Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 21.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пратчетофили и Пратчетофоби....  
АвторПляcи (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 19:27



Добре, знам че звучи странно...Но не ви ли се е случвало някои ваши познати да не оценяват хумора на Пратчет (т.е. да казват "Как може да четеш такива задръстени книги?!")...И каква е причината? Аз мога да се сетя за една - аз/те не съм/са достатъчно интелиджентни...Но не го вярвам...Всички вие (предполагаеми Пратчетофили) какво мислите...Колкото повече мнения - толкова по-добро (или поне толкова по-объркано)...



Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Пляcи]  
Автор Die Schatten von Angua (вятър)
Публикувано27.07.04 19:36



Ами позамислих се, но не. Не ми се е случвало. Но за сметка на това съм зарибила бая народ.

Да погледнем на света лилаво

Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Пляcи]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано27.07.04 20:35



Познавам интелигентни хора, на които не им харесва Пратчет, всичко е въпрос на вкус
А във форум съм виждал и "пратчетофоб", той беше фен на Толкин и ненавиждаше Пратчет.

Редактирано от »№*ы{}lЏ3©®™ на 27.07.04 20:36.



Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: »№*ы{}lЏ3©®™]  
АвторПляcи (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 22:12



Що го ненавиждаше?



Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Пляcи]  
Автор Cлънчeвo зaйчe (мечтателка)
Публикувано27.07.04 22:50



Най-голямото разочарование се оказа майка ми. Така и не успя да разбере какво толкова се смея на тези книжки и определено никак, ама никак не хареса Пратчет. Струва ми се, че просто не е била подготвена за това, което ще прочете и е имала друга нагласа...или просто не и харесва Пратчет. Нещо, което ми е трудно да приема.

No, DeeDee, leave the turbolaser!




Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Пляcи]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано27.07.04 23:22



Не съм сигурен, но например Пратчет често пъти се бъзика с "Властелина на пръстените".



Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор lkew (114)
Публикувано28.07.04 02:20



те родителите са така. Не разбират от хубава лека социална сатира. Предполагам, че е заради тежките времена от преди разните там революции.


не

Редактирано от lkew на 28.07.04 02:20.



Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Пляcи]  
Автор Haplio ()
Публикувано28.07.04 11:31



И аз съм зарибил някой друг приятел, но не можеш да зарибиш всички. Някои ги мързи или просто не могат да си използват мозъка за нещо по-трудоемко от това да ходиш и да дъвчеш дъвка. Някои хора не могат да видят какво има под буквите. Не им допада стила. Объркан им се струва. ШантаФ дори... Какво да ги правиш, явно не са били на челно място на опашката, когато Слепият Йо е раздавал мозъците... :) Не са като нас - все пак тежък е товара на интелигентността и не всеки се наема да го носи... Какво да се прави - различни хора - различни вкусове.

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Пляcи]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано28.07.04 12:41



Изобщо не мисля, че има някаква връзка с интелекта.
Съвсем отчетливо си е въпрос на вкус и нищо друго.
"Умни" книги има колкото искаш, въпросът е дали засягат въпроси, които тебе те вълниват, дали са представени по начин, който допада на вкуса ти и т.н.

Come take me in...
YOU'RE POSSESSING ME!


Тема Re: Пратчетофили и Пратчетофоби....нови [re: Haplio]  
Автор Belequen (evergreen)
Публикувано28.07.04 13:06



Ами учителката ми по л-ра не спира да ни убеждава, че трябвало да си умираме от забавление, да речем, на "Чичовци".

Напълно нормално е подобен човек да не разбира Пратчет.


the Sun dressed the trees in green


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.