Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 27.06.24 
ТВ предавания
   >> Стани богат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Трудност на въпросите?  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано05.12.02 03:50



oggin изказа мнението, че въпросът за 3000лв се пада труден на умните и лесен на тъпите участници. На мен пък ми струва, че въпросите от 1000 до 3000лв не са наредени по сложност. Сега ще ви напиша въпроси от Ноември, а вие ще кажете според вас за какви суми е трябвало да бъдат зададени.

1. Кой е министър-председател на България в периода 1991-1992г.?
2. Кой е най-големият по площ европейски полуостров?
3. Кой режисьор поставя началото на поредицата "спагети-уестърн"?
4. Последният представител на коя от птиците е бил забелязан през 1681г.?
5. Майката на кой рапър завежда иск срещу него за 11 млн. долара заради нанесената й обида в песните му?
6. Какъв е единственият начин да се справим с изкушението според Оскар Уайлд?
7. С какъв зеленчук са се опитвали да отровят американския президент Джордж Вашингтон?
8. В коя от балканските държави по-голямата част от населението изповядва католицизъм?
9. В какъв цвят ще види небето човек, намиращ се на Луната?
10. Коя световна спортна федерация стои зад абревиатурата ФИДЕ?
11. Какъв облик имат поддържащите колони във форма на кариатиди?
12. Какво покровителства Асклепий, синът на Аполон?

Щеше да ми отнеме много време, затова не написах възможните отговори.

Редактирано от Чoвek бeз винa на 05.12.02 04:09.



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор webkid ()
Публикувано05.12.02 11:05



1. Кой е министър-председател на България в периода 1991-1992г.? - 1000 лв
2. Кой е най-големият по площ европейски полуостров? - 1000 лв
3. Кой режисьор поставя началото на поредицата "спагети-уестърн"? - 2500 лв
4. Последният представител на коя от птиците е бил забелязан през 1681г.? - 3000 лв
5. Майката на кой рапър завежда иск срещу него за 11 млн. долара заради нанесената й обида в песните му? - 1000 лв
6. Какъв е единственият начин да се справим с изкушението според Оскар Уайлд? - 2000 лв .. ама не съм много сигурен. Аз лично не го знаех отговора, но като видях възможните, то си беше кристално ясно, че е D - някакъв ексцентричен отговор беше..
7. С какъв зеленчук са се опитвали да отровят американския президент Джордж Вашингтон? - 3000 лв
8. В коя от балканските държави по-голямата част от населението изповядва католицизъм? 1500 лв
9. В какъв цвят ще види небето човек, намиращ се на Луната? - 1000 лв ( само тре`а малко се помисли тука .. нищо сложно )
10. Коя световна спортна федерация стои зад абревиатурата ФИДЕ? - 1000 лв
11. Какъв облик имат поддържащите колони във форма на кариатиди? - 2500 лв
12. Какво покровителства Асклепий, синът на Аполон? - 2000 лв

а твоите какви са?



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: webkid]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано06.12.02 03:22



Мои нямам, аз ги имам въпросите.
Я да видим сега....

1 - 1000 - позна
2 - 3000 - тук ти е най-голямото разминаване :))
3 - 2500 - позна
4 - 2500 - почти позна
5 - 2500 - този ти се е видял много лесен, но някой пенсионер как ще знае?
6 - 2000 - позна, а отговорът е "като му се отдадем"
7 - 2000 - този ти се е видял труден и даваш 3000 кинта
8 - 1500 - позна
9 - 1000 - позна
10 - 1000 - позна
11 - 1000 - този си казал, че е за 2500, а на мен ми се вижда и за 5000 да е, откъде ще знам някакви си колони със странно име какво представляват....
12 - 1000 - на Асклепий са му клепнали ушите, сигурно затуй е на медицината покровител :)


Изводът какъв е значи?



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор oggin (златен)
Публикувано06.12.02 10:10



izwodyt e che prosto wseki ot nas si ima silni i slabi oblasti !
i zatowa edni waprosi mu se wijdat lesni a drugi trudni
no kogato se otnasq do wyprosi koito sa ot obsta kultura prosto nestata stawat smeshni !
ajde da ne zachepkwam pak istoriata sas snostniq plowdiwski debil !

Have a nice day and please SMILE !!!



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: oggin]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано06.12.02 10:16



Нещо такова!



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: oggin]  
Автор webkid ()
Публикувано06.12.02 10:49



Хапсолютно си прав!

Въпросът е да развиваш колкото се може повече силни страни. ;)

А онова за полуостровите е много лесен въпрос. Просто трябва да имаш въображение! То и аз не се бях замислял за тоя въпрос, но отговора е супер ясен!



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: webkid]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано07.12.02 06:37



И на мен ми се струва лесен въпроса, но забелязах, че много хора не знаят кой полуостров е Пиринейски и особено кой е Апенински. Много хора мислят, че Холандия е към Скандинавския полуостров и т.н.... Предполагам, че на мен географията ми е малко над средното ниво
Най-трудни за мен са въпросите за разни поети и библейските също, не знам при вас.



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор oggin (златен)
Публикувано07.12.02 10:15



za holandiq qasno ama az naprimer ne znam zasto izkarwat daniq skandinawska strana !
drugite poluostrowi se uchat w uchiliste maj oste w 5 ti klas !

a inache za men naj sa trudni wsqkakwi muzikalni i filmowi wyprosi , wyobste gadnoto izkustwo mi byrka w zdraweto :-))

no se nadqwam che ako me izberat nqkoga i az da uchastwam ste se sporazumeem s N.K. kato widni cska-ri da nqma podobni zapitwaniq :-))

Have a nice day and please SMILE !!!



Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано07.12.02 11:01



Ето част от едно интервю на НК което бях постнал в клубовете.Източник в-к СЕГА.

Въпроси на Николай Кисьов
1. Кой и как избира, подрежда и степенува въпросите по трудност в съответните групи? Защо се получава така, че понякога въпросите от една и съща група за различните участници са прекалено лесни или прекалено трудни?

Въпросите се подготвят от екип единомишленици и степенуването им отразява мисленето на всички. Разбира се, най-големите конфликти стават точно при избиране на трудността. Общо взето, всички изхождат от мисълта, че играчите и като цяло българинът е умен и интелигентен. Повтарям за "Библията". Нейните ясни и категорични указания са поставили строго регламентирани насоки пред екипа и особено пред съставителите на въпросите. Наистина понякога въпросите изглеждат прекалено лесни или прекалено трудни, но както във всяко нещо в живота, то е лесно само когато е познато.

............

. Колкото и "top secret*top confidential" да е подреждането на въпросите, не смята ли Ники, че много субективно /т.е. само според познанията на някого?!/ е подреждането им по трудност?

Може да звучи много банално, но никой не е идеален. Субективността на въпросите е нещо, което трябва да си Бог/Богат за да избегнеш. Господ, както се видя от играта ни срещу чехите, вече не е българин.




Тема Re: Трудност на въпросите?нови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор TRlGGER (:o)=)
Публикувано07.12.02 11:10



Лично мое мнение е че за разлика между 1000 и 2000 лева не трябва да се правят проблеми. Тъй като всеки има различни знания и за всеки е различно. Просто не трябва да разглеждаме 15 различни трудности, ами 6-7 групи въпроси с различни трудности. До първа сигурна сума са елементарни, следващите няколко са по-трудни, с приближаването към втора сигурна сума още по-трудни и така нататъка.

Не казвам, че от СБ спазват подобно нещо .... не ми се дават примери сега, но всеки е бил свидетел.

Поздрави!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.