Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 28.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пратчет и сектите - малко мисли...нови  
Автор kahani (непознат )
Публикувано30.08.07 16:09



от известно време една мисъл ми се върти из главата( следствие от твърде многото свободно време и празния офис) - всички ние, почитателите на Тери, някакъв особен вид секта ли сме? пристрастени, пристрастни, вманиачени? защо този, на когото му е отредено да влезе в нашите редове, се пристрастява от първата прочетена книга, а за всички други четящи си оставаме неразбрани? от какво зависи?познавам мнозина интелигентни хора, ценящи и разбиращи добрата литература, някои пристрастени към фентъзито, други - не чак толкова, които въпреки фанатичните ми усилия и ентусиазирани обяснения така и не разбират "какво чак пък толкова" има между тези шарени корици...малко цинизъм, не твърде сериозно отношение към живота, непукизъм и хумор - какви са белезите на редовия заклет "Пратчетист"?





Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: kahani]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано30.08.07 22:16



ами хора, които се мислят за важни и се вземат много на сериозно и не могат да оценят хубавата гавра и си казват "какво пък толко"...



Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли... [re: kahani]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано31.08.07 04:22



Белези няма. Едни хора го харесват - други не. Както шоколада... или ракията... или каквото си избереш. Не се делим по интелект, интереси или каквото и да е. И секта не сме. Лошо нещо са сектите ;)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: kahani]  
Автор Draculica (вамп невеста)
Публикувано31.08.07 13:54



И аз съм на това мнение, познавам много интелигентни хора, разбиращи от литература, с чувство за хумор и т.н., но Пратчет за тях е само "а, да май имах нещо негово вкъщи ама не помня..."
Това ме навежда на мисълта, за едно интервю, което четох преди години - с един млад български автор, в момента не се сещам за името. Попитаха го, коя книга го е променила и той отговори, че една книга не може да го промени, но може да му покаже какъв е, не да му насади определен мироглед, а да му разкрие неговия собствен... Изглежда и с нас се случва нещо подобно.
Кahani, въпросът ти е доста интересн и, ако нямаш нищо против, бих искала да го поставя на обсъждане и в моя форум.


Мажете хляба от страната на маслото!



Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: Draculica]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 18:15



Споделям мнението, че сектите не са хубаво нещо. Но колкото повече разсъждавам над въпроса, стигам до извода, че ние (май, май) си клоним към секта.
Подобно на Вас, познавам хора интелигетни, четящи и още търсещи и намиращи удоволствие в книгите. Но за тях Светът на Диска си остава някаква "лековата фантасмагорийка". Мисля, че най-точното описание е горния пост - "а, да май имах нещо негово вкъщи ама не помня..." .

Не мога да погледна от такъв ъгъл. Не и на Пратчет.
За мен това е наркотик и аз от самото начало прекалявам с него.
Живея от книга до книга. И в този смисъл - отдавна не съм жив, заради "Вузев".
Е, как пък не се намери толкова време начин да издадем следващата?!
Ужас!



Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: mama]  
Автор kahani (непознат )
Публикувано26.09.07 10:21



За "Вузев" - 100% съгласна - бой и само бой!!! толкова съм го закъсала в Пратчет-абстиненцията, че се нахвърлих на пиратските преводи в руските сайтове , но си е жива мъка!!! Пратчет си е кошмарен за превод на какъвто и да е език, убедих се сама, когато се отказах с рев от опитите си да преведа на БГ поне няколко глави от THUD.


а като написах думата секта, имах предвид "обособена група от хора, обединена от някаква идея и общ светоглед". не се усетих за негативните асоциации, които думичката е придобила у нас( извинявам се за което).



Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: kahani]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано27.09.07 04:30



Ааааа. Е, ако това имаш предвид - да - много ясно.
Едно време имах IRC канал на тематика Пратчет.. та доста често се събирахме и купонясвахме, но много добре си спомням коментарите на разни близки (не само мои), че сме странна порода хора...

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: Paganel]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано27.09.07 20:09



сега вече нямаш ли?
аз от много време не съм влизала в IRC, дори с моите хора от фантастика рядко се чувам...
но старият анкх си беше лудница, да :)



Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: hendy]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.09.07 01:17



Канала си стои, ама няма активност... Sic transit gloria mundi.. :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: Пратчет и сектите - малко мисли...нови [re: Paganel]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.09.07 02:20



В такъв случай си е направо Trans penem mihi est...



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.