Toyota Fanaticaнови [re: Toyota Fanatic]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано11.04.02 01:44



Q mi dai nekoi link deto verni ima info che Audi shteli da kupuat motori ot ... aaa ... ToYoTa:)))))))))))



Тема Re: HONDA Civic Type-Rнови [re: Toyota Fanatic]  
Автор Beeblebrox (Zeyphod)
Публикувано11.04.02 18:14



E, на този сайт пишеше, че въпросният R hatchback ще върви над 20,000$ - т.е., колкото Селика-та. Доста далече от 2x повече, т.е. 2x50000 лева.



Тема Re: Za Toyota Fanaticaнови [re: LordDigital]  
АвторToyota Fanatic (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 18:27



Тая информация чух преди една година.
Тук инфо от 18.05.01 че тойота се отказва на дизели на PSA Peugeot Citroen.
http://lenta.ru/auto/2001/05/18/toyota/

Мини и дизелов двигател на Тойота
http://lenta.ru/auto/2001/09/25/mini/

BMW 2-Series с дизела на Тойота или 1-Series, не знам тойно как ще се казва модела
http://lenta.ru/auto/2000/12/18/toyota/

А за А2 ти си прав. Може би аз се обърках с БМВ 2. Понеже информация е от миналата година. Ако намеря нещо ще ти съобща.



Тема Re: HONDA Civic Type-Rнови [re: Beeblebrox]  
АвторToытa Фaнaтиk (Нерегистриран)
Публикувано11.04.02 18:42



Да на сайта пишеше че седана струва $20000, а цената на Р-тайпа сигурно ще е над 25000 долара. Тези цени важат за Русия. А там ценообаразувано е по-различно. Сигурно в Русия цената не зависи от конски сили . Например Ленд Круизер 100VX 4.7 в Русия струва около $60000, а в България цената е 160344 лв. Обаче Ярис в Русия струва $13000, а в България е около 22000 лв.
Сивика ще обложат с акциза, ДДС и мито и цената ще порасне.
Бултрако и без това предлагат коли на високи цени.



Тема Купих си една !!!нови [re: Шkoдa]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано22.04.02 13:33



здравейте

королата е супер много ми харесакато се качих вътре !
1,4 мотор 97 конски сили
идеално купе
звук 6 колони
климатроник

купихме си една :)

http://www.parkers.co.uk/choosing/car_reviews/main_review.asp?model_id=224

гледам че сте маниаци този сайт е направо страхотен !



Тема Re: Купих си една !!!нови [re: Becko]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано22.04.02 15:12



Най-накрая се регистрирах.
Честита Королла!!! Верен избор си направил че избра кола от тази марка.
Новата Королла е супер. Има място вътре. Чувстрваш се като човек. Не е като в предишния модел чувстваш се като риба в тенекия. Двигателя е старичик от предишния модел, можаха да сложат и нещо по-новичко. Обаче пак е по-съвременен от двигатели на други марки коли. Ще бъдеш впечатлен от много нисък расход на гориво. Ако ще те харчи 5.5 в града не се учудвай много. При мен расхода на Авенсиса 1.8 се върти между 6-7 литра/100км. в града.
Пак тия скърцащи "провайдери" на Тойоти на БГ пазар не предлагат дизел, който е според мен е супер двигател. Става дума за 2-литров от 110 к.с.
Което се отнася за цената на новата Корола. Тя е приемлива според мен, ако сравняваме с цени на коли от други марки. Обаче в моделния ред на Тойота, новата Королла изглежда малко скъпичка. Най-евтината Королла в момента е около 25 Клв. Може би ще пуснат в най-близкото време някоя промoция за Королата.
Появи се Авенсис Версо в продажба с дизелов двигател за около 43 Клв.
Тойота на второ място по продажби в България. продадoха около 400 коли за първите 3 месеца на годината.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: Купих си една !!!нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано22.04.02 16:20



благодаря ти :)

просто условията които предлагат са много добри а колата е перфектна взех си SOL защото интериора е просто супер не сзжалявам за дизел а и 100 коня на мен са ми достатъчни.

ох не мога да чакам до петък :) тогава ще я взема



Тема Да обобщим.... ;)нови [re: Шkoдa]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано22.04.02 17:58



>> И още нещо има, който е карал предния модел Корола или Версо ще усети веднага разлика при спиране на автомобила.

Може бе има нещо общо с това че е с дискови спирачки и отзад ? =)

>> Двигателя е старичик от предишния модел, можаха да сложат и нещо
>> по-новичко. Обаче пак е по-съвременен от двигатели на други марки коли.
>> Ще бъдеш впечатлен от много нисък расход на гориво. Ако ще те харчи
>> 5.5 в града не се учудвай много. При мен расхода на Авенсиса 1.8 се върти
>> между 6-7 литра/100км. в града.

Градския разход на 1.6 двигателя ми е между 13 и 14 , наистина на сравнително кратки разстояния, като колата успява да изстине при всяко спиране, но дори това не би могло да вдигне разхода двойно.. а пък ти ми говориш дори за 1.8 а не за 1.6. Тези разходи дето си ги дал просто не са реални. Аз дори на междуградско не слизам под 6.5 ??! Сега ще кажеш че проблема е в мойта кола, нали ? ;)


>> Което се отнася за цената на новата Корола. Тя е приемлива според мен, ако сравняваме с цени на коли от други марки.

А дали ?? цената беше височка доколкото си спомням... на същата цена си взимаш Шкодилак Октавия. Като изключим че ги крадат много (и че не си е баш кола де, ама то същото важи и за Королата - за старата говоря, в новата не съм се качвал) си е далавера. За 28К получаваш 1.8Т (както те му казват - 20V Turbo) даже с малко екстрички ;)

>> Тойота на второ място по продажби в България. продадoха около 400 коли за първите 3 месеца на годината.

Те сигурно в тази бройка включват тези старите ТТ-та (Турски Тойоти) дето ги продаваха в края на миналата година (и ги доставяха през тази) на ударни цени (16К за 1.4 Тера) ? То и аз се подмамих и си взех 1.6 Тера (щото Сол бяха свършили. кофти номер, за 500лв получаваш бая екстри в повече, чак е дразнещо). Не че съжалявам за избора. Колата си е много добра за цената си. Виж за 21К наистина е изгодно да си я купиш ;)



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано22.04.02 20:07



Средният ми разход е 6.9л/100км в градски условия в София. Двигатят е 1.8 VVTi. Разходът зависи от това как се кара колата. При извънградсо каране харчи повече. Той се вдига пропорционално на оборотите. При над 200км/ч скача над 20л/100км.
Миналото лято средният ми разход беше малко над 6 литра в София.
13 литра разход трудно мога до постигна, дори като карам в стил "газ-сприрачка" по централните улици. Дори като карах стара Лада Нива разходът ми беше 10 литра градско.
Много Короли се произвеждат в Турция, обаче това не се отразява върху качеството им. Тойота е знак за качество независимо къде е произведена.
Що се отнася до Шкода Октавиа 1.8 турбо, двигателят вече е доста стар и разходът е голям за 150 к.с. И наистина тази кола я крадат много, доколкото знам заради някакъв скъп чип, който лесно се разкодира и с него могат да се крадат Фолксавагени.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано22.04.02 20:33



>>Средният ми разход е 6.9л/100км в градски условия в София. Двигатят е 1.8
>>VVTi. Разходът зависи от това как се кара колата. При извънградсо каране

А трябваше да кажа че я карам кротко, със стремеж да намаля разхода. Не ускорявам до 5 метра преди червения светофар ;)

>>харчи повече. Той се вдига пропорционално на оборотите. При над

при нормален път (не някой проход примерно) карането със 80-90-100 би трябвало да е най-икономично. и въпреки това не е под 6.5

градското каране на 1-ва и 2-ра определено вдига разхода, нали ? ;)

>>200км/ч скача над 20л/100км.

200 с Корола ? Аз да не съм нещо луд ?! :) то при 150 и вече колата става нестабилна, а и с тия спирачки дето са и сложили не можеш да спреш въобще. Добре че поне има Airbag ;)

>>Миналото лято средният ми разход беше малко над 6 литра в София.

сега ще видя както се постопли дали няма да падне малко, ама дори и да падне няма как да падне под 10 ми се струва... бтв, под градско каране не разбираш ходене от Дружба/Младост до Орлов мост по Цариградското нали ? =)

>>13 литра разход трудно мога до постигна, дори като карам в стил "газ-
>>сприрачка" по централните улици. Дори като карах стара Лада Нива
>>разходът ми беше 10 литра градско.

и аз като карах Шкода 1000МБ ми беше 10-11 разхода, ама нейния двигател е по-малък...

познати изказват мнението че още не ми е разработен двигателя и затова харчи повече защото не се е напаснал, а и сега електрониката го държи в друг режим и т.н., но според мен на 5000км вече трябва достатъчно да се е разработил за да не харчи като змей....

>>Много Короли се произвеждат в Турция, обаче това не се отразява върху
>>качеството им. Тойота е знак за качество независимо къде е произведена.

искаш да кажеш че и в Англия и Япония ползват същата евтина и некачествена пластмаса като тази в мойта Корола ли ? =)

дай да сме честни... Турция си е Турция, и не е нито Япония, нито Англия. А и Королата си е нисък клас автомобил. Признавам обаче че що се отнася до сглобката май работят по-добре от чехите. На Октавията за първия месец и изпаднаха всички кори от под двигателя :( Не че на Королата въпбще има кори де ;)

>>Що се отнася до Шкода Октавиа 1.8 турбо, двигателят вече е доста стар и
>>разходът е голям за 150 к.с. И наистина тази кола я крадат много,

стар - стар, ама си е дзвер... това турбо така ме разглези че сега колите все ми се виждат тромави ;) разхода наистина е по-голям от други 150кс. коли които съм виждал. но не чак драстично по-голям. градско не ми вдигаше 13 все пак ;) Но я карах на по-големи разстояния...

>>доколкото знам заради някакъв скъп чип, който лесно се разкодира и с него
>>могат да се крадат Фолксавагени.

Това го измислиха журналистите и ми се вижда тъпо, щото Октавията сама по себе си е достатъчно ценна . Пък и си ги крадат на собствен ход (от опит знам ): , пък после ако само "чипа" взимаха около софия щеше да има 10-ки изоставени Октавии... ама няма...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.