Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 23.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За Последният герой  
Автор EMlGRANT (Black)
Публикувано15.11.03 18:35



Искам да ви питам...бях разбрала преди че тая книга ще е за Ринсуинд!Има ли нещо такова или е само за Коен Варварина???

.....don't want your hand, this time I'll save MYSELF......


Тема Re: За Последният геройнови [re: EMlGRANT]  
Автор ikel (title)
Публикувано15.11.03 19:42



Мда, бате Ринс и леонардо от едната страна, Коен и бандата от другата. Мазало :)
Прегледай другите теми за книгата, ако те интересуват спойлери....

"There is only one difference between a madman and me. I am not mad." Salvador Dali


Тема Re: За Последният геройнови [re: EMlGRANT]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано17.11.03 01:36



Книгата се състои от няколко независими паралелни сюжета, които се преплитат в един момент. В едната от сюжетните линии главен герой е Ринсуинд. (Освен ако не броим Библиотекаря, естествено.)

Hellen



Тема Re: За Последният геройнови [re: Hellen]  
Автор Crimson King* (куче-касичка!)
Публикувано20.11.03 14:17



ама са се понасрали с тая цена,съгласете се!



Тема Ценаааата! със която няма рай!нови [re: Crimson King*]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано21.11.03 20:06



Никой не ти е отговорил, пурпур, ама това е заради езика. Мен ако питаш, направо са си се оакали. И айде някой да кажем заслужава ли си тая книга парите. То, сега, всяка на ТП си ги заслужава, ама.. абе, има ли видима причина да е толкова парици? Освен хартията.

Животът и любовта са си живот и любов, a букетът от теменужки си е букет от теменужки.


Тема Re: Ценаааата! със която няма рай!нови [re: Alvin]  
Автор ikel (Vedergдllningen)
Публикувано21.11.03 22:13



Ами тая книга си е мърчъндайз :). Феновете си я купуват.... нали за тва сме фенове.

Признай обаче, че картинките са готини! :Р

venegance


Тема Re: Ценаааата! със която няма рай!нови [re: ikel]  
Автор Haplio ()
Публикувано22.11.03 16:29



Цената е висока поради много много причини:

- Хром-гланц хартия (разликата в цените на квадратен метър от онази сивкава полувестникарска хартия и тази гланцирана, дебела и луксозна хартия е осезателна, а и заслужена)
- Голям формат (тук идват едни сложни сметки, свързани с размера на листа, който имат в печатницата и колко страници от книгата се нанасят върху него, съответно и колко хартисва, а е платено и т.н.)
- Пълноцветен печат и то почти всяка страница е с голямо избражение, а има и фоново изображение (скици на Кидби + имитация на пергамент) - плаките са скъпи и за всяка страница се правят не по 1, а по 4 (четири!) плаки, които ПАРИ струват
- Скъпата книга има по-голяма сума-комисионна за търговците на дребно (РЕП-ове и др. такива)
- Тери Пратчет и Пол Кидби също трябва да вземат пари от тази книга, не само слава
- Преводача взима хонорар
- Редактор
- Оформител на корицата (ами има и такива)
- Печалбата на печатницата
- Печалбата на издателството
- Авторските права за книгата в Бг
- А вероятно и тиража не е достатъчно голям, което я оскъпява
- Ами наемите на складовете, в които преседява
- Ами всички режийни разходи и други малки суми, които се натрупват и се получава = 26 лв на копие

Толкоз!!!

За повече информация - питайте "Вузев", ако можете да се свържете с тях. И не ги псувайте, че не са ви отговорили...

^_^

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Ценаааата! със която няма рай!нови [re: ikel]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано22.11.03 17:43



Едни от най хубавите картинки които съм виждалКласиккккааааааааааНай ми харесват тези със смъртта/тази синя аура придава някакво изящество!!/



Тема Re: За Последният геройнови [re: EMlGRANT]  
Автор EMlGRANT (Black)
Публикувано23.11.03 02:28



Да ама се дразня че Ринсуинд най-мн ме радва от всички и все на мен ще се случи!Ебаси цената!
А инае всички виждаме защо е скъпа, въпроса е защо са си избрали да я направят такава?!
Къвто и фен да съм 30 кинта мога мн по-добре да ги оползотворя!

Being happy is the feeling to fly without wings!


Тема Re: Ценаааата! със която няма рай!нови [re: Haplio]  
Автор VooDooMaN (Forsaken)
Публикувано23.11.03 23:47



Дано да не се изчерпи до месец-месец и половина, та да си я купя и аз. Книгата си струва. На почти всички обаче им е скъпа. Защото редовият четател мери в страници, а не в качество на печата - това е книга все пак. А за тези пари могат да се вземат 3 дебели фентъзита или 5 диска. Хубаво е обаче от време на време да има и такива книги .

Лео-о-о-о-о-о Лима!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.