Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 26.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...  
Автор kahani (непознат )
Публикувано14.06.11 09:18



http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3884471





Тема Re: Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...нови [re: kahani]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано14.06.11 14:22









Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене

Тема Re: Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...нови [re: Яceн_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано14.06.11 15:50



спокойно, човекът не е тръгнал да се самоубива. Просто е взел предпазни мерки.



Тема Re: Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор petia8 (...)
Публикувано14.06.11 23:03



да - вчера е имало цяло предаване по BBC в което той обяснява позицията си за евтаназията - мисля да го гледам, ако го има някъде на торент(честно казано нямах време да потърся както трябва).
Наскоро четох интервю по същата тема (и сравнително актуално - от преди около месец) - наистина не е тръгнал да се самоубива, а и болестта все още не му е навредила почти никак. Притеснението му е в това, че след две години няма да бъде на себе си и предпочита да запази достойнството си като избере приятна и спокойна смърт, вместо да принуди близките си да се грижат за него, докато е в състояние, в което не разбира нищо.



Тема Re: Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...нови [re: petia8]  
Автор petia8 (...)
Публикувано16.06.11 11:33



ето филма в The pirate bay (за знаещите английски) :





Тема Re: Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...нови [re: petia8]  
Автор _mit_ ()
Публикувано16.06.11 21:28



Как прецени, че болестта "все още не му е навредила почти никак." ?
Не може да чете, не може да пише без чужда помощ... Това за един писател малко ли е?
Само вижте тази снимка:


А тя е от почти две години (по-точно от 22.09.2009 г.)!
Това снимка на човек, който му няма почти нищо ли е?
Та на този човек в погледа му няма никакъв живец!



Тема Re: Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...нови [re: _mit_]  
Автор petia8 (...)
Публикувано16.06.11 22:04



на снимката не мога да видя нищо особено - всеки човек може да бъде "щракнат" в кофти момент, а за това, че му няма почти нищо съдя от интервю от преди един месец(не ми се търси линк сега, не помня в кой сайт го четох). Наистина има проблеми с писането на клавиетура, както и с краткосрочната памет(по неговите собствени думи), но е напълно с ума си и за сега няма сериозни двигателни проблеми (с каквито е свързана болестта му).
В крайна сметка, той има пълното право да вземе решението дали да живее или да умре (сега, или когато прецени) и в това отношение го подкрепям изцяло.



Тема Re: Тъжно, но, за съжаление и ужас, факт...нови [re: petia8]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано16.06.11 22:07



всеки има правото да умре достойно. Мен ако ме тресне Алцхаймерът и аз ще си помисля дали да тормозя околните с болестта си или да си отида со кротце и благо.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.