Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 29.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За убийството на Смърт нови  
Автор Mellindor (шемет)
Публикувано10.02.05 19:44



В "Дядо Прас" Тийтайм заявява, че е обмислял убийството дори на Смърт. Но как би станало това?

Според вас как някой би могъл да убие самия Смърт? И... какво би станало после? Ще има смърт, то е ясно - това си е естественият край на всичко живо. Но ще има ли друг Смърт? Кой ще върши неговата работа? Сюзън? Смърт на мишките? Някой друг? Дали пък няма да стане така, както в "Жътварят"? И какъв ли ще бъде другият Смърт?

На този свят всичко е поправимо - дори оптимистите. Но, за Бога, не отнемайте крилете им!

Редактирано от Mellindor на 10.02.05 19:45.



Тема Re: За убийството на Смъртнови [re: Mellindor]  
Автор Flight of death (insane)
Публикувано10.02.05 20:46



тъкмо щях да дам за пример "Жътварят"- но и ти си стигнал/а до този извод псоред мен трябва да е нещо като това което се случва там, друг е въпросът как никой там не разбра как така Смърт от антропоморфна персонификация не изчезна, а стана живо същество за известно време.....

Hold on to your dreams,
Because your nightmares might seem like they're your reality.


Тема Re: За убийството на Смъртнови [re: Mellindor]  
Автор Belequen (ред.)
Публикувано10.02.05 23:08



Ами зависи дали питаш за нашия си Смърт конкретно, или изобщо за изчезването на "Смърт" като професия.

Първото наистина го има в Жътварят, само че едва ли Тийтайм би могъл да го убие точно по-този начин.

Но може да организира практически кръжоци за Гилдията на убийците, целящи нова квалификация. Така в последствие на всеки потенциален клиент ще бъдат давани изрични инструкции как да си отреже синята нишка сам. А новите модни течения се разпространяват бързо, за тва май и им се вика течения.

Така Death става ненужен, т.е. Dead.


(Тва е добре, открих безсмъртие за 2 мин.. Остава да измисля кво да праа в неделните следобеди.)


Nothing to Add


Тема вредата от компютърните игри -нови [re: Mellindor]  
Автор ikew (Carrier)
Публикувано10.02.05 23:20



днес цял ден играя на пейнкилър и за съжаление нищо не може да ме разубеди, че смърт - като всеки друг скелет - умира най-късно от третата метър и 20 сантиметрова стрела, дебела една педя.
Играта е нечовеческа....

Ерго, нужни са 2 детритъса с поставени очила за виждане в октариновия спектър. И сичко е точно :)))

Какво ще стане със света, когато смърт не е активен - ами въз основа на логиката мисля, че хората ЩЕ умират, в смисъл ще губят контрола над дялото си поради естествени причини (гниене, прекъснати нервни пътища, ецетра), но душите им ще остават прикачени за тялото.
Вс пак работата на Смърт започва с отрязването на нишката между тялото и душата :)
От което пък следва, че ако смърт умре ни чака доста скучна и неприянта вечност, прекарана в зяпане без очи на скъпите ни нетленни останки (тип кости.)

Spinning round, spinning round, I've fallen down...


Тема Re: За убийството на Смъртнови [re: Belequen]  
Автор ikew (Carrier)
Публикувано10.02.05 23:22



Идеята ти страда от красивата безполезност на изобретения като надуваема мишена за дартс и фенерче на слънчеви батерии, което просто не ми позволява да я изкритикувам от гледна точка на математиакта... уви.

;)

Spinning round, spinning round, I've fallen down...


Тема Re: За убийството на Смърт [re: ikew]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано10.02.05 23:46



непромокаемо пакетче чай!




Тема Re: За убийството на Смъртнови [re: Mellindor]  
Автор Cмъpт (жътвар)
Публикувано10.02.05 23:59



СТРАННО, НО СЕ ПОЧУВСТВАХ ЗАСТРАШЕН.
КАКТО И ДА Е. АЗ И ДРУГ ПЪТ СЪМ ИЗЛИЗАЛ В ОТПУСК. ДА, ХОДИХ ДА ЖЪНА В ЕДНО СТОПАНСТВО ВЕДНЪЖ. А ВЕДНЪЖ СЕ ЗАПИЛЯХ В АНХ-МОРПОРК. ОБЩО ВЗЕТО АКО ОТНОВО ИЗЧЕЗНА ЕДВА ЛИ НЯКОЙ ЩЕ ЗАБЕЛЕЖИ, ДОРИ ДА Е ЗА ПО-ДЪЛГО. БИХ МОГЪЛ ДА ПОСОЧА СВОЙ ЗАМЕСТНИК, МАКАР ЧЕ НЯМА ДА Е ЛЕСНО. МОРТ НЕ ОПРАВДА ОЧАКВАНИЯТА МИ. НО НАЙ-МНОГО ДА СЕ ПОЛУЧИ ПРЕНАСЕЛВАНЕ В ОТВЪДНОТО. А НЯКОИ БИХА ПОЖЕЛАЛИ МОЖЕ БИ ДА СЕ ВЪРНАТ? НЕ БИХ ГИ СПРЯЛ. НЯМА ДА ИМА КОЙ ДА ГИ СПРЕ.

НЕ СЪЩЕСТВУВА СПРАВЕДЛИВОСТ. СЪЩЕСТВУВАМ САМО АЗ.


Тема Re: За убийството на Смъртнови [re: Mellindor]  
Автор Haplio ()
Публикувано11.02.05 09:15



Питаш как може да се убие Смърт - ами питай Тийтайм, тъй като той е измислил начин за това.

Питаш какво ще стане след това - ами, ще видим.... а може и да не видим...

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: За убийството на Смъртнови [re: Haplio]  
Авторstan4o (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 12:05



Предполагам че не може да се убие, защото той е много по реален от света.Нали имаше часовник без пясък?А ако все пак изчезне, може би всички ще станат "undead"- зомбита и др.

P.S. Sorry но какво означава: "Vulnerant omnes, ultima necat!"?





Тема Re: За убийството на Смъртнови [re: stan4o]  
Автор Haplio ()
Публикувано11.02.05 15:11



Извинен си.
Това е сентенция на мъртъв език (латински в случая), която означава "Всеки наранява, последният убива" и се отнася за миговете в живота.

Vulnerant omnes, ultima necat!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.