Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 01.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Има ли книга на Пратчет, която...нови  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано15.11.03 00:10



... да не ви е допаднала много?
Мен лично не ме вдъхнови "Магизточник".



Тема Re: Има ли книга на Пратчет, която...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор Peдpиk Шyxapт (сталкер)
Публикувано15.11.03 00:13



"Вещици в чужбина". А и цялата серия за Джони нещо не ме грабна...

Abyssus abyssum invocat


Тема Re: Има ли книга на Пратчет, която...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор esme_weatherwax ()
Публикувано15.11.03 00:15



лично на мен "Страта" не ми допадна особено много



Тема Re: Има ли книга на Пратчет, която...нови [re: Peдpиk Шyxapт]  
Автор Haplio ()
Публикувано15.11.03 11:59



"Вещици в чужбина" не те е грабнала, защото беше дошла да ме грабне мен, а е физически трудно да си на две отдалечени места едновременно..... ^_^

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re:нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано15.11.03 14:07



да, Крадец на Време например, не само че не ме грабна или вдъхнови, ми не ми и хареса, но като чувам чужди отзиви, то ще да е пак поради заетост ;)
всъщност малко книги на Пратчет реално ме вълнуват по начина, по който според израза ти се очаква да го правят всички от поредицата, което не ги прави по-малко приятни. (А книгите от различните вътрешни поредици би следвало да се тълкуват по различен начин - примерно поредицата за Ринсуинд касае много повече личната ангажираност, докато Стражите - обществената и политическа такава, историите за Баба пък дърпат чергата към неписаните правила и разликите в това кое е правилно и кое - редно, и тн и тн да не се правя на преводач от език, който вярвам всички разбират ;) )

asato ma sad gamaya


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.11.03 15:01



Въпрос на вкус или момент, Фокс.
За мен "Крадец на време" е от най-добрите на Пратчет.

TANSTAAFL


Тема Re: Има ли книга на Пратчет, която...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.11.03 15:03



И на мен не ми допадна "Магизточник", както и серията за вещиците, трилогията за Номите.

TANSTAAFL


Тема Re: Има ли книга на Пратчет, която... [re: Kopo]  
Автор ikel (title)
Публикувано15.11.03 15:09



Псссфт, ей. Номите владеят.

Ама за магоизтоник съм горе-долу съгласен, само за едно нещо си струваше...

"There is only one difference between a madman and me. I am not mad." Salvador Dali


Тема Re: [re: firefox]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано15.11.03 16:19



Не разбрах буквално какъв е начина по който ме вълнуват :о)
Просто питах има ли книга която не ви допада особенно, включвайки всичко - увлекателност, философия, и просто кеф от четенето.
Това което казваш за различните поредици не е много вярно. Всичките поредици касаят всичките тези неща, напр. личната ангажираност я има освен при Ринзо, също и при вещиците (Там където Баба Вихронрав разсъждаваше на темата, че човек трябва да отсъди и да си понесе на плещите факта на "отсъждането") , така и при Стражите (айде да не давам примери). Същото важи и за другите възможни кръстоски на теми и разсъждения. Пратчет е достатъчно многопластов за да не робува на ограничения "това тук, а пък онова там"
Имах впредвид нещо съвсем просто - коя книга не ви изкефи по време и след процеса на четенето. И аз съм лют фен на автора, н оне може пък всичко да ти харесва. А в магизточник не видях идеята като че ли .... имам чуството че е писана на сила малко , това ми е лично мнение все пак.

П.С. И не се сгорещявайте в спорове много , въпросът ми не беше с такава цел, исках да видя дали има и други на които не всичко е харесало.



Тема Re: Има ли книга на Пратчет, която... [re: ikel]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано15.11.03 16:23



И кое си струваше в тая книга?

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.