Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 19.05.24 
ТВ предавания
   >> Стани богат
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Часовник на Лунатанови  
Автор OO17 (непознат )
Публикувано16.01.02 13:19



Ако часовник с махало, който на земята работи съвсем точно, се изпрати на луната, то той:
А. Ще избързва;
В. Ще изостава;
С. Няма да работи;
D.Ще показва номера на обувките.
Успех! Поздрави!



Тема Re: Часовник на Лунатанови [re: OO17]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано16.01.02 13:22



Mi maj che shte izbyrzwa ...



Тема Re: Часовник на Лунатанови [re: OO17]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 13:28



Не мога в момента да изведа формула от какво точно зависи скоростта на въртене на стрелките на часовник с махало, респективно периода на махалото. Но тъй като лунното ускорение е очевидно по-малко от земното, би следвало периодът да е по-голям, респективно часовникът да изостава.



Тема Ха ханови [re: OO17]  
Автор Чepнorлaв (стар клубар)
Публикувано16.01.02 15:15



естествено, че няма да работи.там няма атмосфера.. като врътнеш махалото на една страна, то няма да се върне. Просто и ясно



Тема Re: Часовник на Лунатанови [re: OO17]  
АвторЧифтe (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 15:39



Не съм много наясно, но си мисля, че липсата на атмосфера в случая няма значение. Доколкото знам, движението в часовника става посредством разни зъбни колелца... та,..... хм...... при положение, че гравитацията на Луната е по-малка, то аз залагам на това, че ще изостава.

а пък и с тия скафандри, дреме ти за номера на обувките :-)))))))))))



Тема Re: Ха ханови [re: Чepнorлaв]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано16.01.02 16:08



Abe ne znam atmosferata da ima neshto obshto,nali si ima grawitaciq, ama ne znam i zashto sym pisal che shte izbyrzwa.A da kajesh che kato wrytnesh mahaloto na edna strana, to nqma da se wyrne e wse edno da kajesh, che ako metnesh edna topka nagore, tq nqma da padne.

Редактирано от T®lGGE® на 16.01.02 16:09.



Тема Ами... [re: T®lGGE®]  
Автор Чepнorлaв (стар клубар)
Публикувано16.01.02 16:18



топка ще се върне, но трябва да си я изпратил дотатъчно бавно.. но махалото няма да се върне..



Тема Re: Ами...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор 3бpьoвka (Чифте)
Публикувано16.01.02 16:19



Защо?
в крайна сметка, на Луната има гравитация, макар и по-малка от земната...



Тема Re: Ами...нови [re: 3бpьoвka]  
Автор T®lGGE® (:o)=)
Публикувано16.01.02 16:26



Zashto? Prashtash q nagore i grawitaciqta q wryshta.



Тема Re: Ха ханови [re: Чepнorлaв]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 16:42



Просто и ясно или просто и грешно?
Слушай атмосферата няма нищо общо в случая. Та нима според теб атмосферата връща махалото на часовника на земята? Аз все си мисля, че е гравитацията.
Въпросът е всъщност - как зависи периода на махалото от силата на гравитацията, която се измерва като земно ускорение на земята - 9.81 Нютона а на Луната не знам но е по-малко защото Луната е с по-малка маса от земната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.