Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 20.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Излезе и "Доджър" - честито!нови  
Автор petia8 (...)
Публикувано13.09.12 15:28



Линк за теглене във формат е пуб (след клик само се изчаква пренасочването, не изисква регистрация)



Благодаря на момичето, което я е качило - Лиса Рокет (макар че тя няма да разбере) - вярвам че тя, както и аз, не е пират, а просто добър човек, който споделя информация. Ако аз даря всичките си книги на Тери Пратчет на градската библиотека, и стотици хора ги прочетат от там, понеже са бедни и не могат да си ги купят, това не е пиратски акт от моя страна, нали?! В случая е същото - когато стандартът ми на живот се вдигне достатъчно, че да мога да си поръчвам книги от Амазон, без да се притеснявам за ежедневните си разходи (като например за храна и транспорт), ще го правя, макар да знам, че мога да си намеря същите книги без пари. Държа да отбележа това, защото според мен ТАКА Е ЧЕСТНО!

Редактирано от petia8 на 13.09.12 15:29.



Тема Re: Излезе и "Доджър" - честито! [re: petia8]  
Автор Haplio ()
Публикувано15.09.12 15:07



Благодаря за връзката!

И аз започнах като теб, след това започнах работа и си накупих постепенно всичките му книги на БГ, а сега вече живея на "гъза на географията" така че имам малко повече излишни пари и си поръчвам всичките му нови книги по Амазон 3-4 месеца преди да излязат, а ги получавам 3-4 седмици след официалното им пускане на пазара. А 3-4 седмици са напълно достатъчни да ги сваля на файл и да ги прочета по веднъж, а като ми дойде хартиената книга да си я препрочитам :)

Дай да го видим видим тоз' Доджер!

Мерси 5я8! (Петя8)

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Излезе и "Доджър" - честито!нови [re: petia8]  
Автор prascho79 (непознат)
Публикувано15.09.12 16:27



Едно голямо "БЛАГОДАРЯ" и от мен! Иначе книгата си я поръчак предварително от Amazon, но кога ще дойде не се знае :-)

_____________________________________
The problem with common sense is that it's not that common

Редактирано от prascho79 на 15.09.12 16:33.



Тема Re: Излезе и "Доджър" - честито!нови [re: prascho79]  
Автор petia8 (...)
Публикувано15.09.12 19:35



Аз също имам всички книги, които са издадени на български, но ако си поръчам останалите, ще бъдат поне двойно по-скъпи - за сегашните ми възможности не е все едно. А ако чакам да ги издадат - ще минат години. В никакъв случай не искам да ощетя един от любимите си писатели, а заради идиотската телевизионна кампания трябва да се чувствам като крадец?! Нито сериалите, нито музиката или книгите, които се разпространяват в нета ощетяват по някакъв начин творците - единствените, които страдат от това, са телевизиите, или издателствата, които не са в крак с времето - според мен всеки, който подкрепя тази кампания - особено творците, трябва да се срамува от себе си!

А това, което се отнася за книгите - важи и за всичко останало, което може да се тегли - стига да имам пари, бих си купила и СД, и блу-рей и книга, независимо дали вече съм гледала, слушала или чела въпросното произведение. Дори е по-добре, защото няма да купя по грешка нещо, което не харесвам и да го забутам някъде.





Тема Re: Излезе и "Доджър" - честито!нови [re: petia8]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано15.09.12 23:09



Съгласен съм с тебе!
В тези реклами се слага равенство между незаконното отнемане на автомобил или влизането с взлом с един ЗАКОНЕН начин да прочетеш книга или гледаш филм!
Чисто промиване на мозъци!
Едно да бъдат сигурни музикалните продуценти - НИКОГА не бих свалил песен, в която се пее, че бременното момиче мирише на аборт!
И още нещо: Още от римското право - това, което не е забранено е разрешено! И точка! Не е нужно да правим богатите още по-богати!
А ако искат морал: има много, много, много по-морални каузи!
Купувам си книги, когато мога! Само че, предпочитам преводите на "дьо Царвул" пред тези на Вузев! Лично мнение!

Редактирано от ylkom на 15.09.12 23:10.



Тема Re: Излезе и "Доджър" - честито!нови [re: ylkom]  
Автор petia8 (...)
Публикувано16.09.12 09:07



За преводите е отделна тема - естествено, че щом ни предлагат някакъв некачествен продукт (преводът на "Пощоряване"), или карат феновете да чакат по две-три години за нова книга, при положение, че съществува по-добра алтернатива на една ръка разстояние, всеки има право да се възползва от нея. Още повече, че самият художествен превод май е продукт на интелектуална собственост, а преводачът се е отказал от правата си.
Най-тъпото в тази кампания е, че всъщност тегленето за лични нужди е позволено от закона - опитват се да ни насадят някакъв извратен нов морал - все едно трябва да се чувстваме виновни, че някакви хора не могат да печелят достатъчно на наш гръб. Не знам за вас, но покрай торентите, аз гледам ужасно много филми, които не харесвам особено, и иначе не бих гледала. Ако тегленето стане забранено, няма да плащам за тях, просто ще подбирам повече - затова да се съди за някакви "загуби" по числото на тегленията е много тъпо!



Тема Re: Излезе и "Доджър" - честито!нови [re: petia8]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано16.09.12 10:04



Абсолютно вярно!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.