Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 02.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Не-любими книжки на Пратчетнови  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано19.01.05 02:36



вдъхнових се от темата за Ерик...

та, има ли книги на Пратчет, които откровено не ви харесват?
или просто такива, които не са ви любими по някаква причина?
броят се и тези, които първоначално не са ви харесали, но после са ви станали любими :)



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Почвам от...нови [re: hendy]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано19.01.05 02:56



"Цветът на магията", ма не моа да са пресиля да продължа, ша ма линчувати...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Не-любими книжки на Пратчетнови [re: hendy]  
Авторчecнoвa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 09:56



Страта беше най-голямата тъпня, която съм чела, не успях да я прочета, направо я захвърлих, даже май не успях да премина отвъд 20та страница. за тъмната страна на слънцето важи същото, само че нея се насилих и я прочетох. не че си спомням нещо.
иначе серията за Джони ми беше доста глупава, но после хванах да чета Джони и бомбата за втори път и то точно след като прочетох Котешко лице на Саймък....Ако някой е чел Котешко лице ще разбере за какво иде реч. Саймък е пълен идиот в сравнение дори с детските книжки на Пратчет...



Тема Re: Не-любими книжки на Пратчетнови [re: hendy]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано19.01.05 11:33



Магизточник не ме грабна нещо... седи някак си извън основните линии на Дискъ

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема Re: Не-любими книжки на Пратчетнови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор jam (strawberry)
Публикувано19.01.05 14:36



подкрепям за Магизточник.
също така Страта и първите за Ринсо.



Тема Re: Не-любими книжки на Пратчетнови [re: чecнoвa]  
Автор Etain (alien)
Публикувано19.01.05 15:10



Абе за Саймък съм съгласна, обаче как можа да го кажеш това за Джони



Иначе на мен не ми харесват за Ринсуинд. Предимно ранните, а останалите просто не ги чета. Изобщо не искам да си развалям хубавото впечатление от Стражата и вещиците с някакъв...
Макар че има доста хубави с него. Например Интересни времена, Ерик... Но все пак никога не може да ми е толкова интересен и завладяващ, както другите.
Как да сравня Петия слон или Маскарад с Фантастична светлина... Като се замисля причината може да е в това, че не обичам фентъзи особено много...



Тема Re: Не-любими книжки на Пратчетнови [re: jam]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано19.01.05 15:23



Още един глас за (не е ли всъщност против?) Магизточник.

Но първите книги много му ги харесвам - Страта, Тъмната страна на слънцето. Много искам да напише още някоя такава, но сигурно издателите ще му издерат очите ако чуят, че няма да е за Света на диска.

Серията за Джони е съвсем не лоша, но иска известен период на адаптация ("Ебаси, чета книга на Пратчет - къде е Диска, къде е Библиотекаря" ;)

Апропо, сега чета "Науката в Света на диска 2: Кълбото" (The Globe). Не знам дали Тери не се е намесвал да пише и в главите на двамата учени, ама има страшни лафове. И съдържанието е много добро де, не само формата.

"[...] we may indeed share 98 per cent of our DNA with chimpansees, but then, we share 47 per cent with cabbages."

This sentence suddenly explains so many things about some people around, that it should be written in school rooms around the world, except in the US, where it would be politically correct to offer some non-evolutionist explanation as well. Then again mentioning chimpansees and vegetables in the same sentence would certainly be offensive to the vegetarians, or were they the vegans (should be those that don't wear rubber faces in Star Trek).

(Сори за английския. Долното е коментарът ми в един форум по повод репликата - не се сдържах да го споделя тук. ;)

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: Не-любими книжки на Пратчетнови [re: Mopдpeд]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано19.01.05 17:10



а Килимените Хора?
на мен тя ми беше Първата :))) супер яка е :)



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Не-любими книжки на Пратчетнови [re: hendy]  
АвторПляcи (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 19:29



На мен тя най-малко ми хареса...Ама нея я четох последна и ми се стори доста различна.
Някой да има да направи още някой саркастичен коментар за Ринсуинд и ша са бием много сериозно...
А да, и от Страта ми хареса само края. А какво мислите за Еманципирана магия?
_______________
Sometimes seeing is believing. But sometimes the most real things are the ones we could not see...



Тема Re: Не-любими книжки на Пратчет [re: hendy]  
Автор bellatrix (lunatic)
Публикувано19.01.05 20:04



"интересни времемна"...

"Once I ran to you
Now I run from you..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.