Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 12.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За вампирите си мислянови  
Автор Fresh Flesh (Shtur Shnur)
Публикувано17.10.05 12:09



Ами във "Thud!" Сали/вампирката/ не може да се преобрази във един прилеп а трябва да е много (защото масата на човешкото й тяло е по-голяма от тази на ЕДИН прилеп или нещо от сорта беше) , докато във "Жътварят" Артър Уинкингс успешно си се превръща в ЕДИН прилеп (макар и леко сакат :)) отделно от това,на Лейди Марголота в "Петия Слон" просто и порастват крила (поне така изглежда защото не вярвам,че Ваймс иначе щеше да може да говори с нея и въобще да я познае) . Та получава се малко разминаване май...

!

ХЪ ХЪ ХЪ

Тема Re: За вампирите си мислянови [re: Kняз Лyцифep]  
Автор Fresh Flesh (Shtur Shnur)
Публикувано17.10.05 13:41



от гугъл

!

ХЪ ХЪ ХЪ

Тема Re: За вампирите си мислянови [re: Fresh Flesh]  
Автор ikew (_₪¯)
Публикувано17.10.05 22:46



Сали казва, че е трудно, не че е невъзможно :)
И по-опитните вампири могат, ако се напрегнат, в името на хорското мнение :)
но не съм 100% сигурен



Тема Re: За вампирите си мислянови [re: ikew]  
Автор Fresh Flesh (Shtur Shnur)
Публикувано17.10.05 22:49



сега гледах и в Carpe Jugulum че онези пък само летяха(без крила).Еее сумати начини си имат те...а и Артър Уинкингс не ми звучеше особено опитен имайки в предвид,че не можеше дори да литне като хората...ни нам

!

ХЪ ХЪ ХЪ

Тема Re: За вампирите си мислянови [re: Fresh Flesh]  
Автор ikew (_₪¯)
Публикувано17.10.05 22:52



Може би не е опитен и за това не е успял да се справи с телесната маса?
и за това не е успял да литне. Направил е свръхплътен прилеп?:)

хмм


а иначе на диска е анархия, секи лети как си знае



Тема Re: За вампирите си мисля...и за малките подробноснови [re: Fresh Flesh]  
Автор nannet (Леля)
Публикувано17.10.05 23:05



Аз сега препрочитам Подвижни образи. И там Гаспод проговаря (Разказва на Виктор как допреди 2 седмици е бил нормално жонглиращо куче и не се е тормозил да осъзнава нещата). А пък в по-рано излезли книжки на БГ пазара историята му е съвсем различна - нощи около Невидимия университет...(За справка виж Въоръжени мъже).

Може би става за доизкусуряване на героите-развитие на литературен образ и тем подобни.

Ако си спомняш и си чел(а) Еманципирана магия (в реда на издаването им на БГ), можа ли да направиш връзка между Баба Уедъруекс и Баба Вихронрав от раз?

Я 'оди да питаш Леля ти Огъ... за какво иде реч?


Тема Re: За вампирите си мисля...и за малките подробноснови [re: nannet]  
Автор ikew (_₪¯)
Публикувано17.10.05 23:29



Ммм, като дочетеш книгата ще видиш, че след нея гаспод се връща към състоянието си на нормално куче :)

инцидента покрай магическия университет му идва като втора серия ;)



Тема Re: За вампирите си мисля...и за малките подробноснови [re: nannet]  
Автор Fresh Flesh (Shtur Shnur)
Публикувано17.10.05 23:46



ух написах нещо дълго ама дир-а се прецака и го изтри.както и да е казвах че тук не става дума за един герой а за расата на много.все едно Пратчет изеднъж да реши да напише че джуджетата предпочитат сребро вместо злато или нещо от сорта

!

ХЪ ХЪ ХЪ

Тема Re: За вампирите си мисля...и за малките подробноснови [re: Fresh Flesh]  
Автор ikew (_₪¯)
Публикувано18.10.05 00:05



"So... is it true what they say about dwarfs?"
"What do they say about dwarfs?"
"Well. That you love gold...?"
He bllinked. "Hell no. We just tell it so to get it in bed."



Цитат по липса на памет, дори не знам коя книга е ;)



Пък ти не се впрягай толкова за техническите детаили, някои вампири стават на много прилепи, други на един прилеп, трети на пингвин и половина, четвърти могат да приемат образа на малки шоколадови хипопотамчета, но специално тези са застрашени от изчезване...

Там, където живеят последните, набира сила организацията на "Оранжевите лентички" - само за хуманоиди, отказали шоколада. Пеят песни за пчеличките, събиращи сладък мед, играят тенис, ядат предимно солени и мазни храни, пият кафето си без захар и ако видят шоколадово хипопотамче няма какво да успее да ги накара да го захапят, о, не господине, за нищо на света.

Такива ми ти работи. ;)



Тема Re: За вампирите си мисля...и за малките подробноснови [re: ikew]  
Автор nannet (Леля)
Публикувано18.10.05 00:11



Аха верно ... Залезът на който се радвал и ребърцата на Харга.. Бях го забравила. Намерих си и въоръжени мъже , ама сега точно не мога да намеря разговорът , в който Гаспод споделя причината за проговарянето си . важното е че Подвижни образи излиза 1990, а въоръжени мъже - 1993. Така ,че сигурно на Прачет му е харесала идеята за постоянно говорещо миризливо куче - циник... Е в случая аз бъркам. ама ми стана много късно да се сещам за други несъответствия малки и дребни, които ме тормозят от една страна, а от друга си казвам пък то си е литературно нагаждане за целите на повествованието и по-добра идея за героя, от което ние като читатели можем само да сме доволни...изчистване на образа и т.н.

Я 'оди да питаш Леля ти Огъ... за какво иде реч?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.