Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 12.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ваймс е супер кандидатура,нови [re: Kyle Katarn]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано26.09.05 21:18



Ами няма как да намериш пост за него. Той е толкова идеален, че не би му отивала никаква конкретна специализация. Такива личности в реалния живот няма. Доколкото всички останали бихме могли да ги срещнем. Кои по-често, кои по-рядко, но можем. Като се почне от Баба и се свърши с Гаспод. И един който със СИГУРНОСТ СИГУРНОСТ ЩЕ ГО СРЕЩНЕМ.

Керът става само за цар. Ама не иска да бъде такъв. Е, става и за добро ченге... прекалено добро обаче. Макар, че към последните книги позахитрява май.

Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 26.09.05 21:19.



Тема Re: :)))нови [re: the_alchemist]  
Автор ikew (gyps)
Публикувано27.09.05 12:40



Ъъъъ... аре без него? :)

Той може да е тайно оръжие или нещо такова, да го пращаме от време на време у враждебни страни под прикритие и да гледаме кво става :)

BBITPOBW


Тема Re: Ваймс е супер кандидатура,нови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор ikew (gyps)
Публикувано27.09.05 12:43



Ех, защо, защо само аз мога да видя коварството му и заплахата, която той представлява за свободния град Морпорк? *клати скръбно глава в неведение*

BBITPOBW


Тема Re: Ваймс е супер кандидатура,нови [re: ikew]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано27.09.05 13:36



За Ваймс ли говориш или за Керът?
Ако е за Ваймс - не съм съгласен. Той е перфектното ченге - недоверчив, циничен, реално мислещ. Прекалено реално обаче и не много далновидно. Любимец ми е като герой, най-вече заради вродения му цинизъм, съчетан с милосърдие и социално мислене, обаче си остава "териерът на Ветинари", т.е. не би могъл да се оправи с големия град, защото мисли единственно и само като ченге. Като заплаха обаче не го виждам - градът умее да се справя с такива.

Ако е за Керът - винаги съм твърдял, че има нещо сбъркано в него и поради туй не го харесвам. А, и щото ревнувам кучката, ама това е друга тема. Има нещо кофти скрито в него, поне аз тъй го усещам. Страховито и ужасяващо..... което като че ли само търси начин да си пробие път с многото си пипала. А и не бива да се забравя на кого е наследник - на един побъркан крал, от побъркана династия, а кръвта на вода не сава. Та ако говориш за моркова - и аз така го чувствам, като заплаха. Представяш ли си колко нещастни стари жени с пребоядисвани всяка седмица къщи ще има.... И което е най-лошото - той е обладателен.

Редактирано от пopyчиk Pжeвckи на 27.09.05 13:39.



Тема Искам да видя истинскотонови [re: пopyчиk Pжeвckи]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано27.09.05 15:51



лице на Керът. Не му вярвам такъв какъвто е. Тоест, толкова искам да му вярвам че не му вярвам (баси, кво казах).
Надявам се Пратчет да "изясни" тази загадка преди да спре да пише.

Иначе и аз стигнах до твоя извод - такъв човек не може да има длъжност. Но пък е много успокояващо да знаеш че се навърта наоколо подобна личност. Да не забравяме как винаги използва момента да "вкарва в правия път" дори Ветинари. Без него Сам Ваймс щеше и до ден днешен да е щатен "съпруг", а не бесния, ритащ задници (чат-пат върколашки) дук на Анкх. Макар че надали Ветинари щеше да остави работата така, дори и без намесата на Керът.

Чудя се дали Пратчет е имал предвид всичко което ще се случи с Керът когато го е създал? Не ми се вярва. По-скоро го разработва в движение.



Тема Re: Ваймс е супер кандидатура,нови [re: Kyle Katarn]  
Автор nannet (Леля)
Публикувано28.09.05 12:31



A, за свободата на словото.... Някой да се сеща? Естествено - Г-н Слов и Сие..... Да не забравяме и правителствения говорител (Пиарът) - Фред Колън и/или маркграфът на Анкх......? Ще има да си разясняваме правителствената политика дълги години след като правителството потъне в праха на забравата.

Подходящите образи винаги ще успеят да наместят пейзажа в правия път.

Я 'оди да питаш Леля ти Огъ... за какво иде реч?


Тема Re: Новий кметнови [re: thief_of_time]  
Автор Gaspode (the wonder dog)
Публикувано30.09.05 14:01



Ей, най-сетне някой да се сети за мен и да ме оцени по достойнство.

А аз за малко да я пропусна тази тема ... Срам...

There's nothin' wrong with bein' a son of a bitch.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.