Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 28.04.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Света на Диска ...... отначало  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 16:33



Много теми има тук и много мнения... Аз не можах да изчета всичко, а и съм далеч от началото. Затова нека направим нещо друго, защото със сигурност има още много като мен, на които много неща не са им ясни и биха желали вие, които сте наясно да им .... хъм.... помогнат в тълкуването.

И ето го Диска, носещ се в Безкрайното пространство върху гърбовете на четери гигантски слона. Те от своя страна са стъпили върху корубата на А`Туин - гигантската костенурка, за пола на която учените водят ожесточени спорове...

Ето го и Ринсуинд... Магесника... Единственият магьосник, неспособен на нито една магя... Дори простичка... Но притежаващ дарбата да моли за милост на огромно количество езици и да се спасява от неприятности... Само, за да се натъкне на следващата неприятност... За да се спаси от нея... И да попадне в лапите на следващата...

Стражата!... Да стражата е прекалено обемна като количество герои и не мога да я обхвана с един поглед... И всеки притежава своите положителни и отрицателни черти, своите качества и недостатъци (като често недастатъците се оказват положителни за дадена ситуация и обратно)... Сам Ваймс, Керът (двуметровото джудже), Ангуа (представител на малцинството - на жените или върколаците в стражата?), Детритъс (тролът, който може да брои да 4...) и още, и още, и още...

Вещиците... Есмералда Вихронрав (тази, която си позволява да сложи крал на трона на Ланкър... И на която и е позволено да го направи, защото тя си е позволила...) и напълно противоположната й Гита Ог (жена с много мъже, която има много деца (и Джейсън), която обича зетовете си и сковава от ужяс снахите си... Жената, която е написала Готварска книга със странни рецепти за странни ястия с... още по-странно действие...)... И Маграт Чеснова (ромонтичката, която се жени за Краля) ... и Агнес/Пердита Нит (Пробвала се в оперното изкуство и би пожънала големи успехи, ако не беше толкова двоумяща се, ако не беше теглото й, ако не бяха... Баба и Леля...)...

Сега следва и Смърт. Героя без чувство за хумор - сериозния. Ловецът на хора, който рано или късно започва да се интересува от своите жертви и живее в подобен, създаден от самия него свят. Там времето не тече, но часовникът тиктака, за да наподобява течащото време... И Домът Му не се побира в едно измерение... Дори има дъщеря.. Дори има чирак... Дори има и внучка... Също като човек.

Героят - Коен (Чингис) Варварина - този, чието име знаят всички и който, макар и жив, е вече легенда. Дори никой не вярва, че някога е съществувал. За него трите най-големи ценности са: топлата вода, добрата зъболекарска помощ и мекичката тоалетна хартия. И макар и над 80 години, той е най-големият войн... Просто не може да бъде друг - това е правил цял живот...

Далеч не съм описала всички герои, но се надявам и да не съм пропуснала някои от първостепенните главни действащи лица...



Тема Re: Света на Диска ...... отначалонови [re: Acyaн]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано05.08.05 17:14



Не разбрах смисъла на това описване .
Ако нещо не ти е ясно, не е ли по-добре да зададеш конкретен въпрос?


"Ще тръгнеш ли по пътека, за която знаеш, че няма да те отведе доникъде?"


Тема Re: Света на Диска ...... отначалонови [re: Гaнимa]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 18:49



Имам пред вид... хъм... всичко!?
На мен лично яснотата ми е към 67%. Но го правя най-вече заради тези, на които тя е около 30%...
Конкретен въпрос няма, но той може да бъде зададен тук от когото и да е ... С уговорката никой да не се смее
В момента, в който ми се появи нещо конкретно, ще го напиша.
А описанието - то е нещо като кратка характеристика на героите. Нещо като планче за ръзсъждение... Нали се сещаш - когато си била на изпит, си пишеш "чернова" - точки, по които да си разработиш темата...



Тема Re: Света на Диска ...... отначалонови [re: Acyaн]  
Автор Angua von Uberwald (нощен страж)
Публикувано06.08.05 20:47



Много ми хареса твойто планче..както ти го нарече. Беше ми приятно да го прочета.



Тема Re: Света на Диска ...... отначалонови [re: Angua von Uberwald]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 21:42



Благодаря ти, Ангуа...

И тъй като май няма нови фенове на Пратчет (или не си казват), ще трябва аз да си задавам въпроси и да си отговарям на тях... Няма проблем, защото съм се усъвършенствала в монолозите - те са ми втора природа... Така сме всички с жълтите книжки с пренабитите номера
Но ще почакам още малко...



Тема Пропуснала си...нови [re: Acyaн]  
Автор the_alchemist (little wing)
Публикувано06.08.05 23:01



магьосниците от Невидимия университет. Хубаво резюме иначе. Давай нататък!

И... регистрирай се и остани!

Hey you, don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall.


Тема Така е...нови [re: the_alchemist]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 23:06



Да, така е - пропуснала съм ги...
Хубаво ме светваш и за регистрацията - явно няма по-разсеан човек от мен...



Тема Проблемченови [re: the_alchemist]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 12:54



Така...
Днес се опитах да се регистрирам, но ми излиза едно малко проблемче...
А именно - името "асуан", разбира се написано във вид "Asuan", не се приема - пише, че са използвани непозволени символи. Ако някой знае кокво става и защо излиза такова съобщение, ще ми разясни ли?



Тема Re: Света на Диска ...... отначалонови [re: Гaнимa]  
АвторAcyaн (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 15:09



Така, така...
Е, тъй като ми се зададе конкретно въпросче, ще го задам: Кой е Икю?



Тема Re: Света на Диска ...... отначалонови [re: Acyaн]  
Автор Гaнимa (fairy-tale)
Публикувано07.08.05 15:21



Икю е ikew. Последно май беше със сивичък ник .
А това в каква връзка със Света на Диска е?


"Ще тръгнеш ли по пътека, за която знаеш, че няма да те отведе доникъде?"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.