Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 03.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Going Postal - Изгубени в Преводанови [re: Paganel]  
АвторZabludena (Нерегистриран)
Публикувано08.10.09 16:36



Абе дали нейната или на Вузев като издателска къща, е друга работа. Лично мен ме губят като клиент. С нетърпение чаках книжките им да излязат, ама уви, те дори сайт нямат, дето човек да може поне да пита как стоят нещата с печата (или поне аз не ги открих никъде). Ако пък държат на публиката си, просто не могат да си позволят да пускат такива бози. Прачтет не спада към блудкавия еквивалент на всепоглъщащата чалга в литературата (всеки с вкуса си де), затова се предполага, че човек има очаквания и то с главно О. И ако тези очаквания не се оправдаят, просто повече не посяга натам. Това го казвам от името на моите разочаровани колеги. А относно най-доброто от себе си: това си е чист мит. Работя в структура, която те кара да замазваш около себе си, а не да даваш най-доброто, просто защото никой няма да го види камо ли пък оцени на фона на цялото. И за какво да си правиш тогава труда? Тя си е взела парите, нали така, нищо че е бълвоч и не се чете. Както каза вчера един министър, обществото е виновно. Не че призовава за бунт, само ми е тъжно, мноооого тъжно и съм станала гаден бг песимист



Тема Re: Going Postal - Изгубени в Преводанови [re: Zabludena]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано08.10.09 16:39



Е, като не ти харесва, че си станала песимист, що не вземеш да направиш нещо по въпроса? Или не зависи от теб?:Р

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Going Postal - Изгубени в Преводанови [re: Paganel]  
АвторZabludena (Нерегистриран)
Публикувано08.10.09 16:55



Няма да отговарям, за да не се заплета съвсем. С дъщеря ми бяхме в БГ болница поради пневмония. От тогава съм си все така, наплашена и ужасена и други се от тоя сорт. Ама е нормално, ако си имал досег с болници. Малко повичвка и много Пратчет и ще се оправя.



Тема Re: Going Postal - Изгубени в Преводанови [re: glishev]  
Автор Noc (член)
Публикувано09.10.09 09:56



Tiq prevodi se pravqt s cel da se prodade knigata, ne za da zaradvat fenovete ili da se haresat na drugite hora. Prosto knigata struva 9 leva i nqma kak da q vyrne6 na prodava4a za6toto defekta v teksta fakti4eski ne e defekt dostaty4en za reklamaciq. Taka 4e se polu4ava kolektivno ................................................!

Редактирано от Noc на 09.10.09 10:01.



Тема Re: Going Postal - Изгубени в Преводанови [re: Corwin]  
Автор bored (bored)
Публикувано29.10.09 10:44



в първия момент като започнах Пощоряване (купих си я) и ми се стори безинтересна и си казах .. ех Тери Пратчет болестта му започва да си казва думата..
сега скоро един приятел от UK се върна и ми я донесе в оригинал
ами хора какво да ви кажа - тая преводачка въобще си е нямала на идея какво превежда .. много неща са преведени дословно което е ултра тъпо особенно за Пратчет

абе кво да ви кажа .. искам си парите че и вредни за дето четох тази книга в този ужасно преведен вариант

ама честно .. преводачката да си върже един камък за врата и да отиде на някой водоем по-дълбок ако може и ....

icqist


Тема Re: Going Postal - Изгубени в Преводанови [re: Corwin]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано30.10.09 23:15



Добре, де...
Не трябва и да има някакви наказания над хора, които издвателстват над произведения на изкуството?!

Аз издържах точно 3 страници от "Пощоряване" и я оставих с отвращение, като, слава богу, напълно съзнавах, че Авторът няма никаква вина за това.
МРАЗИМ лоши преводи. Това просто трябва да е подсъдно!
Трябва да се определи в закон количеството грешки, допустими в даден текст - примерно 10 за една книга или нещо такова...



Тема Re: Going Postal - Изгубени в Преводанови [re: Kpиc]  
Автор glishev (Недообразован)
Публикувано31.10.09 06:29



И за всяка над бройката - бой с пръчка през пръстите, глоба или овалване в катран и пера и разкарване пред народа :)

Ще ми дойде акълът, ама дали ще съм жив тогава...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.