Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:09 24.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: Tony Stewart]  
Автор petia8 (...)
Публикувано16.04.10 19:10



искаш да кажеш, че няма смисъл.



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано16.04.10 19:40



може и да има смисъл, показвам какво съм прочел и видял





Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: Tony Stewart]  
Автор petia8 (...)
Публикувано16.04.10 19:53



разбирам; въпросът е , дали някое по-отговорно лице ще види и ще прочете - общо взето колкото повече шум се вдига по този въпрос, толкова е по-вероятно да се промени нещо. аз дори се учудвам на търпението на ИК Вузев - толкова народ ги разкритикува, и никаква реакция?! не забелязват ли??



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано16.04.10 23:20



разбира се, че не забелязват
те не могат да четат, могат само да печатат





Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор de Cyrvool (непознат )
Публикувано28.04.10 10:28



Как "ИК Вузев" не реагира ли? Много просто, това е едно "издателство" оставено на доизживяване. Колкото пъти съм им се обаждал на телефона, натъквал съм се само на някакъв модем. Модем! Официалният им адрес е апартаментче с табела "Семейство Вузеви". Дълбоко подозирам че да се говори за "тях" в множествено число просто не би отговаряло на истината. Ако не беше наскорошното издаване на Пощоряване, щях да се съмнявам и дали тази издевателска къща все още съществува.



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: de Cyrvool]  
Автор petia8 (...)
Публикувано28.04.10 21:37



Всичко това е толкова странно?! Значи, от Бард ми отговарят, че от 8 години се "борят" за правото да издават книги на Пратчет, десетки фенове са недоволни от преводите (в частност "Пощоряване") и общо взето не си мълчат, но пак нищо не става?? А уж опонента е умрял кон... може би разсъждавам прекалено конспиративно... Разбирам, че на хората на Тери Пратчет не им е до това - не само защото става дума за България (съмнява ме това да е толкова важно.. ), а по-скоро понеже той има своите битки, които са много по-големи, и които вероятно ангажират времето и на близките му...
Добре, кажете - какво може да се направи?



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано29.04.10 13:20



умрял, умрял, но не се пуска, гадината...

колкото до агентите, вероятно просто сме прекалено дребни за тях, че да ни обърнат подобаващо внимание

какво да се направи - ами пълен бойкот на това издЕВателство и вдигане на шум колкото можем по-голям





Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: Tony Stewart]  
Автор petia8 (...)
Публикувано29.04.10 14:59



да, но те и без това сигурно не се издържат от издаване на книги - според мен няма как - само с един автор...за да се задържат толкова дълго, предполагам, че развиват печатарска дейност, така че бойкотът е безсмислен.



Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: petia8]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано29.04.10 17:32



То бойкотът сам ще си дойде, аз поне не виджам кой ще купи от тях нещо на Пратчет вече :)





Тема Re: Писмо до Колин Смит - агентът на Т.П.нови [re: Tony Stewart]  
Автор kalike (love)
Публикувано10.05.10 11:56



за съжаление такъв бойкот няма как да стане ефективен... дори и ние да спрем да купуваме, достатъчно хора има, които не знаят английски и нямат алтернатива и те ще продължат да им пълнят гушата.
много е тъжно, че трябваше да се стигне до тук




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.