Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 01.05.24 
Поколения
   >> 30-40
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Отчайваш се ?нови [re: Dark]  
Автор kapincho (благ или враг)
Публикувано17.10.06 09:38



Абе и си прав и не си.

Вярно, че с годините се натискам да бъда по-разумен, щото челядта само на моята заплата виси, ама пак не се сдържах и "право куме, та в очи" на новия шеф чужденец (бивш бодигард). Така, както ме беше обявил за дясна ръка ли, ляв та...к ли и реши да ме накаже по бащински - "Много ме обиди, ама аз съм готин и няма да те изгоня, макар, че заслужаваш, а само ще те преместя на друга длъжност. Заплатата няма да ти пипам, да видиш какъв сам пич"

Аз обаче, не. Там, у тях това може и да прието, но "у нас так не принято". Може да ме уволни, ако намери за какво, но не може да ми променя договора без мое съгласие. След което отидох още по-нататък - аз напускам, но искам обезщетение - минимум 4 заплати,така е по Кодекс (всъщност поисках 12). Той въртя, сука и отряза - или 3 заплати и по живо по здраво или по члена за новия шеф дето има право да си сменя екипа (1 заплата). Аз пак инат - "Кой си ти, та ще нарушаваш нашия закон, който казва "4 заплати, ако не е уговорено повече".

Случката приключи с 1 заплата по шефския параграф. На 49, от средно висок пост и с много висока заплата - на улицата. При комбинация от добро постилане пред колегите в бранша и традиционно добрия ми късмет, за 1 седмица ми направиха три равностойни на предишната длъжност предложения.
Сънародник на шефа ме обяви за глупак - "Така и така напускаш, що не взе трите заплати?" Казвам му: "Защото вие може и да сте по-бели от нас, ама аз не съм негър - това първо. И второ, блясъкът в очите на сина ми, че баща му се е опълчил "за права Бога" на една от най-мощните световни фирми и им е създал главоболия да се преборят с него, напълно си струва две заплати. Поне от моя гледна точка."

Е, всеки случай е сам за себе си и факторите, които му влияят са многобройни, но човек трябва да запазва самоуважението си. Аз така мисля. А и най-важното - семейството ме покдкрепи 100%.

Если человек идиот, то это надолго!


Тема Re: Отчайваш се ?нови [re: kapincho]  
АвторDark (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 12:17



нещем да се заяждам, но защо реши, че като се въздържам съм си плюла в лицето и съм загубила самоуважението си?

недей де, една от гранде чуждите компании беше писнала и от мен, щото реших да се боря за правдата /не мойта, на колегите надолу/



Тема Re: Отчайваш се ?нови [re: Dark]  
Автор kapincho (благ или враг)
Публикувано17.10.06 13:04



Не съм решавал такова нещо. Затова ти казах, че си и права (извинявай за мъжкия род преди) и не.

Права си, защото с годините, на човек му се налага, а и се научава да мери повече от веднъж преди да реже.

Не си права, или по-скоро не ми се иска да си права, че трябва на всяка цена да мерим безкрайно дълго. Има моменти, в които трябва да играе ножицата.

В битката с "организираната престъпност" (разбирай всяка организирана структура от еднолична фирма до държавата) на практично ниво индивидът почти винаги губи. Ама нали уж сме различни от животните и не храната е най-важното ... или съм чел твърде много приказки с добър край като малък?



Если человек идиот, то это надолго!

Тема Re: Отчайваш се ?нови [re: kapincho]  
АвторDark (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:40



така, изчитам аз тоз твой постинг и това дето пишеш че не съм права/иска ти се да не съм права ме разсмива

защото аз не меря безкрайно дълго нищо, аз взимам бързо решения. съвсем не давам да ми "скачат" по главата. но се старая да съм търпелива

и най-ми е смешно, че съм била съм в такава ситуация като теб, е, загубих битката срещу голямата фирма, видях пламъка в очите на децата, усмихвах си се сутрин в огледалото и сравнително бързо излезна добро ново предложение. това беше късмет.

понеже ме мързи да пиша, от двата реда бях криво разбрана





Тема Re: Отчайваш се ?нови [re: kapincho]  
АвторDark (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 14:41



да допълня за приказките - аз все още ги чета





Тема Re: Отчайваш се ?нови [re: Dark]  
Автор kapincho (непознат )
Публикувано17.10.06 14:55



Знаеш ли, вдъхна ми нова увереност, че не всичко е загубено. Бях започнал да си мисля, че онзи колега чужденец с 3-те заплати може и да не е толкова неправ, въпреки всичките ми благородни доводи.

И аз влязох в месомелчката, защото се опитах да обясня на шефа, че не се делим на мениджъри и инструменти (негов израз) и че подчинените ми са ми колеги, а не товарни животни. Най-интересното е, че когато се разчу, вместо тъжно, ми беше смешно да наблюдавам как същите тези колеги ме гледат като зомби или като болен от рак в последна фаза и дори не смееха да ме поздравят от страх шефа да не ги заподозре в съзаклятничество. Само секретарката/гадже на шефа с жест като към осъден на смърт ми прошушна "Дръж се!". Голям майтап беше.



Тема Re: Отчайваш се ?нови [re: kapincho]  
АвторDark (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 15:15



при нас делението беше на мениджъри и "фураж"

пък аз колкото и да се насилвах не можах да възприема като "фураж" младите си колеги

май от една школа ще да са били наште шефове ....

а за остракизма от страна на почти всички колеги - беше смешно

движех са като невидима последните дни, като заговорех някой направо се изриваше от ужас

човек трябва да се бори. и от различни има нужда



Тема Re: от два стола на земятанови [re: Stranniche]  
Авторserena (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 16:24



Ох,не знам защо така се получава при мен,но просто искам да се уважавам стойностен човек съм.Когато човек загърбва принципите си все едно предавам себе си.Дано всичко се нареди по бързо.



Тема Била си в грешка.нови [re: kapincho]  
Автор jamie (непознат )
Публикувано17.10.06 22:42



Деленето е именно такова -при това не е наложено "отвън".
ПП: Не съм мениджър, но си ръководя и собствен бизнес.



Тема Re: от два стола на земятанови [re: Stranniche]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано21.10.06 21:33



Работи, ако имаш достатъчно акъл да я обърнеш в своя полза ;-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.