Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 12.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Тери и началото.нови  
Автор Scheewa (фелд*йегер)
Публикувано29.10.05 16:34



Темата,естествено,няма да отговаря на загадъчното заглавие
Просто тия дни сякаш си изгубих едната батерия на дискмена и взех да чувам света около мен с други уши.И така се стигна и до темата "ТЕРИ ПРАТЧЕТ"..(Какъв е тоя?Никога не съм чела и ред от него...)
Та да - дошла съм за да изкарам един бърз курс - Кой е той,с какво се занимава,какво негово да прочета,колко книги има...?Ей такива неща ме интересуват.



Тема Re: Тери и началото.нови [re: Scheewa]  
Автор Hacлeдcтвoтo нa cпaйдъpa (!Champions!)
Публикувано29.10.05 20:08



Пише.

...
Sky's the limit. I'm beyond


Тема Re: Тери и началото.нови [re: Scheewa]  
Автор Caидe (от гората Садда)
Публикувано29.10.05 22:48



Малки, сладки, шаренки книжки; не могат да нанесат сериозна телесна или умствена повреда; забавни са (не чети в автобуса, ще те гледат странно)

Препоръчвам ти да попрочетеш лафчетата (темата на Амирлин - ако съм написала правилно името). Те ми поддържат интереса да мърда

Като за начало - "Малки богове" - от Света на Диска

Моят дом...

Тема Re: Тери и началото.нови [re: Caидe]  
Автор Гocпoжa Cъceл Fresh (Shtur Shnur)
Публикувано29.10.05 23:24



"Малки богове" е някакси депресираща,а и липсват повечето основни герои от диска (смърт,магъосниците,стражата или вещиците), според мен по-добро би било започване с "Ерик" но и на "Последния Континент" му давам глас...аа и "Въоръжени Мъже". И "Морт".не мога да избера

!

ХЪ ХЪ ХЪ

Тема Re: Тери и началото.нови [re: Caидe]  
Автор ikew (_₪¯)
Публикувано30.10.05 01:19



абсолютно съгласен за автобуса, преди няколко седмици си пътувам в 8 със 120 към даскалото и гледам некво хлапе, ама сигурно няма и гимназия още :)
е застанало и си чете Дъ Рипър с мегасериозноизражение.

Беше култова гледка, с чантата и всичко :)
опитах да снимам, но не стана много добре

та общо взето - внимавайте да не четете пратчет в превозно средство, икю ще ви зяпа :))



Тема Re: Тери и началото.нови [re: ikew]  
Автор Scheewa (PSYCHIC*ERASER)
Публикувано30.10.05 02:29



Е,стига,мен вече ме знаят по градския транспорт и с по-странни четива - учебник по Психиатрия за студенти по медицина 2-ри курс..Със супер много цветни картинки на олигофрени в него, "Изкуството и будизма", "Медитация и правилно дишане", "101 psychedelic trance истории".
Какво да ти кажа - никой няма да се изненада.Ама това книжки ли са,което изброявате или някакви разказчета..?



Тема Re: Тери и началото.нови [re: Гocпoжa Cъceл Fresh]  
Автор Caидe (от гората Садда)
Публикувано30.10.05 12:09



Ами точно защото липсват основните герои и е малко по-встрани, освен това все пак дава някаква основна представа за какво иде реч... не е ли по-добре да се започне с нея.
Аз си направих експеримент и дадох на няколко мои познати, които не са чели нищо от Пратчет (или Прачет) основните типове... Успяха да почнат тези, които прочетоха "Малки богове" и едно момиче - "Захапи за врата" (нямах друго под ръка тогава).... Та така

А "Ерик" ми е толкова блед, че чак ме е срам (нищо не помня)

Моят дом...

Тема Re: Тери и началото.нови [re: Scheewa]  
Автор Caидe (от гората Садда)
Публикувано30.10.05 12:15



Наложи се да спра да чета в автобусите, защото пътувам в пиковите часове... А когата има място и за мен, и за книга... Ех - това е учебник.

А като видя деца да четат, направо се разтапям - на изчезване са вече... за съжаление. Прадпочитат да гледат телевизия - не че лошо, но нищо не може да замени свободата на фантазията, която ти дават книгите (особено някои)

учебник по Психиатрия за студенти по медицина 2-ри курс..Със супер много цветни картинки на олигофрени в него, "Изкуството и будизма", "Медитация и правилно дишане", "101 psychedelic trance истории".
- Ти да не следваш медицина или само любителски?

Моят дом...

Тема Re: Тери и началото.нови [re: Caидe]  
Автор Гocпoжa Cъceл Fresh (Shtur Shnur)
Публикувано30.10.05 12:29



ми не знам,на мен най не-любими са ми Пирамиди и Малки Богове. някак си едната ми е сериозна другата има твърде много изчисления и подобни

!

ХЪ ХЪ ХЪ

Тема Re: Тери и началото.нови [re: Гocпoжa Cъceл Fresh]  
Автор Caидe (от гората Садда)
Публикувано30.10.05 12:38



"Малки богове" съм го чела.... Ох - преди 4 години и не съм го препрочитала (мисля и че няма да я препрочета). Просто става за увод... Нали като прочетеш цяла книга и после пак, увода го гледаш отгоре-отгоре... Това имам в пред вид

С "Пирамиди" съм запозната само от лафчетата. Не съм я чела, така че тук фактите мълчат.

Моят дом...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.