Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 04.07.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Unseen universityнови [re: de Cyrvool]  
Автор нaив (тя)
Публикувано27.10.09 12:28



Аз ли се изкривих, но невидим ми се вижда по-богато, не-праволинейно и не-буквално от невиждан. Но аз знам и английското unseen university и дори може би то доминира. Ако се гледа само българският превод е различно. Така че без да имам каквато и да било увереност, оставам на двете страни на везните.:))

П.П. Забравих да кажа, че според мен невидимо красива жена е много по-загадъчно (и неуловимо;) от невиждано красива.:))

Редактирано от нaив на 27.10.09 12:36.



Тема Re: Unseen universityнови [re: нaив]  
Авторxara (Нерегистриран)
Публикувано27.10.09 13:31



Вярно е, че несравмим е много директно и незакачливо. Но на мен много повече ми харесва от невидим. Мислех си и за ненадминат, ама то е в съсвем друга посока.

Аз си ги представях като Академикус Несравнимикус или нещо от сорта. Но е твърде отвлечено.

Колкото до Тревър, в моята глава върви като Надежднии.

Чакам с нетърпение да прочета твоите текстове.



Тема Re: Unseen academicalsнови [re: Zabludena]  
Авторxara (Нерегистриран)
Публикувано28.10.09 20:28



Намерих торент с аудио книгата. Аз ги слушам в колата, дикторът е много добър.
http://www.torrentbit.nl/torrent/1298137/Unseen%20academicals%20audiobook%205128837%20TPB/



Тема Re: Ми, почвай да гонови [re: Paganel]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано29.10.09 13:45



Най-вагното е скрито за очите, така че сигурно има и невидимо красиви жени :) Боя се, че си падам по видимо красивите



Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...

Тема Поклон!нови [re: xara]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано29.10.09 13:46



Евалла! Забогатях с файлове покрай Пратческия клуб в Дир-а!

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Поклон!нови [re: glishev]  
Авторxara (Нерегистриран)
Публикувано29.10.09 15:09



Някой от вас слушай ли е аудиокнигите? Дикторът е невероятен. Просто изумително колко много си променя гласа и успява да предаде характерите на всички герои! Аз съм поразена, признавам си. Как само чете Ветинари! Винаги така ми е звучал в главата. Аз сега съм на Going Postal, а дикторът ме е спечелил завинаги. Времето в колата по задръстванията минава наистина приятно. И е с този прекрасен леещ се британски акцент. Торентът с всичките аудиокниги е към 11,5 ГБ, но изтече доста бързо за някъде около три дни.



Тема Re: Поклон!нови [re: xara]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано31.10.09 06:25



Аз съм запален да ги изслушам. Ако имаш друг линк - моля, пращай.

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...


Тема Re: Поклон!нови [re: glishev]  
Авторxara (Нерегистриран)
Публикувано31.10.09 14:29



Мисля, че аз този съм теглила.
http://www.torrentportal.com/details/1694303/Terry+Pratchett+Complete+Discworld+Audiobook+collection.torrent
Но иначе има и поотделно, има дори rar и със сигурност става по-бързо. Потърси, пък ако намериш нещо интересно, сподели.



Тема Re: Unseen academicalsнови [re: Dilvish]  
Авторxara (Нерегистриран)
Публикувано04.11.09 10:41



Да се оплача, че аудиокнигата не е четена от моя любим диктор. Аз стартирах с Going Postal и наистина бях възхитена от диктора. Така и не му знам името. Прехвърлих се после на Академиците, но уви, там дикторът не е същият. Текстът не е разделен както досега на кратки файлове от по 10-15 мин., които са невероятно удобни за кола, а на огромни файлове от 70 мин. Най-лошото е, че дикторът не променя интонацията и гласа си при отделните персонажи. Както и преди съм казвала, Ветинари е просто невероятен при другия диктор и наистина се четат главните букви при големите. При Академиците въобще не е така. Може и да съм предубена, но много се разочаровах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.