Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 02.07.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема УПС! [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор Cлънчeвo зaйчe (мечтателка)
Публикувано18.04.04 11:45



Съжалявам. Не го пуснах навреме. Игнорирайте намесата ми и ме извинете!

“Когато пръста сочи Рая, идиотът гледа пръста, а не Рая”


Тема Re: УПС! [re: Cлънчeвo зaйчe]  
АвторAнrya фoн Юбepвaлд (Нерегистриран)
Публикувано18.04.04 11:48



а нищо, нищо все едно даваш какво е пак преди това...ние малко не спазваме времената- мин.бъд...все едно



Тема Осем... ъъъ.... да, де. [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор Belequen Peredhil (сиропуч)
Публикувано18.04.04 16:25



Като е манджа, да е рошава.
--------------------------------------------------------

Нещо не беше наред. Баба Вихронрав го усещаше. Не с космите на врата си, защото те бяха прилично притегнати под черната широкопола шапка, както подобава на една истинска вещица. Усещаше го със квото-там-се-усеща-когато-космите-на-врата-ти-са-заети-с-по-важни-дейности.

Нещо определено не беше наред - метлата й запали от първия път. Това противоречеше на Реда на нещата, излизаше от коритото на личната й биография.

Тя потегли. Бихме могли да кажем, че двете дървета на пътя й се паникоьосаха, изпищяха кое от кое по-силно, тръгнаха да бягат в различни посоки, поради което се блъснаха едно в друго, и се строполиха на земята. За по ефектно върху тях се посипаха купчинки трески. Щеше да е празнично, ако, разбира се, не беше трагично.

Но истината е, че двете дървета изобщо не помръднаха. Което няма никакво значение, защото крайният резултат бе точно гореописаният.

Баба се издигна сред шума от страхопочитание на остатъка от гората. И отправи поглед, който би могъл да се измери с обикновен термометър, ако обикновените термометри имаха скала до 3 000 градуса. Гледаше към центъра, към Кори Селести. Задържа поглед. Някои от Ледените великани биха свидетелствали за драстично затопляне на климата по техните си земи точно в този момент, ако не бяха заети да лекуват няколко вдигнали температура айсберги.

Но Ледените великани изобщо не вълнуваха Баба. Тя гледаше към Домът на боговете. Защото там някой определено не си вършеше работата. Или пък просто друг беше прекалил с почерпките тази вечер. Все едно. Баба обърна метлата си и потегли със скорост, която според нея бе разумна. Но и дърветата бяха разумни. Вече. Те се снишиха. В Света на Диска едно от най-важните правила е да се учиш от грешките на другите.

Вещицата пътуваше към дома на Леля. Тази вечер щеше да има Извънреден Събор.



"Закуската е в основата на цивилизацията."

Тема Re: всички се оплетоха с номерата:) [re: Belequen Peredhil]  
Автор Aнrya фoн Юбepвaлд (ръмжаща)
Публикувано18.04.04 17:47



Изведнъж Керът спря. Едвам сдържа сълзите си при вида на безжизненото тяло на Ангуа проснато на земята в локвичка кръв. Притисна го силно до себе си и зарови лицето си в пепеляво русата коса.
За втори път виждаше любимата си толкова крехка и ранима. Но защо не се беше преобразила? Защо беше останала в човешката си форма при положение че като вълк е много по-бърза и силна? Защо?
Усети движение зад гърба си и рязко се обърна. Някакви зелени ленти се появиха, постепено придобиха плътност и на тяхно място застана човек облечен в много странни дрех.
Керът посегна към дръжката на меча си, но непознатият протегна ръка:
- Спри! Тук съм за да помогна - посочи Ангуа - на нея и на целия диск.
Керът намери сили за да прошепне:
- Какво е станало?
Непознатия се замисли:
- Още не знам със сигурност, но знам че слънцето няма да изгрее, както знам че върколака в нея е затворен и ако не го освободим тя ще умре.
- Но какво е общото между двете?
Непознатия сви рамене:
- Тук съм за да разбера. и трябва да го сторя преди тях
- Тях?
- Вирусите. Те имат за цел само едно- да изсмучат всичката енергия. Ела, трябва да побързаме


Внимание!Ако този надпис се смалява,значи някой ви отнася монитора!


Тема Re: още може да се оплетат! [re: Aнrya фoн Юбepвaлд]  
Автор lkew (mortal slug)
Публикувано18.04.04 20:02



- АНГУА, ПРЕДПОЛАГАМ.
- Ррххх?
- НЕ ТЕ ОЧАКВАХ. НЕ СЕГА.
Агент Смърт намести очилата си с извънредно бавно и премислено движение. Големият бял вълк го наблюваше съсредоточено. В големите му очи имаше странни зелени отблясъци. Два синкави протоберанси облизаха черепа над очите на Смърт.
- НЯМА ВРЕМЕ. С НАС ЛИ СИ ИЛИ НЕ?
- Ррррм.
- НЕ. ТЯЛОТО ТИ Е ...ПОЧТИ ЖИВО. И ТЕ ЧАКА. КЕРЪТ ГО ПАЗИ, ДОКОЛКОТО РАЗБИРАМ. - Смърт направи кратка пауза. - НАМЕРИ АНДЕРСЕН, МИС ФОН ЮБЕЛВАЛД. ТОЙ Е ВАЖНИЯ В СЛУЧАЯ.

vae victis


Тема ...и когато мислите, че по-зле не може да стане... [re: lkew]  
Автор Cлънчeвo зaйчe (мечтателка)
Публикувано18.04.04 21:06



Лейди Найана Селачи се спусна плавно зад ъгъла и с поглед обхвана трагичната картина. Русия страж - планина, надвесен над Ангуа, щуращите се ченгета, локвата кръв...красота! А майка и казваше, че в Анкх Морпорк е скучно. Найана преглътна и грациозно се приближи към нещастната двойка.
- Добър ден. - бодро и жизнено поздрави тя. Керът като че ли не я чу. Лейди Селачи се надвеси над него и деликатно се изкашля. Стражът и хвърли един отнесен поглед тип "тук съм, но всъщност ме няма". Тя му помаха весело. - Здрасти! Май имате малък проблем тук?
- Тя...тя умира - още по-отнесено промълви Керът. Найана разбиращо кимна.
- Може би ще мога да ви помогна, господин...
- Керът. Капитан Керът - машинално и отвърна мъжът.
- ...капитан Керът. Чувал сте, че ухапването на вампир фактически превръща ухапания в...безсмъртен? - Керът премигна неразбиращо насреща и. Тя се усмихна още по-сияйно. Слънцето сякаш се самозаслепи, отразено в острите и зъби. - По една случайност аз мога да се справя с този проблем само с едно единствено движение.

“Когато пръста сочи Рая, идиотът гледа пръста, а не Рая”


Тема Re: ...все някой ще се намеси... [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Автор Aнrya фoн Юбepвaлд (ръмжаща)
Публикувано19.04.04 12:24



- Не я докосвай!
Лейди Найана малко се подразни, че я прекъсват:
- Какво искаш?- попита момичето зад нея- Не виждаш ли че се опитвам да разреша проблема?
- Така само може да нараниш и себе си
- НИма?-тя повдигна вежди- И как ще стане това ако не е тайна?
- Докоснеш ли я ще те сполети нейната съдба, ще затворят и теб.
- Ще затворят и мен ли? Абе какви са тези интриги дето се въртят тук?
- Дядо ми пак е объркал нещата.


Внимание!Ако този надпис се смалява,значи някой ви отнася монитора!

Редактирано от Aнrya фoн Юбepвaлд на 19.04.04 12:26.



Тема ...и още някой... [re: Aнrya фoн Юбepвaлд]  
Автор Cлънчeвo зaйчe (мечтателка)
Публикувано20.04.04 19:13



Лорд Ветинари, Патриция на Анкх Морпорк премига и огледа пейзажа наоколо. Нямаше кой знае какво за гледане. Думичката, която се набиваше след краткотрайно взиране беше само една: "ЧЕРНО". Някой се прокашля зад гърба му. Ветинари се обърна. На дъното на дълга, огромна, ЧЕРНА маса проблясна усмивка. Разсеян, син поглед събрал в себе си знанието на векове отдавна отминали и векове още непоявили се, се зарови над безброй записки.
- ООО...ЛОРД ВЕТИНАРИ! НЕ ВИ ОЧАКВАХ ТОЛКОВА РАНО. - Патриция осмисли само за момент създалата се ситуация и наклони глава.
- Да си призная честно и аз не очаквах скоро този момент. До колкото си спомням вещицата съвсем точно и определено ми каза датата, часът и мястото на моята...хъмм...смърт. - Далечния силует порови още малко из книжата.
- ВСЪЩНОСТ ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ЩЕ МИ ТРЯБВА ЗАМЕСТНИК, КОЙТО ДА РЕШИ ЕДНО...ХЪММММ...ПРОБЛЕМЧЕ. ТАКА КАТО СЛЕДЯ ПРОФЕСИОНАЛНОТО ВИ ИЗРАСТВАНЕ, ТОВА ЩЕ Е КАТО СУТРЕШЕН КРОС, ПРЕД БЕЗКРАЙНИЯ МАРАТОН, НАРЕЧЕН АНКХ МОРПОРК.

Редактирано от Cлънчeвo зaйчe на 20.04.04 20:15.



Тема Re: ...и още някой... [re: Cлънчeвo зaйчe]  
Авторsnowfish (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 21:40



- Но какво се очаква да правя аз тук? Хмм, т.е., нали разбирате.. - Патрицият, непривично за него забави темпото едва забележимо, може би с хилядна част от оборота - ...с какво мога аз да Ви бъда заместник? Вярно, че като глава на Анкх имам солиден и болезнен опит в ръководенето на всякакви по вид създания, но едно мога да кажа със сигурност - те бяха до едно живи, е голяма част от тях до един момент, но те преставаха да бъдат моя грижа от този момент нататък, а сега ще трябва да поема целият процес.
-НЕ МЕ РАЗБИРАЙ ПОГРЕШНО ВЕТИНАРИ, тонът на Смърт напомняше докачливост, а и начина по който изрече "Ветинари" подсказа на Патрицият, че може би е важно да разбере точно това което се готвеха да му кажат. НАИСТИНА СЕ НУЖДАЯ ОТ ТОВА ДА МЕ ЗАМЕСТИШ ЗА КРАТКО, В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ЗНАЕ ЛИ ЧОВЕК - МОЖЕ ДА СЕ НАЛОЖИ ГРАЖДАНИТЕ НА АКНХ ДА ТЪРСЯТ ТВОЙ ЗАМЕСТНИК. Патрицият видимо се усмихна, но въпреки това му се наложи да признае, че намеците на Смърт бяха с една доза по-убедителни от колкото се нуждаеше към този момент.
- Ок, ти си шефа тук, а аз съм шеф горе, или долу, всъщност няма значение, кажи ми с какво мога да ти бъда полезен?
На Смърт явно му хареса, че Патрицият не се подаде на напрежението, направи смътен опит да се усмихне и каза:
- Ето, С ТОВА! Смърт бръкна някъде където на нормалните хора им се намира я далак, я нещо друго което може да им дотрябва във всеки един момент, изваждайки от там малък розав плик. Смърт подаде плика на Патриция под звуците напомнящи куче ядящо кокал.
"Това е само един розав плик", помисли си Ветинари, "при това не изглежда да е дебел, в какво ли ще ме забъркат сега?!". Бавно със спокойни въпреки компанията му ръце отвори съвсем обикновено изглеждащото пликче от което изпадна едно съвсем обикновено изглеждащото листче, листче на което със съвсем обикновени букви бе изписано едно не чак толкова обикновено изглеждащо изречение: "качвай кокалестия си задник на белият си кон и идвай да издирим белият заек, че не се знае какви пак ще ги свърши. м."
Патрицият дълбоко вътре в себе си се ухили, но въпреки това усети как скорострелно потта се стече по цялото му тяло осъзнавайки сериозността на положението, не можеше да се сети за друга причина поради която Смърт би му показал това писмо, а и за нито едно норамлно същество което би имало наглостта да се изрази в прав текст по този начин към Смърт.
- Това ми прилича на някаква шега. - Патрицият не звучеше така като че ли си вярва, но явно бе решен да опита късмета си. На Смърт явно не му бе до обяснение, за това и тихичко каза:
- ВИЖ, НЕ МИ Е ЯСНО ЗАЩО МАМА Е ПОЗВОЛИЛА НА ТОЗИ МРЪСЕН ЗАЕК ДА ИЗБЯГА ОТНОВО, НО ЕДНО Е ЯСНО - АКО НЕ ГО НАМЕРИМ, ПОСЛЕДНИТЕ НЯКОЛКО ХИЛЯДИ ГОДИНИ ТРУД ОТ МОЯ СТРАНА ЩЕ СА НАПРАЗНИ. А МОЖЕ И ДА НЯМАМE НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ ОЩЕ ХИЛЯДА ГОДИНИ ЗА ДА ПОПРАВИМ ЗЛОТО. ХОДИХ ПРИ ОРАКУЛА, ДА СИ КАЖА ЧЕСТНО ХИЧ НЕ МЕ РАЗВЕСЕЛИ.
Патрицият се зачуди какво ли би могло въобще да развесели това т.нар. лице, но си замълча, трябваше обаче да признае че връхлетялата го информация бе прекално мащабна дори и за него, замисли се за секудна, видимо се отказа да продължава с тази дейност и уверено каза:
- Готов съм да ти помогна, смятай че няма да те разочаровам!
- ТРЯБВАШЕ МИ ЧОВЕК КОЙТО ДА МОЖЕ ДА ДЪРПА ЮЗДИТЕ ТУК ЗА НЯКОЛКО ДЕНА ДОКАТО МЕ НЯМА, НЕ СИ МИСЛИ ЧЕ КАЗВАМ "ЧОВЕК" СЛУЧАЙНО, ТУК СЕ ОЧАКВА ГОЛЯМО ДВИЖЕНИЕ ТЕЗИ ДНИ, ТИ ЩЕ БЪДЕШ НЕЩО КАТО, ДА ГО КАЖЕМ РЕГИСТРАТОР, НО ПОВЯРВАЙ ДЕЙНОСТТА ТИ НЯМА ДА СЕ ИЗЧЕРПИ САМО С ТОВА. А ТИ ОПРЕДЕЛЕНО СИ ЧОВЕК КОЙТО ЗНАЕ КАК ДА ОВЛАДЕЕ ПОЛОЖЕНИЕТО, ПРЕДИ САМОТО ТО ОЩЕ ДА СЕ Е СЪЗДАЛО.



Тема Тц тц, какви неща се случват по света... :) [re: snowfish]  
Автор Belequen Peredhil (сиропуч)
Публикувано21.04.04 00:42



Въздухът нежно пращеше, дочуваше се ритмично подрънкване на вериги, външната страна на куполът беше обагрена в октаринови шарки, идващи от постройката за Високо енергийна магия. Вътрешната страна на купола се губеше в седмото си измерение.

Една купчина кротко похъркваше под бюрото си. Черепната кухина, намираща се там някъде, беше изпълнена с повече банани, отколкото пастички можеше да изяде Деканът на закуска. (Което беше причинено от мудността на взаимозаменяемите Поли, Моли и Доли, не от физическите качества на магьосника, разбира се.)

Нещо черно се материализира над бюрото на Библиотекарят.
Туп! Хрррасс...
Туп!

Черното нещо се озова върху самият Библиотекар. Той от своя страна, макар и сънен, се опитваше да се озове където и да било другаде. От бананите бе останала само каша със съмнителни цвят и мирис.

Леля се изправи, остави върху бюрото чаената си чашка, чието съдържание бе разляла само наполовина, изтупа се достолепно и бавно промърмори:
- Какво беше това, мамка м...
Последното не довърши, защото точно в този момент пред нея от нищото се пръкна и Баба Вихронрав, а тя не одобряваше такива приказки по време на следобедния чай.

От далечината се чу интензивно скърцане на вериги, след това звук, който би издала пищяща книга, ако книгите можеха да пищят, после леко дрънчене, и отново тишина изду Библиотеката. Леля Ог изпусна звучна въздишка – нямаше да се притеснява за пухкавото си коте, Грибо беше при тях.

Но Библиотекарят също бе при тях. Той събра кураж, оголи горните си зъби и се изправи в цял ръст. В неговото състояние това не беше чак толкова внушително. Ръста, имам предвид.



"Закуската е в основата на цивилизацията."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.