Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 28.09.24 
ТВ предавания
   >> Стани богат
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпос без верен отговорнови  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 07:04



SOS не означава "Спасете нашите души", въпреки широко разпространеното поверие. Явно проверката от три независими източника е само блъф.



Тема Re: Въпос без верен отговорнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторLenny (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 09:46



A kakvo oznachava?



Тема Re: Въпос без верен отговорнови [re: Lenny]  
Автор Beny (минаваща)
Публикувано04.06.02 10:02



Може да означава Спасете нашият кораб
Save Our Ship



Тема Re: Въпос без верен отговорнови [re: Paдиoakтивeн]  
Автор Bилekyлa (виличка)
Публикувано04.06.02 10:23



Аз го знам като съкращение на Save our souls.



Тема Re: Въпос без верен отговорнови [re: Bилekyлa]  
Авторjournalist (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 10:50



i az go znam kato "spasete nashite dushi"



Тема Naistina njama edin otgovorнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторLenny (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 12:37



Ako otidete na tozi adres http://www.acronymfinder.com/af-query.asp?String=exact&Acronym=SOS&Find=Find

shte namerite 68 otgovora.



Тема SOS не означава нищонови [re: Paдиoakтивeн]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано04.06.02 16:55



Съкращението е прието заради това, че в морзовата азбука хем е лесно за запомняне, хем е достатъчно дълго за възприемане.

...---...

Бивш радиотелеграфист. LZ1K(по-нататък не казвам)



Тема Re: Въпос без верен отговорнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 06:35



Наистина не означава нищо. Тези 68 неща предполагам са същите глупости като "Save our souls/ship". Просто това е КОД, а не СЪКРАЩЕНИЕ. В комуникациите се използват широко кодове, които имат само конкретно значение като например "Сигнал за бедствие", но не произлизат от дума или израз. Въвеждането на SOS в началото на миналия век е цяла история, която я има в много книги и официални документи ( на ITU - международния съюз подалекосъобщенията ). Ако авторите на предаването си бяха направили труда да проверят поне в един източник, щяха да знаят.



Тема Re: Въпос без верен отговорнови [re: Paдиoakтивeн]  
Авторjournalist (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 09:23



az predlagam da im napishem vsi4ki gafove i da gi send-nem!
te mai ve4e po4vat da se olivat, neznam koi im misli vaprosite, no da vzemem da mu podarim njkoj i druga enciklopedia;-)
i ne mi e jsno zasto ne iskat zritelite da prastat vaprosi, pone nie ste proverjvame ot 10 izto4nika, predi da slojim otgovorite?!



Тема Не знам за какво предаване говорите, но знамнови [re: Paдиoakтивeн]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано05.06.02 10:08



че нито КОД е вярно, нито СЪКРАЩЕНИЕ (неразумно употребих тази дума - и ето на - спекулираш).

"ЩТФ" в родната българска казарма означаваше "Премини на телефония".

ЩРТ, ЩПР иииииии много други подобни бяха... Преди 25 години... Сега, в ерата на И-нет - не знам. Най-вероятно такива понятия вече не съществуват.

Обаче, все си е по-разнообразно да ти кажат "ЩЩД" и да отговориш "ЯМХ".

Виждам, че всички сте боси на тема"SOS". Да ви помогна. С теорията, която знам. Не значи, че е вярна. Истината е някъде ..............................

На прост плавателен съд, с десетина души екипаж не е мислимо да има денонощно дежурство на радиостанция. Говоря за миналия век. Ама, то важи и за това хилядолетие.

Достатъчно е било един член от екипажа да знае горе-долу Морзовата азбука и в точно определен ден, час и минута да приема и изпраща съобщения. През останалото време радиостанцията е на "Подслушване". Пуска се зумера силно, та да се чува и на рубката - и готово. Всъщност, нищо не се чува, ако няма сигнал.

Таааа. в случай на бедствие е бил НУЖЕН СИГНАЛ (КОД, СЪКРАЩЕНИЕ, АБРЕВИАТРА...), който да прекъсне всякакви качамаци в ефира и да заостри вниманието и на най-неграмотния пуерториканец, излежаващ се на палубата.

Три кратки писукания, три дълги и отново три кратки... Повторени поне три пъти се набиват в мозъка и на най-пияния моряк и са достатъчни да скочи и да се развика: "Синьоооооооооооор, Алаааааааааарм".

Всички тълкувания на "SOS" са глупости, измислици, теми за запълване на празни вестникарски пространства. Ако хвана речника - не 68 а 688 комбинации ще измисля. Е, вярно, че ще ми трябва бутилка ром.

Наздраве, йо-хо-хооо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.