Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 26.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови  
Автор petia8 (...)
Публикувано25.03.10 21:12



Днес най-после осъществих замисъла си да изпратя писмо до агента на Тери Пратчет - Колин Смит (с помощта на magnitar22 , който го преведе

), в което обяснявам за проблемите на българските фенове с И.К. Вузев , и в най-общи линии призовавам да се направи нещо по въпроса.
Беше ми отговорено доста бързо, което според мен е добър знак; ето го отговорът:

Dear Petia
Thanks for your email to Terry. I'll be discussing it with Terry's publishers to see what can be done.
Colin Smythe

Това е адресът, на който писах: CPSmythe@aol.com ; пуснете по едно писмо, за да подкрепите твърденията ми (за лошите преводи и другите издънки на Вузев); не знам дали ще има някакъв сериозен ефект, но поне ще видят, че проблем наистина има, и не съм единствената недоволна от положението.



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано26.03.10 09:35



Подготвям моето. Довечера ще го пратя.



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П. [re: ...]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано26.03.10 10:35



Хабите се напразно... макар че може би ако го засипем с оплаквания, може да се мръдне нещо. Аз съм говорил с него по телефона и човека изрично си ми каза - говорете с ф-жа Вузева - толкоз.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: Paganel]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано26.03.10 10:44



Точно заради това "може би" е цялата работа. Инак, да лягаме и да се предаваме?



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: ...]  
Автор petia8 (...)
Публикувано26.03.10 10:57



да; може пък да ни обърнат внимание, като видят, че не само един или двама са недоволни?! аз не бих имала нищо против да се обърна и към издателството, но те са заели отбранителна позиция, вместо да приемат градивната критика...



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано26.03.10 15:23



Пълен бойкот, докато не пуснат издание с нормален превод и не сменят за без пари и с много извинения всеки екземпляр от просташкия превод!!!







Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: Tony Stewart]  
Автор .......... (непознат )
Публикувано31.03.10 14:50



Аз също получих отговор. Надявам се скоро да видим някаква промяна в отношението на издателството към книгите на Пратчет.



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Авторbired (Нерегистриран)
Публикувано09.04.10 16:47



аз също писах едно писмо :)



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: bired]  
Автор petia8 (...)
Публикувано16.04.10 14:18



Възможно е идеята да ви се стори глупава, но какво ще кажете да пренесем проблема с издаването на Т.П. във фейсбук - да създадем дискусия в официалната му страница (не аз, защото - уви - познанията ми по английски стигат колкото да гледам филм без субтитри, или да прочета и разбера не много дълъг текст...) - там аудиторията е доста по-голяма, а и вероятно самият Пратчет е осведомен за това, което се случва на страницата му - дори и да не си я чете сам??



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано16.04.10 17:19



Има един администратор, той чете и пише, но не много често.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.