Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 24.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Часовниците...  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано13.11.04 01:03



в дома на Смърт - ужасно много и всичките различни... Човешкият живот изразен чрез падащи песъчинки...

Замислих се какъв ли би бил и моят часовник... А може и наистина да съществува (поне в някоя паралелна вселена) Украсен е с много маргаритки, слънчогледи и и определено е оцветен в синьо и жълто...



А как изглеждат вашите пясъчни часовници?

I'd rather fly!


Тема Re: Часовниците...нови [re: the_alchemist]  
Автор the_witch (FractalDisaster)
Публикувано13.11.04 17:52



И аз съм се чудила ... но със сигурност моят би вървял със закъснение.
Някои песъчинки - по едри от други, продължават по-дълго и трудно се преглъщат... Други пък падат почти без да се усетят. Би било също хубаво ако на всяка има написано нещо като "събуждане в 7.30, пак се оспиваш!". И разбира се, нищой не би го чел. :)

Що се отнася до дизайн и т.н., толкова много неща има, че или би бил пренатруфен, или от най-простичките, чакащ декорация.

Хъм... може даже да си има няколко сферички, та времето да не ми пада веднага най-долу, ами да остава на различните "етажи" и после да пада в друг порядък в спомените ми :)



Тема Re: Часовниците...нови [re: the_witch]  
Автор Belequen (ред.)
Публикувано13.11.04 21:21



Гати сигнатурата!
Трябваше да си я отворя на отделни картинки, та да смогна да прочета субтитрите! И се чувствам длъжен да ти кажа, че са изплагиатствали от един клип на Рейдиохед.

Моят часовник би имал пукнатини, откъдето допълнително изтича пясък.
Но пък някой благосклонен човек може да сипне и в обратната посока, знам ли.


Всички пътища водят до Бел

Редактирано от Belequen на 13.11.04 21:36.



Тема Re: Часовниците...нови [re: the_alchemist]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано15.11.04 08:25



Моят е електронен



Тема Re: Часовниците...нови [re: maurice]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано15.11.04 12:10



Хехе, ама така не е честно!

P.S. Някъде далече в неотбелязания на картата затънтен и рядко посещаван край на западния спирален клон на Галактиката се намира едно дребно, с нищо незабележително жълто слънце.
Около това слънце, на разстояние приблизително деветдесет и два
милиона мили, обикаля една съвсем незначителна, малка синьозелена планета, чиито обитатели - произлезли от маймуната форми на живот - са така изумително изостанали, че все още смятат електронните часовници за доста хитроумно изобретение.




I'd rather fly!


Тема Re: Часовниците...нови [re: the_alchemist]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано15.11.04 13:35



Хи, Хи! Това ме изкефи за часовниците. Нали знаеш, че хората от край време се опитват да измамят Смърт по най-различни смешни начини. Та и аз.



Тема Смърта трябва да се приеманови [re: maurice]  
Автор Пpeпoдoбният ЦУП (изродъ)
Публикувано15.11.04 19:34



като нещо безусловно и неотменно, а не да се мами. Щото само при пълното осъзнаване че си смъртен и че всеки миг може да ти е последен- тогава ще достигнеш до вътрешната си сила.
А като мамиш смърта- често мамиш себе си и тя идва ненадейно и ще си по тери пратчески глупав



Тема Re: Смърта трябва да се приеманови [re: Пpeпoдoбният ЦУП]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано16.11.04 08:49



Ай, колко философско!



Тема Re: Часовниците...нови [re: Belequen]  
Автор the_ikew (9/9)
Публикувано16.11.04 19:55



Бе уичи е олд фен на рейдиохед, вероятно точно заради клипа си я е сложила :)

Бтв, и аз съм го гледал :Р


(а супербързо минаващите субтитри при максимална концентрация успях да ги прочета, иит йо'селф :Е ;) )


Моя часовник е напълно нормален скапан пясъчен часовник като на пооочти всички други. С единствената разлика, че моя тиктака :)

i-lie


Тема Re: Часовниците...нови [re: maurice]  
Автор Mellindor (оранжева)
Публикувано27.11.04 17:35



Аз знам още един начин, по който да се измами Смърт! Преди няколко дни ми хрумна, че ако има пясъчен часовник, чиято долна част да е по-малка от горната (значително по-малка), пясъкът никога няма да може да изтече напълно.



May the ластик be with you!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.