Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 02.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Защо Вузев се бавят толкова?нови  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 12:04



Някой дали има информация от "кухнята" на Вузев? Защо токлова бавят книжките? По 2 на година е доста зле, при положение, че Тери напоследък смогва да пише по повече?
Нормално е да се нагнетява напрежение и т.н. ама толкова акане доста изнервя, не мислите ли?



Тема Най-вероятно е нарочно...нови [re: Prascho]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано05.12.06 12:12



Тери не пише по повече - само по 2 на година (като понякога едната е календар или нещо такова. Също най-вероятно в договора на Вузев също изрично е указано по колко могат да издават за да не се наруши равновесието. Нали не искаш да издадат 5 за една година а следващата 0? Примерно.

Също не знам дали са книжките за Тифани са включени в общата договорка.

Сичку тва естествено са спекулации. Аз дори не чета на Вузев изданията



There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Най-вероятно е нарочно...нови [re: KoтapakътнaШpьoдинre]  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано05.12.06 19:42



Честно казано не виждам смисъл - при положение, че книгите са издадени вече почти в цяла Европа, Гърция, Турция, Русия, Китай и т.н. да ги бавят тук.
Освен това в момента, който излезе нова книга на български тя се разграбва много бързо.
Нормално е като се появи нова книга в оригинал, най-късно след 5-6 месеца да е издадена и на другите езици. А не да чакаме с години както е сега.

Известно е че, "Going postal" е преведена и минала редакция от доста време като "Пощоряване". Също има слухове, че са преведени и "The Wee Free Men" и "A hat full of Sky". (ще ми е много интересно как са превели целият "словесен балет" около "The Hiver" ;-)

Според мен, ако друго издателство се пребори за издателските права на Тери Пратчет нещата ще се променят доста - ще може да се поръчват липсващи на базара книги, както и предни издания (защото на мен вторите издания на книгите от "светът на диска" не ми харесват ;-)



Тема Аз лично...нови [re: Prascho]  
Автор KoтapakътнaШpьoдинrep (bloody furious)
Публикувано06.12.06 00:46



не бих рискувал да чета превода на Вузев на книжките за Тифани, но това си е мое мнение.

Ми... нищшо не можеш да направиш - Вузев имат правата, те поръчват музиката. Гат ги издадат - тугаз.



There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Защо Вузев се бавят толкова?нови [re: Prascho]  
Автор logio (непознат)
Публикувано08.12.06 13:01



А някакви слухове кой е превел сега книгите има ли??

RespLect!


Тема Кой е превел книгите сега.нови [re: logio]  
АвторPrascho (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 15:43



Доколкото знам "Пощоряване" (Goind Postal) е преведена от Владимир Зарков. За книжките за Тифани не съм сигурен - само слух е.



Тема Re: Кой е превел книгите сега.нови [re: Prascho]  
Автор Diletanta (непознат )
Публикувано08.12.06 18:48



Ба, не се е чувало нищо да е превеждана, пък книжките се трупат - и Thud виси, Making Money се пише, The Science of Discworld овехтяха, докато някой се сети за тях... Кога ли пък ще й дойде редът и на Тифани при това тихо безвремие?



Тема Re: Кой е превел книгите сега.нови [re: Prascho]  
Автор logio (непознат)
Публикувано09.12.06 10:22



Харесвам преводите на Зарков, дано слухът се окаже верен



RespLect!

Тема Re: Кой е превел книгите сега. [re: Diletanta]  
Автор hendy (holistic)
Публикувано09.12.06 20:30



другата седмица почва панаирът, ще поразпитам

Редактирано от hendy на 09.12.06 20:31.



Тема Re: Защо Вузев се бавят толкова?нови [re: Prascho]  
Автор nannet (Леля)
Публикувано14.12.06 23:07



а някй нещо да е разбрал за нови книги за вещиците и съответно дали в изброените до тук заглавия не се пише за тях?

Я 'оди да питаш Леля ти Огъ... за какво иде реч?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.