Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 28.09.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема PRATCHETT ON STAGE IN BG  
АвторRossen Pentchev (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 13:30



Zdraveite.Nujdaia se ot pomo6tta na vsi4ki zainteresovani.
Predi 1 godina se svurzah s Terry Pratchett 4rez agenta mu i polu4ih pravata za dramatizatsia i postaviane na BG szena na "Posestrimi v zanaiata".
British Cult Inst.-Sofia podkrepiha proekta,kato poeha zapla6taneto na avtorskite prava i napravata na soundtrack za spektakula,6te podkrepiat i ideiata mi da pokanim Pratchett v BG za premierata.I dotuk vs. e o.k.
Purviat problem idva ot tam,4e direktorite na teatri v BG ne 4etat i e trudno da budat ubedenni,4e Pratchett e,hm,...izvesten i podoben proekt bi imal uspeh.Az i niakoi ot vas znaem rezultata ot "Donesi mi glavata na Printsa",koito napravih prez 2000g.No sega sme 2004 i uspeha na 1 staro predstavlenie gubi silata si.
Vsi4ki pisma i mnenia izprateni tuk 6te sa ot polza i 6te budat predstaveni kato svidetelstvo za interesa vi.
Vtoriat problem idva ot lo6oto finansovo sustoianie na teatrite i nujdata za dopulnitelno finansirane na proekta.
S nadejda o4akvam idei i konkretni predlojenia za finansovata realizatsia na tozi spektakul.Pi6ete tuk ili na rossenpen@yahoo.co.uk
Ako se interesuvate ot pove4e informatsia - prosto pitaite.
Do skoro !!
Rossen Pentchev



Тема Re: PRATCHETT ON STAGE IN BGнови [re: Rossen Pentchev]  
Автор Haplio ()
Публикувано22.09.04 13:50



Privet!

Radvam se da chuia che dori samo sashtestvuva vazmojnost da gledma spektakal na Pratchett. Iskam da te pitam imash li nabran aktiorski sastav? Zashtoto az imam vrazki s edin mnogo izvesten Bg aktior, no ne znam toi dali e chuval za Pratchett i dali bi se navil da pomogne s malko ili s mnogo.

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: PRATCHETT ON STAGE IN BGнови [re: Rossen Pentchev]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано24.09.04 13:50



Преди време имаше пак тема за вашето представление - и там пак казах, че Донеси ми главата на принца беше нещо страхотно. Радва ме, че има възможност същия човек на направи и пиеса по любимия ни Пратчет. Стискам палци, Росене!

За финансиране - издателствата, разбира се. Вузев на първо място, но защо не и другите дето издадоха Номите, Джони и т.н, не се сещам кои са в момента.

Има и Фондация Фантастика, може от там да дойде нещо.

Успех!

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: PRATCHETT ON STAGE IN BGнови [re: Rossen Pentchev]  
Автор the_alchemist (nevermind)
Публикувано24.09.04 14:14



Доколкото знам, в Театър 199 са чували за Тери Пратчет и имат желание да направят постановка по някоя от книгите му. Може да се пробваш там. Успех!

You know the day destroys the night, night divides the day...


Тема Re: PRATCHETT ON STAGE IN BGнови [re: Rossen Pentchev]  
АвторAngelhot (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 20:21



Uspeh v nachinanieto, Prachet ima tolkova mnogo fenove v BG i si zaslujava da gledame teatar po negova kniga. Uspeh
Angel, Plovdiv



Тема ъхъм! 199.нови [re: the_alchemist]  
Автор the_witch (x_x)
Публикувано25.09.04 12:37



Там са го чували, дори директорът му е фен под влияние на сина си
И са известни с пускането на добри пиеси... Кислород, Алхимикът, Монолозите...
Пробвай там, и успех!

Video meliora proboque, deteriora sequor.


Тема Re: Другото издателствонови [re: Mopдpeд]  
Автор maurice (The Amazing)
Публикувано27.09.04 09:12



ИК Прозорец



Тема Re: За- да го поставим на българска сцена!нови [re: Rossen Pentchev]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 20:10



/Клавиатурата ми малко се поскапа и вече не мога да пиша бързо и по-много, за което много съжалявам, защото искрено бих искала да ти помогна с всичко, с каквото мога/.

Аз съм Пратчетов фен от няколко години- голямата ми сестра / на 25г./ ме запали по него. Тя бе започнала колекция на неговите книги. След като ме запали- аз започнах да попълвам пропуските в колекцията и скоро събрах и прочетох всички негови книги, излезли и преведени на български език , без три. "Посестрими в занаята" бе една от първите Пратчетови книги, които прочетох, и които ме запалиха по неговото творчество и наистина се надявам в скоро време да я видя на българска сцена, заедно със сестра си. А Тери- леле как бих искала да го видя....... Даже и да си взема автограф!Леле откога си мечтая за 1 негов абтограф само! Благодаря ти, приятелю, че ми даде надежда, че мечтата ми някой ден щможе бие се сбъдне! Благодаря ти!

Много успехи ти желая сега и занапред!





Тема Re: PRATCHETT ON STAGE IN BGнови [re: Rossen Pentchev]  
АвторMapи (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 09:59



С удоволствие ще гледам, ако успееш да доведеш проекта си докрай. Можеш да си сигурен, че ще имаш страхотна публика.

Защо не пуснеш нещо като подписка между феновете на Прачет, които да подкрепят идеята ти и която подписка можеш да покажеш на всички директори на театри и рекламодатели или там на когото е необходимо? Може да се включат и българските издатели. В крайна сметка те трябва да знаят най-добре как се продават книгите му.

Колкото повече хора научат за идеята ти толкова по-добре.

Стискам ти палци



Тема Re: PRATCHETT ON STAGE IN BGнови [re: Mapи]  
АвторMapи (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 10:02



P.S.
От мен имаш сигурни три гласа




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.