Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 10.05.24 
Автомобили
   >> Toyota
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Em. ()
Публикувано22.04.02 22:25



Виж сега, не искам да падам до нивото "мойто гардже е най-хубаво", но явно нещо бъркаш. Мойта Корола на дълъг път си гори между 6 и 7/100, и то при бързо каране. За градско няма да говоря, щото съм от Търново, и целия град се минава за 10-15 мин. Но чак двойно няма да качи.
А иначе 200 си ги вдига, аз съм стигал до 195 и не посмях повече, но има. Двигателят ми е 4А-FЕ, 1,6 16V.



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Em.]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано23.04.02 10:07



>>Виж сега, не искам да падам до нивото "мойто гардже е най-хубаво", но
>>явно нещо бъркаш. Мойта Корола на дълъг път си гори между 6 и 7/100, и
>>то при бързо каране. За градско няма да говоря, щото съм от Търново, и

колко бързо ? ;)

>>целия град се минава за 10-15 мин. Но чак двойно няма да качи.

то не е толкова за колко време се минава града, а колко светофари има и по колко време чакаш на тях и колко пъти ти се налага да тръгваш и да спираш след 100 метра :(

>>А иначе 200 си ги вдига, аз съм стигал до 195 и не посмях повече, но има.

Бе то и аз със Шкода 1000МБ вдигнах 130 (бях в самоубийствено настроение ;),
ама не е там въпроса. Въпроса е на колко max. се държи/чувства стабилно колата. При 160 вече с Королата си е изпитание за нервите. Да не говорим за звука който е вътре в купето... и то не от двигателя а от въздуха... грррр....

>>Двигателят ми е 4А-FЕ, 1,6 16V.

ахам. и моя е такьв. гледам хубав двигател са направили ;) почти като че има турбо ;) е не е съвсем същото де :PPP



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Em. ()
Публикувано23.04.02 11:27



Колко бързо? Поддържам си около 120, при изпреварване и на правите участъци до 150. Не съм нито тинейджър, нито състезател, просто използвам оптимално възможностите на колата.

>>то не е толкова за колко време се минава града, а колко светофари има и по колко време чакаш на тях и колко пъти ти се налага да тръгваш и да спираш след 100 метра :(

така си е, но когато отивам от точка А до точка Б, ми отнема да кажем 10 мин. И след това излизам от града и не мога да засека чисто градско (пък не съм и опитвал). Спирам на 3-4 светофара, но това е всичко.

По книжка и дават макс скорост 195. Верно, че е много шумно.

И какво въобще искаш да кажеш? Това е малка кола, все пак. Като пъргавина и комфорт е далеч над масовите голфове и пр. подобни дървета. Ще отречеш ли?



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Em.]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано23.04.02 12:03



>>Колко бързо? Поддържам си около 120, при изпреварване и на правите
>>участъци до 150. Не съм нито тинейджър, нито състезател, просто
>>използвам оптимално възможностите на колата.

не е честно, аз карам (за проба де ;) 90-120 и разхода ми е повече. почвам да се съмнявам че нещо ми има на колата.... :(

>>По книжка и дават макс скорост 195. Верно, че е много шумно.

Верно е ;) чудно ми е дали ако се опитам да сложа разни шумопотискащи слоеве под тапицерията няма ли да понамалее шума... мисля си обаче че това ще е ненужно защото шума ще намалее малко, но недостатъчно за да има смисъл в инвестицията...

виж на павета като караш си е направо лудост... особено вечер като главата и така и така ти е бръмнала... бррррр....

>>И какво въобще искаш да кажеш? Това е малка кола, все пак. Като
Всеки път като почна да я сравнявам с някои определени други автомобили се подсещам за колко съм я купил =) И че това е малка кола за улегнали хора ;)

>>пъргавина и комфорт е далеч над масовите голфове и пр. подобни дървета.
>>Ще отречеш ли?

Няма спор по въпроса ;) Но това не е чак такова успокоение, щото дори и една Лада е по-добра от Голф =) (сега тука като писнат разните му голфаджиии =)

Като за цената си е много добро малко автомобилче, но все пак има някои нещица дето просто са недомислени... първото за което се сещам е че можеш спокойно да си оставиш фаровете и на дълги даже и да си излезнеш от колата... вярно пищи там нещо, но това не те спасява ;) Дори на разни таралясници от 86-а (форд експорт =))) като извадиш ключа и фаровете остават само на габарит...

Също така централното заключване работи само от ключалката на шофьорската врата, електрическите стъкла на контакт а не на ACC както е по-логично и по-удобно за ползване....

а и съм се возил в един Tercel от 80-те някъде... ми то голяма част от нещата по интериора като гледам са взаимнозаменяеми.... (би могло да се счита и за + от някои хора)

а да... и ми казаха че ако ти изчезнат всичките ключове се налага да се смени ECU-то заради вградения имобилайзер, което струва много и става бавно. Шкодилака имаше възможност да въведеш 4 цифрен пин, който разблокира двигателя, а и ECU-то се препрограмира (ама така и се краде по-лесно де).

Бе знам ли... не е лоша колата... само дано това че е турска да не ми излезне през задните части....





Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Toйoтa Фaнaтиk (Леха)
Публикувано23.04.02 13:16



Един случай знам за изоставена Октавия без чип!
Спирачките е слабото място на повечето Тойоти! Изключение е Селиката, спирачките на която могат да се сравняват с тези на БМВ M3.
Аз по принцип не карам много по центъра на София, обаче се случва. Извънградско, ако карам бързо разхода е по-голям от градко. Минимален разход постигам на прав участък е при скорост между 50-80км/ч - около 4.5 литра на сто км.
На предавка при над 1000об/мин. без да натискам газта разхода е 0. Предполагам че Королла с по-малкия двигател харчи по-малко. Обаче минимален разход в градското движение има Ярис с 1.0 литров двигател. Това лято обещаха да пуснат обновения Ярис с дизела от 75к.с., който според мен ще има невероятно нисък разход на горивото.
Японските Королли са доста по-богати. Фулопшън, дизел и 4х4 е нормалното явление за Япония. Имат и Авенсиси с далеч над 200 к.с. с 4х4. Явно европеец, като купува японска кола първо гледа цената. Защо на турски Тойоти пластмаса е некачествена?. Пластмаса е пластмаса. Просто евтин материал. Шкодички Октавии също са пластмасови и возят доста дървено особенно по павета. Спорен е въпосьт кое е по-добрo: стария модел Октавия 1.8 Турбо или новата Королла Линеа Сол. Какъв е смисъл да се купува стария модел на цена на нова кола. Ако обявят разпродажба на Октавии тогава може да се мисли. Шкода все още дават само 1 година гаранция.

Не Ви трябва метеоролог, за да знаете накъде духа вятърът.


Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Toйoтa Фaнaтиk]  
Автор Qwerty (Див фен =))
Публикувано23.04.02 13:35



>>На предавка при над 1000об/мин. без да натискам газта разхода е 0.

Мисля че не е точно над 1000, по-вероятно над 1500 ... това си е един вид в идеята на инжекциона ;)

>>Предполагам че Королла с по-малкия двигател харчи по-малко. Обаче
>>минимален разход в градското движение има Ярис с 1.0 литров двигател.
>>Това лято обещаха да пуснат обновения Ярис с дизела от 75к.с., който
>>според мен ще има невероятно нисък разход на горивото.

Ама ние за коли говорим, а не за Ярета ;)

>> Защо на турски Тойоти пластмаса е некачествена?. Пластмаса е пластмаса.

Има пластмаса и пластмаса...

>>Просто евтин материал. Шкодички Октавии също са пластмасови и возят
>>доста дървено особенно по павета. Спорен е въпосьт кое е по-добрo:

на тях проблема им е в мекото окачване, на павета не возят чак толкова дървено, обаче на първата бубунка имаш много голям шанс да счупиш бронята а като нищо и картера.

>>стария модел Октавия 1.8 Турбо или новата Королла Линеа Сол. Какъв е
>>смисъл да се купува стария модел на цена на нова кола. Ако обявят

на една цена не бих се замислял въобще даже ;) а цената дори май е в полза на Октавията.... ;)

>>разпродажба на Октавии тогава може да се мисли. Шкода все още дават
>>само 1 година гаранция.

Гаранция - Франция... тойота като дават 3 просто по тоя начин те задължават всичко да правиш в техния сервиз, а мойто мнение за фирмените сервизи е толкова лошо, че е по-добре да не го изказвам въобще. Ще призная че засега не съм ходил в тойотския сервиз, но предполагам че няма да е много по-различно от на други места. И реално в гаранцията не влиза нищо. Тя колата ако има дефект който се покрива от гаранцията тя ще го прояви доста преди да изтече и едната година...

както се казваше в един виц: "Всичките са педерастиииииииии" =)



Тема ''test''нови [re: Qwerty]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 13:53



new corolla sreshtu vw golf,opel astra,peugeot 307,ford focus.

napravi se veche testa!
corollata e nay dobra...moga da vi dam vsichki dannii sami shte vidite



Тема Re: ''test''нови [re: instinkt1979]  
АвторBecko (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 14:28



:) дай ми данните !!!

аз в петък си вземам Королата и нямам търпение да я покарам ...
искам да видя ако има някакви тестове направени с новата Корола

благодаря ти предварително



Тема Re: ''test''нови [re: Becko]  
Авторinstinkt1979 (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 15:48



super:-)
mnogo e dobra kolata...v tazi semica shte napisha vsichko podrobno...za corolla i drugite koli koito kazah...za da vidyat corolla kolko e po dobra...
mnogo shte se kefish
chestito ot sega za kolata ti
sas fenovete na vw,ford,opel i peugeot shte imame problem slet tova no nishto....shte e zabavno
napravi se test sas tiya vsichki koli sreshto corolla....i corolla e parvenec



Тема Re: Да обобщим.... ;)нови [re: Qwerty]  
Автор Em. ()
Публикувано24.04.02 00:48



При мен нещата явно са малко по- различни. Централното ми заключване е с дистанционно, вградено в ключа и си отваря всички (тоест и двете)врати, стъклата ми не са ел, и нямам имобилайзер. Но пък имам климатик и ел. огледала. За шума си мислех за изолация под капака на двигателя, както при дизелите, но нямам представа кой може да сложи и за колко пари. Някой знае ли? И дали ще има ефект? Не ми харесва, че вратите се затварят по- трудно от нормалното и че понеже са дълги, и прозорците са дълги, и дори и малко да отвориш, вътре става ураган. Добре, че климатика ме спасява, като е горещо. Но отива още литър бензин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.