Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 17.05.24 
ТВ предавания
   >> Стани богат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мно-о-ого ме е яд за Вилма!нови  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 08:46



Въпросът за 50 хиляди беше като за 2-3 хиляди лева! Ама нали и докторите учат физика, маса, гравитация... Нали трябва да знаят кои мускули повдигат пениса?



Тема Re: Мно-о-ого ме е яд за Вилма!нови [re: Дaни]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано16.04.04 11:20



Какъв беше въпросът? Какво повдига пениса ли?



Тема И мене ме е яд за Вилма!нови [re: Дaни]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано16.04.04 11:32



Но може и да не знае, все пак астрофизиката е сложна и усукана наука.

Обаче си мисля, че отговорът не беше коректен - гравитационни лещи във вселената са все пак СВРЪХНОВИТЕ звезди, на стадия на гравитационния си колапс, а не галактиките....

А какъв беше въпроса за 25 хиляди, че не го видях?

Редактирано от Topepo на 16.04.04 11:37.



Тема Нито въпросът, нито отговорът...нови [re: Topepo]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано16.04.04 12:53



По мое мнение, ако беше отговорила "свръхновите" и й бяха казали, че верният отговор е "галактиките" щеше да има основание да ги съди. По-"рехаво" нещо във вселената от една галактика не зная да има - дори в кометата средната плътност сигурно е на много порядъци по-висока.
Проблемът със свръхновите е, че не всяка се свива в черна дупка или неутронна звезда - първо има критична маса за една звезда да стане свръхнова, второ има критична маса за една свръхнова да се свие в достатъчно плътен обект, който да играе ролята на гравитационна леща. Даже има деление на свъръхновите на два типа - едните, по-малко масивни свършват като "бели джуджета" (напълно невзрачни звезди), вторите - по-масивни, се свиват типично в неутрона звезда, която вече може силно да изкриви пространството около себе си, което съгласно общата теория на относителността е еквивалентно на гравитационна леща. Та, казвам, това е проблемът при отговарянето със "свръхнова" - във въпроса липсва нужното уточнение, а няма и намек за него. Така че повод за дълбоко замисляне има.

Изобщо... чувал съм, че съставителите на въпроси проверявали в няколко реномирани източника (общопризнати енциклопедии от рида на Британика и т.н.) - в НЯКОЛКО, повтарям - верността на даден отговор на въпрос. Много ми е любопитно в кои НЯКОЛКО източника са намерили потвърждение, че (според "съвременните астрономически наблюдения") галактиките могат да играят ролата на гравитационни лещи. Само че няма кой да ни каже това, нали? Пак повтарям, ако аз бях на мястото на Вилма и бях отговорил онова, което ми беше на устата - "свръхновите" - и ми бяха казали "сори, ама не си познал", щях да ги съдя до дупка. Защото въпросите на тези нива трябва да бъдат абсолютно безукорни и недвусмислени!

А за предишния въпрос, той ако не се лъжа беше нещо от рода на "Коя е била кодовата фраза, изпозлвана от японците за начало на нападението над Пърл Харбър: вълк, заек, тигър или ....?" - последното не го помня. Отговорът е "тигър". Или това беше въпросът за 10 000?

Ambivalent? Well, yes and no.


Тема и аз така мисля!нови [re: Topepo]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано16.04.04 13:23



Любопитно ми е кой е източинкът на информация за отговора на този въпрос!!!!!!!
Категорично бях сигурна, че отговорът е свръхнова! Все пак - действително - точно свръхновите са едни от най-активните обекти във вселената!
Изобщо .....въпросът беше зададен некоректно!



Тема Re: Мно-о-ого ме е яд за Вилма!нови [re: Mиpa CM]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 14:12



А не! Беше: Кое, според последните разбирания на астрономите действа като гравитационна леща?
1. Комета - не е защото е с много малка маса
2. Астероид - не е по същата причина
3. Галактиките - ДА! защото са с огромна маса
4. Свръхновите - не е, защото те избухват, т.е. не само не привличат, ами отблъскват дори собствената си материя!



Тема Re: Мно-о-ого ме е яд за Вилма!нови [re: Дaни]  
АвторДaни (Нерегистриран)
Публикувано16.04.04 14:16



Изложих се с обяснението си, ама явно съставителите са я карали по мойта "логика"!



Тема Сори, пропуснахнови [re: Дaни]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано16.04.04 14:17



Пропуснах едно ВАЖНО уточнение - в работата на пениса, който по начало си е най мързеливия орган на мъжа, мускули изобщо не участвуват....

Въпроса е за 100 лева!

Редактирано от Topepo на 16.04.04 15:10.



Тема Свръхновите, които отблъскват, а не привличатнови [re: Дaни]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано16.04.04 14:37



Има и разсейващи лещи. Вдлъбнати. Които сме късогледи, носим такива.
Лещите в оптиката променят посоката на лъча. Нали? А гравитационната леща какво прави с гравитацията, та да е "леща", не ми стана ясно. Все едно, де.

Затова пък за пениса знам кое го вдига.

Редактирано от Mиpa CM на 16.04.04 14:43.



Тема Бе, аз си мисля [re: ivz]  
Автор Topepo (AlteSchlampe)
Публикувано16.04.04 15:05



Че ако Вилма беше посочила "Галактика", верния отговор щеше да е "Свръхнова", и обратно....

Щото жената се справяше много добре, явно имаше и образование, и култура, и начетеност, както и необходимата издържливост, за да стигне до върха.

И я пресякоха, тенденциозно, по тоя начин.... Зер 100 хил са мнооооого пари!

Редактирано от Topepo на 16.04.04 15:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.