Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 17.05.24 
ТВ предавания
   >> Стани богат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Поредната чутовна глупост на водещиянови  
Автор Jeff Lynne (E.L.O.)
Публикувано16.03.04 21:06



Обикновено отминавам с усмивка глупостите,които ръси Н.К. Но тази вечер изръси велико остроумие - Фритьоф Нансен бил "софийска улица",и Н.К. не бил чувал да е мореплавател?!? Ако беше прочел малко повече за полярните изследователи,щеше да знае,че Нансен има две експедиции с корабите "Фрам" и "Корект".Но сигурно за водещия "Фрам" е исландски футболен отбор,и нищо друго...
Естествено,чорбарят демострира знания,че Гренландия е датско владение,и за негово "съжаление",не можа да пробута 50 лева на участника...Всъщност,той ги предлага на "по-симпатичните",така ми се струва.
Яка ти гърбина,Кънчев,като седна срещу теб,ще ми броиш 2000 парчета по 50 лева!



Тема Re: Поредната чутовна глупост на водещиянови [re: Jeff Lynne]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 14:30



Онази вечер изръси че нямало мерна единица хектолитър,снощи пак няква велика тъпня,абе заеби,тоя пич е толко зян че направо ме е срам за него самия.



Тема айде стига - "чутовна глупост"...нови [re: El Capitan]  
Автор Ganryu ()
Публикувано14.05.04 13:18



абе не е толко зян момчето, всеки бърка понякога.
наистина е доста подкован откъм обща култура, а като водещ е може би най-добрия в България....

тъй че трябва да се прощава



Тема Хахаха...нови [re: Ganryu]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 13:02



наистина е доста подкован откъм обща култура

Пич,общата култура на Н.К. може да се събере в една кибритена кутия без да се налага да се вадят клечките преди тва.

Поредна глупост:В Австралия гледат как да се отърват от ТОРБЕСТИТЕ животни!Не си спомням преди кога точно го изръси (миналата седмица май),обаче такава чутовна простотия наистина не е по силите на всеки.
Ми те там мило и драго дават да ги защитават ТОРБЕСТИТЕ животни,щото са им национален символ,Н.К.обаче гледа да ги разкара.

Абе въобще-олигофрен отсекъде.



Тема Re: Хахаха...нови [re: El Capitan]  
Авторmecurial (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 16:43



За торбестите си е съвсем прав човека. И аз съм го чувал това от австралийци. Виж примерно това: http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/asia-pacific/1800641.stm
За население от 17 милиона всяка година се падат 7 милиона отстреляни кенгура



Тема Абе копеле,нови [re: mecurial]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 18:19



що се обаждаш от коневръза като не вдяваш нищо от еко-проблеми,биогеография и прочее неща,а?

Ставаше дума за коали,а не за кенгура (които бай дъ вей също разбира се са торбести),но Австралийците със зъби и нокти гледат да се отърват от зайци,кози,елени,лисици и прочее гадости надомъкнати за да им напомнят за родината и след тва ебали майката на целия местен ландшафт.

Аре малко четете преди да дрънкате глупости.



Тема Re: Абе копеле,нови [re: El Capitan]  
Авторmercurial (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 19:49



г-н професор по екогеография, еко-проблеми и прочее неща, първо си четете кво сте писали, а след това съветвайте другите кво да четат.
В предния постинг стана дума за национални символи и торбести. В герба на Австралия има кенгуру, не коала, драги. А тва дето си ги изтребват щото се въдят масово си е факт и чакам доказателство, че в Австралия кенгурата умират от старост и всички там скърбят когато някое животно се изкълчи крака.



Тема Последно уточнение за бавно стоплящите:нови [re: mercurial]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 09:51



Става дума за ТОРБЕСТИ животни.В тва понятие влизат неща като кенгуру,коала,вомбат,валаби,опосуми,торбест вълк (за жалост изчезнал заради същите австралийски реднеци които стрелят кенгура в момента) и още доста животни за които дори не си чувал,да не говорим да знаеш нещо повече.

Простака Кънчев каза че Австралия има проблем с ТОРБЕСТИТЕ животни,което е като да кажеш че има проблем с птиците или бозайниците,все ше си толко прав.

Австралия е почти ЕДИНСТВЕНАТА страна в света,където се срещат такива животни.Затова ти казах че са НАЦИОНАЛЕН символ,а не кои ги има на герба.

Австралия има ПРОБЛЕМ с ВНЕСЕНИТЕ от Европа животни-зайци,кози,лисици и елени предимно,които ебават майката на ландшафта отсекъде.

Австралия е пълна с дивни селяни,за които стрелянето на кенгура може и да е нещо обичайно,понеже те им пречат да си гледат скапаните овци (пак внесени от майната си),но тва не значи че кенгурата са ПРОБЛЕМ за местните екосистеми.
Ако продължават в същия дух,ше докарат кенгурата (поне някои от тях-може да ти звучи изненадващо но има НЯКОЛКО вида кенгура),до положението в което е клиноопашатия орел,за които също нямаш никва представа.

Писна ми от лаици деба.

ПъСъ. Живял съм две години в Бризбейн и една в Мелбърн,така че ходи се гръмни некъде.



Тема Re: Последно уточнение за бавно стоплящите: [re: El Capitan]  
Авторmercurial (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 11:07



Понеже много обичам да се заяждам с простаци и да им показвам какви глупости говорят ще отговоря и на този постинг. За по-интересно ще отговоря на нещата едно по едно.

Първо малко бакграунд: Кънчев спомена за торбестите животни когато искаше да отклони вниманието към Япония в един въпрос за някакво звание живо национално богатство или наследство. тогава артистът дето беше седнал се колебаеше между Япония и Австралия и според мене тази реплика му помогна да избере Япония. Както и да е. "Простака Кънчев" в този момент си постъпи много добре.

Сега за торбестите. За човек, твърдящ, че е живял в Австралийско и може би знаещ английски ми е адски чудно как ще каже на уалабито, което си е пак кенгуру, валаби, и на уомбата вомбат (за последното както и да е щото така са го писали навремето по речниците). Също така много искам да ме светнеш за животните дето не съм чувал и не знам. Обаче ми кажи за други освен бандикута, нумбата, кръгоопашатия пор и тасманийския дявол.

За "националните символи". Може да е въпрос на семантика (тва не е обида, провери в речника), но национални символи навсякъде по света са химна, герба и знамето. Това какво си искал да кажеш е съвсем друга тема и си е изцяло твой проблем. Аз вече посочих за кенгурата в миналия ми постинг и само ще добявя, че кенгурата са се навъдили масово защото фермите са им създали благоприятни условия. И още, коалите не са вписани като застрашен вид в австралийските списъци. Това само като добавка.

За "ебаването на ландшафта". Искам да ми посочиш някой австралийски източник, в който да се казва "имаме ебало майка си проблем със зайци, кози, лисици и елени които ебават майката на шибания ландшафт". Може не и с тези думи, но смисъла горе-долу да е такъв.

За местните екосистеми. Подобна глупост, че кенгурата са проблем на местните екосистеми не съм писал. Само пълен ***** може да си помисли това когато търси от 9 кладенеца вода да си замаже глупостите.

Както стана дума по-горе за уалабитата, ми е пределно ясно за няколкото вида кенгура, които ако оситата продължават в същия дух (6-7 милиона отстреляни на година) ще намалеят или ще се навъдят повече, никой не знае. И за това чакам доказателства.

Май като си бил в Австралия не си мърдал от градовете. Или е имало езикова бариера да разбереш какво пишат по вестниците, а?



Тема Re: Абе копеле,нови [re: mercurial]  
Автор Ganryu ()
Публикувано18.05.04 11:15



спокойно бре,
на копелета зехме да си говорим вече : ))
хихи

То онова Кънчев май го каза на майтап че искали да се отърват от торбестите си.... Нещо такова ми се чини че беше....

Че дрънка небивалици отвреме-навреме, дрънка - вярно си е.... Ама нали затва му е слушалчицата в ушенцето - да го захранват с що-годе вярна и актуална информация!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.