Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 27.04.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема RAISING STEAM излезе днес  
Автор petia8 (...)
Публикувано07.11.13 10:47



40-тата книга за Света на Диска е факт :)
Вече се продава в Амазон, но не можах да я намеря някъде на друго място... Ако я откриете, моля дайте линк?
Книгата е за Мойст фон Липуиг (или Олян) и Дик Симнел - нов герой, който изобретява парната машина, следвайки стъпките на трагично загиналия си баща. Имаше безплатен откъс на страницата във фейсбук - изглежда ще е от тези, които по принцип харесвам ;). Лорд Ветинари инвестира в първия влак на Диска и назначава Олян да наглежда начинанието. Други познати лица, които ще участват са Хари Краля, Фред Колън, Адора-Бел; освен това имаше тийзър и за Краля на троловете - мистър Блясък.



Тема Re: RAISING STEAM излезе днеснови [re: petia8]  
Автор KyleKatarn (freelancer)
Публикувано07.11.13 16:52



Честит Празник! (книгата де, не революцията:)

Ако съм късметлия ще пристигне в Неделя за рождения ми ден (от амазона). А дано....не мога да си представя по-хубав подарък...



Тема Re: RAISING STEAM излезе днеснови [re: petia8]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано08.11.13 18:15



myanonamouse.net



Тема Re: RAISING STEAM излезе днеснови [re: Pagerist]  
Автор petia8 (...)
Публикувано09.11.13 20:19



опитах да се регистрирам - пише, че били запълнени бройките, каквото и да значи това. ще пробвам пак утре.



Тема Особена книга [re: petia8]  
Автор KyleKatarn (freelancer)
Публикувано11.11.13 17:31



Няколко неща се набиват на очи:

1. Няма главен герой - действието е поделено между Мойст, Хари Краля, инжинера на влака, Ветинари, гоблини (тяхната история е нещо като продължение от "Снъф"), Адора Беле, Ваймс, низшия Крал....и "Железния Трегер".

2. Действието на книгата обхваща период от месеци, почти година. Може би това е причината за стила, който е малко необичаен за Тери. Непрекъснато прескача между различните действащи лица - придобиваш впечатлението че наблюдаваш от "божествена гледна точка" какво се случва с всички персонажи замесени по най-ралични причини в бизнеса с влаковете.

3. Тери продължава "традицията" започната в Снъф да ни дава малко повече информация за семейните отношения на героите. В Снъф, естествено, Ваймс и Сибил бяха на мушка, тук са Мойст и Адора...

С една дума: различно е. Кое е различно? Ами почти всичко. Заслужава ли си? Да.

Бисерче: "Всички присъстващи се засмяха нервно; лорд Веринари само се засмя..." (това става след реплика-шега на самия Ветинари).



Тема Re: Особена книганови [re: KyleKatarn]  
Автор petia8 (...)
Публикувано12.11.13 14:02



Намерих я в Кикас торентс - в епуб формат. Това, че е различна не е лошо по принцип. Странно, защо Тери Пратчет е решил да промени познатата схема - заради темата, или вече няма да пише като предишните книги за Диска?



Тема Имам хипотезанови [re: petia8]  
Автор KyleKatarn (freelancer)
Публикувано12.11.13 19:40



Дойде ми наум че книгата е написана по този начин заради самата тема - влакове.

Действието е разкъсано на много малки, но интензивни парчета. Има описания на сцени които съперничат на прочутото "Настане вечер, месец изгрее.." в смисъл - кратко, но много въздействащо и информативно.

Сега, представи си че си във...влак, който на висока скорост преминава през историята. През прозореца имаш време да видиш само кратки сцени от живота на всички замесени в действието персонажи...ей това беше усещането като я четох книгата; чак сега намерих начин да го опиша....

Ако Тери е имал всъщност такава идея, той е гений....и да не я е имал пак е гений така или иначе...

Редактирано от KyleKatarn на 12.11.13 19:40.



Тема Re: Имам хипотезанови [re: KyleKatarn]  
Автор petia8 (...)
Публикувано14.11.13 08:42



Това е много интересна идея, а също и изключително оригинален похват, ако е вярно.



Тема RAISING STEAM излезе днес [re: petia8]  
Автор petia8 (...)
Публикувано17.12.13 09:29



Снощи я прочетох - наистина ми хареса! Само е малко притеснително, че оставя някакво усещане като за финал или заключение - на цялата поредица. Сигурно ще има още някоя книга за Диска, но все пак тонът е такъв - всичко върви по пътя на прогреса и подобрението - света е наред, и може да бъде оставен на спокойствие... В крайна сметка, Мойст един ден сигурно наистина ще замени Ветинари.



Тема Re: RAISING STEAM излезе днес [re: petia8]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано17.12.13 11:55



Останах с неясното усещане, че в книгата има много повече от друг автор, а не от сър Тери... Дано не съм прав.
Интересна фабула, обаче усещането за наброски на отделните теми ми дойде в повече и е много нехарактерно за Пратчет. Като оценка - 4.75, поради недостатъчното задълбочаване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.