Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 10.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Излязла е "Готварската книга на леля Ог"нови  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано26.01.05 22:08



Всички към книжарниците



Тема Re: Излязла е "Готварската книга на леля Ог"нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Haplio ()
Публикувано27.01.05 18:19



Книжката е готина!!! Още не съм я чел, но пък съм я чел в оригинал и си знам, че сега ще ми хареса повече, защото този път ще разбера всичко!

Някой каза, че била на 9 лв, но гадна хартия.
Тз!

Харията е тънка наистина и с това се цели да се намали крайната цена.

Но пък има изображения, които не са цветни и не оскъпяват откъм печатни разходи, но нали ви е ясно, че и Кидби трябва да получи процент, нали.

Обаче корицата - Като изключим че има златен бронз и топъл печат - за да е релефно.

Така, че цената е добра. Толкоз!!!

Чао, че трябва да ходя да чета разни рецепти

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Излязла е "Готварската книга на леля Ог"нови [re: Haplio]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано28.01.05 01:24



аз навремето след много размисли и упорити разглеждания така и не се реших да си я взема на английски

някакви страшни калабълъци имаше ((това така ли се пише:) ))

така че утре ще видя какво са сътворили наште хора :)



The shroud of the dark side has fallen, begun the clone war has...

Тема нЕкой съображения относнонови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано29.01.05 19:13



"Рецептите"

Първо да кажа, че тъй както ги гледам рецептите са ядивни (ако не слагате никакъв арсеник) и макар многото мнения за английската кухня които съм чул да се свеждат до краткото "не става за ядене" ми се струва, че повечето от рецептите са добри и за нашенския вкус.
Ако ще приготвяте "Ягодов тремор" или някоя друга подобна рецепта (има още няколко ама открийте си ги вие) желатено е на масата да присъстват личности с приблизително еднаква възраст (при всички положения поднасянето му на баби и дядовци би било неспазване на етикецията) или поне с чувство за хумор.

Има обаче и един кофти момент в цялата работа - избягвайте да държите книжката дълго време с ръце или поне не пипайте много-много предната корица освен ако не искате ръцете ви да са целите в Залто след четенето. Виновник за тая история са "позлатените" букви на заглавието или по-точно некадърния им печат.

Бон апетит на всички!

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 29.01.05 19:17.



Тема Re: нЕкой съображения относнонови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано29.01.05 19:17



Погледни от добрата страна. Сега всички ще викат "Ех, златни ръце има тоя Рзевски!"



Тема Re: нЕкой съображения относнонови [re: maurice]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано29.01.05 19:20



Офтопик, да си намекна все пак , че правилното е "Ржевки"
А предупреждението го отправям понеже знам, че има хора които са алергични към подобен род мастила - да си имат едно на ум.

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема Re: нЕкой съображения относнонови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано29.01.05 19:29



Извинявай за името. Знам, че е кофти. На мен някой ми викат Маурис и ме мислят за жена.

Мерси за предупреждението. Аз много мразя. Едно време и нормалните Discworld бяха такива. Пускаха си мастилото по ръбовете.



Тема Re: нЕкой съображения относнонови [re: maurice]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано29.01.05 19:38



За името няма какво да се извиняваш нищо кофти няма. Много над това съм да се обиждам за такива неща и изобщо не схващам защо някои се врягат толкоз. Пък и тук възрастовата граница общо взето не предполага познания в областта "Ржевски", както и например "децата на лейтенант Шмит"
А предупреждението ми дойде на ум просто защото сестра ми е алергична точно към такива неща.

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема Re: нЕкой съображения относнонови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано29.01.05 19:45



Опа, за децата на лейтенант Шмит няма да се разберем, но ако ми кажеш и че Ржевски е от тази книга ще умра от срам, защото съм я чел поне пет, шест пъти.



Тема Re: нЕкой съображения относно [re: maurice]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано29.01.05 19:48



Ха,ха,ха е не е от там със сигурност. Просто е герой от вицовете с нецензурно съзнание, подсъзнание, държане и прочие Един вид Ноби Нобс попаднал в бална зала с аристокрацията на Ангх ама още по-зле ако ме разбираш

П.С. Ама си прав принципно, извинявам се аудиторията. Тук хората спадат в категорията "четящи" записана напоследък в червената книга.

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 29.01.05 20:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.