Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 12.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема moeto mnenie v sluchai che nqkoi se interesuva:)  
Автор liubopitkata (iskam da vqrvam)
Публикувано10.12.03 12:27



Zdraveite,
az edva dnes otkrih sladurskiq vi klub i mnooogo mu se izradvah. kazah si:"Nai nakraq nqkoi kato men:)"
Iskam da vi razkaja kakvo mislq az za tezi knijki i zashto tolkova mnogo gi haresvam.Pak koi kakvoto shte da misli:)
Chela sam golqma chast ot knigite ot poredica "istorii ot sveta na diska" i moga da kaja che gi obojavam, zashtoto vsichki te sa izgradeni na osnovata na neshto realno. A imenno na realni zabludi i sueveriq.
Vseki chovek ponqkoga misli za neshtata ot jivota koito ne sa mu savsem qsni, za onezi neobqsnimi chrez naukata neshta. Primerno v Malki Bogove e zasegnata temata za vqrata. hilqdi pati sam mislila varhu tova, che kolkoto poveche hora vqrvat v neshto tolkova po golqma e veroqtnostta to da se materializira. kogato edin chovek vqrva v neshto to zapochva da sashtestvuva.Kogato mnogo hora vpovqrvat v nego to stava religiq.
e shte e prekaleno dosadno da analiziram vsichkite knigi zatova shte se spra do tuk:)
aaaa i da si kaja oshte ne sam sreshtnala kniga ot tazi poredica koqto da ne mi haresva malko ili mnogo

Obvinen v jivot s namerenie da ocelee


Тема Re: moeto mnenie v sluchai che nqkoi se interesuva:)нови [re: liubopitkata]  
Автор lkew (Драк Ведър)
Публикувано11.12.03 00:10



Добре дошла! :))
Надявам се да ти хареса и бля бля бля другите обичайни приветствени слова за случая. Бе колкото повече сме, толквоа сме повече. Але!

Книгите за света на диска наистина съдържат всичко това, но те са и нещо много повече от поучително и забавно слово за грешките и суеверията. Също така повече от популяризирана теолого-философия (малки богове, мдааа... много добра). Пратчет пише пародична фантастика - но това, което ми харесва у него (и в същото време дразни с повторяемоста си) е, че поне зрелият Пратчет влага съвсем хуманни и разумни морални послания в книгите си. Мисля, че за това ми харесва толоква много - той в действителност се интересува какво ще прочетат читателите и как ще ги промени книгата.



Тема Re: moeto mnenie v sluchai che nqkoi se interesuva:)нови [re: lkew]  
Автор denyamber ( ;o))
Публикувано13.12.03 13:01



Често съм го споменавала и преди :
според мен Пратчет е съвременния Езоп...
И вече е 100% ясно, че е класика.

   (@ @)

o00-(_)-00o
А живота си продължава-дайте да го живеем с КЕФ!


Тема Re: да добавя и аз моетонови [re: liubopitkata]  
Автор Mushu (злюка-гадюка)
Публикувано22.12.03 14:57



По принцип пародийното писане е интелектуално предизвикателство и интелектуална наслада, и мисля, че Прачет е харесван и заради това.
За моралните послания мога само да се съглася.
Но щом ще правим анализи, мисля, че Прачет ми харесва и заради брилянтното умение да охарактеризира героите си, които, реално погледнато, би трябвало по всички закони на жанра да са твърде схематични. Но са доста повече от схематични.

Всъщност аз преподавам литература, нали така, висша и възвишена, Прачет е от любимите ми четива и също смятам, че е класика.

Если человек знает, что он хочет, то он либо много знает, либо мало хочет.


Тема Re: moeto mnenie v sluchai che nqkoi se interesuva:)нови [re: liubopitkata]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано01.01.04 23:35



И аз мисля като теб, Пратчет сериозно засяга суеверия и вековни заблуди, някои от които залегнали в основата на обществото като догми.

"Малки богове" за мен е най-страхотната от първата серия, а книгите за стражите са като търкалящи се камъни-една след друга залагат въпроси и проблеми, които вълнуват всички. Брилянтно написани проблеми. Като дилемата на Ваймс- кога човек е най-щастлив: когато може да си купи по-скъпи ботуши с малката си заплата или когато тропа по калдъръма със мукавяните, наслаждавайки се на свободата (напук на скъпите ботуши у дома).

Пратчет има и други серии-чела ли си "Килимените хора"? А поредицата за номите? Същият разкош!!

Ако те обичам, нима това те интересува?


Тема Re: moeto mnenie v sluchai che nqkoi se interesuva:)нови [re: !чepeшka]  
АвторAi Quel (Нерегистриран)
Публикувано02.01.04 14:27



много е готино да тропаш с евтините ботупи напук на скъпите у дома. Пробвай обаче БЕЗ да имаш на какво да напук-ваш...



Тема Re: moeto mnenie v sluchai che nqkoi se interesuva:)нови [re: Ai Quel]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано03.01.04 23:36



Е и? Нали това му е дилемата! Дали е бил по-щастлив когато не е имал на какво да напук-ва!

Ако те обичам, нима това те интересува?



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.