Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 25.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема НАЦИЯ!!!нови  
Автор BLACKDlVER (spewer)
Публикувано07.12.12 11:42



[image=http://www.ciela.com/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/0/600x450-2_118853.jpeg]
ОЧАКВАЙТЕ НА 07.12.2012 г. В деня, в който светът загива...
...Мау се връща към дома си от Момчешкия остров. Скоро ще стане мъж. И тогава връхлита вълната - гигантска вълна, която влачи подире си непрогледен
мрак и запокитва една шхуна, "Сладката Джули", в дъждовната гора на острова.
Когато шхуната най-накрая заорава сред дърветата, от погрома е оцеляла само
една душа (или две, ако се броят папагали). Селцето го няма. Нацията е изчезнала. Останали са единствено Мау, който не носи
почти никакви дрехи, едно крачолато момиче с твърде много дрехи и куп
недоразумения.
Както и доста ужасното "не знам какво да правя". Или дори "как да го кажа".
Заедно те трябва да съградят от строшените парченца нова Нация. Да създадат нова история. Обаче... Кой варди Нацията? Къде ни е бирата? ...старата история не възнамерява просто да се скатае и да изчезне, или поне не
докато Предците все още имат глас. А Мау трябва да погледне в миналото, преди
да може да се изправи пред бъдещето.

Редактирано от BLACKDlVER на 07.12.12 11:44.



Тема Re: НАЦИЯ!!!нови [re: BLACKDlVER]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано09.01.13 12:40



Купих си , ама за съжаление не мога да смогна да я започна...



Тема Re: НАЦИЯ!!! [re: ylkom]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано16.02.13 17:38



Започнах я... Различна е! Като я прочета - ще напиша мнение си!



Тема Re: НАЦИЯ!!!нови [re: ylkom]  
Автор petia8 (...)
Публикувано21.02.13 13:48



аз я харесах - освен финала - все пак беше любовна история, не трябваше да свърши така... По-добра е от "Дъга земя", но "Доджър" ми хареса повече и от двете - най-вероятно е въпрос на вкус, не твърдя, че мнението ми е обективно.



Тема Re: НАЦИЯ!!!нови [re: BLACKDlVER]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано27.02.13 10:03



Най-накрая сколасах да я прочета и на български - оня ден през нощта.


Катя Анчева е направила много добър превод, чете се леко и приятно.
Припомних си емоциите от четенето в оригинал - много, ама много прилича на лебедова песен на сър Тери, и това много ме натъжава...



Тема Re: НАЦИЯ!!!нови [re: Pagerist]  
Автор petia8 (...)
Публикувано28.02.13 10:57



защо лебедова песен - той и в момента пише продължението на Дълга земя, както и нова книга за Диска. Мисля, че е един от най-продуктивните автори, за които изобщо съм чувала. :)



Тема Re: НАЦИЯ!!!нови [re: petia8]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано28.02.13 11:30



Петя, виж кога е написана и кога го диагностицираха... Да е жив и здрав още дълги години, но с неговата диагноза всеки ден му е подарен.



Тема Re: НАЦИЯ!!!нови [re: Pagerist]  
Автор petia8 (...)
Публикувано28.02.13 22:14



така е, но както изглежда той ще завърши поне още една книга за Диска (преди дъщеря му да поеме, ако въобще стане така), а на фейсбук страницата изрично беше споменато, че няма да е книгата за таксите, което вероятно означава, че все някога и на нея ще и дойде реда.
Пратчет вече не пише сам (диктува на Рон Уилкинс - асистента му), но като изключим това, изглежда е добре - ако се съди от интервютата му. Ако се е разболял преди две години и болестта се развива бавно, може да напише поне още няколко книги. Дано. :)
На мен "Доджър" ми хареса повече - приятно леко четиво. Не харесвам Дизраели, но съм склонна да пренебрегна присъствието му в книгата.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.