Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 18.04.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Номинации за Еврокон награди - гласуване  
Автор ty^iga (Just a demon...)
Публикувано22.06.04 17:58



За тези, които не четат във Фентъзи и Фантастика:

"Вече всичко е готово за гласуването.

Това е сайтът за гласуване:



А това е темата с допълнителна информация:








Тема Re: Номинации за Еврокон награди - гласуваненови [re: ty^iga]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано23.06.04 19:22



Ако наградят Зарков за най-добър преводач, ще умра от мъка. Бе тия луди ли са, бееее? Това е най-най-най-скапания преводач на света!

Докато за Светлана Комогорова - Комо мога да кажа доста добри неща. И за преводите й на Пратчет, и за разни фантастики. В момента се сещам, че тя беше борила Нийл Стивънсън и "Снежен крах", нали? И добре се беше справила. Само дето коректорът след това си беше оставил ръцете, но това е друга тема.

Въобще: никой да не смее да гласува за неграмотния Зарков, моля ви се!!! За всеки друг, но не и Зарков -- осакатителя на любимия ми писател.

--
Shine on~


Тема Re: Номинации за Еврокон награди - гласуваненови [re: NeonSun]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.06.04 19:47



Знаеш ли, всеки има право на мнение, а по тази причина има право и да гласува както намери за добре в посочената анкета.

TANSTAAFL


Тема Re: Номинации за Еврокон награди - гласуваненови [re: Kopo]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано24.06.04 15:02



Ти пък. Естествено, че всеки ще гласува както си иска, няма от един мой постинг да се повлияят, я. Обаче и аз имам право да изкажа върлото си несъгласие с номинацията, нали? Свобода на словото, етц., етц.

В отговор на:

всеки има право на мнение




Е, поне моето го знаете

--
Shine on~

Тема Съгласна.нови [re: NeonSun]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано03.07.04 10:39



Напълно съм съгласна. Точно вчера в автобуса прочетох началото на "Стражите! Стражите" - една от много любимите ми книги след "Малки богове" и.... и разни други много любими ;) - второто издание с превод на Зарков.
Е НЕ Е СЪЩОТО!
Просто дразни. Остави, че "Младият мъж се казваше Керът" не беше придружено с бележка под черта. На мене не ми пречи, но все пак не всички са длъжни да знаят английски. Е, поне се радвам, че не е станал Морковчо...
Хубавия каламбур с "мощните" и "нощните" дълбини беше сменен с някаква глупост с "тъмни" и "плътни" или нещо подобно, а в оригинала е mightly i nightly.
Нататък не продължих, защото трябваше да пратя книгата на един приятел в Холандия. И много съжалявам, че не потърсих при антикварите старото издание.

Ами троловете Вулканчо, Огънчо и каквито там бяха ужасяющите им умалителни имена? Igneous се казваше един от тях в оригинал - огнен, вулканичен... Не може да наречеш един ТРОЛ с умалително име, освен като някаква пародия или шега. Каквато точно в случая няма.

А Дядо Прас?! Оригиналът е 2 пъти по дебел от българския превод. Липсват цели страници, пасажи, редове.

Да не продължавам, че ужасно се ядосвам. Чувствам се като при комунистите навремето - знаеш, че нещо изобщо не е наред и нищо не може да направиш... Някакво гадно безсилие...



Тема Re: Съгласна.нови [re: Kpиc]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.07.04 13:08



Крис, май нещо не се разбираме:
Става дума за номиниране на най-добрия преводач на фантастика на български за миналата година, а не за галсуване за и против преводените от Зарков книги на Пратчет.

TANSTAAFL


Тема Re: Съгласна.нови [re: Kopo]  
Автор lkew (що е тото.)
Публикувано03.07.04 15:45



едното не пречи на другото. Зарков ще бъде на място - можем да го обкръжим и да го гледаме лошо. :)

Пате-водна светлина.


Тема Re: Съгласна.нови [re: lkew]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.07.04 16:17



Ако смяташ, че ще помогне, значи си по-глупав, отколкото изглеждаш, малди елфе.

TANSTAAFL


Тема Re: Съгласна.нови [re: Kopo]  
Автор lkew (що е тото.)
Публикувано03.07.04 18:16



повечето критици биха вметнали, че това е трудно постижимо, Копо. :)

На преводите - няма да им помогне.
Ама на нас ще ни стане маалко по-добре.

Особено ако имаме и водни пистолетчета.... примерно.

Пате-водна светлина.


Тема :)нови [re: lkew]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано03.07.04 21:54



Може да го напием и после да му направим dirty photos :Р :)

When you give each other everything, it becomes an even trade. Each wins all.


Тема И да го изнудваме! :DDнови [re: Paganel]  
Автор lkew (що е тото.)
Публикувано03.07.04 23:12



Нау ДАТ'С уат ай кал ан айдия!

Призовавам целеокупния български народ да финансира открито това светло дело, що ще донесе радост и щастие!

Пате-водена светлина.


Тема Re: И да го изнудваме! :DDнови [re: lkew]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано04.07.04 06:07



Извинявам се мноу, ама кат' ше ми гувориш на чужди изици пуне ги говори правилну :) А именну:

Нау ДАТ'С уот ай кол ън айдия!

When you give each other everything, it becomes an even trade. Each wins all.


Тема Re: Оффтопикнови [re: Paganel]  
Автор lkew (що е тото.)
Публикувано04.07.04 11:05



Хо хо хо Дайс ис Акзент, йонг падауан!



Аз съм офицер
на шахматна дъска.....


Тема Е, сега...нови [re: Kopo]  
Автор Kpиc (Арбитър)
Публикувано04.07.04 13:38



Може и да не съм разбрала нещо, но ми се струва, че мърморя именно по отношение на преводаческо майсторство, а не за цената на билетите за градския транспорт. ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.