Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 10.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кирил Маричков: Чета Тери Пратчетнови  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ ()
Публикувано09.11.03 23:10



Даваха интервю с Кирил Маричков от "Щурците" по Канал 3 и го запитаха какви книги чете напоследък. Той каза че не бил в настроение за тежка литература, която да го разтърси, и четял лека литература. (в този момент аз си помислих че ще каже Т.П. :) И обясни че от 4 години четял книжките на Тери Пратчет, били много приятни, много забавни, с много чувство за хумор. Дословно цитирам "Нещо като Хари Потър за възрастни, с вещици, великани, тролове, джуджета и т.н."



Тема Re: :)))нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор ikel ()
Публикувано10.11.03 01:28



:))))))))))))

""Нещо като Хари Потър за възрастни""

Леле.... Нахилвам се широко за да не избухна от яд....

face in the sand


Тема Re: :)))нови [re: ikel]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ ()
Публикувано10.11.03 11:53



И аз така, хем ми беше смешно, хем малко яд ме хвана. Книгите на Тери Пратчет според мен са понякога толкова дълбоки че за някои читатели остава видно само "лекото, приятно и забавно" четиво.



Тема Много вярно!нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано10.11.03 17:25



Достойноството на книгите на Тери Пратчет (е, *едно* от достойнствата им), е че той не обича да нравоучителства и да поучава. Затова същината на историята обикновено е скрита зад толкова много пластове хумор, интересни герои и енциклопедични знания, че част от читателите (които може би не искат да я видят) просто не я забелязват.

Прочетох последно "Mostrous regiment", която е ужасно хубава книга, но е оголена от всички финтифлюшки, каламбури и тям подобни. Останала е изчистената - и много жестока и безпътна - история. Четейки отзивите в нюз-групите, забелязах, че част от феновете просто не могат да възприемат книгата. Явно тези, които са разглеждали света-диск като място за бягство от проблемите на нашия си свят, се чувстват разочаровани, че проблемите на света-диск са същите като нашите. Ако не и по-дълбоки.

Hellen
==
"It is well-known fact, that in an infinite universe everything that could be imagined must exist somewhere..." -- Terry Ptatchett, "Pyramids"



Тема Re: Много вярно!нови [re: Hellen]  
Автор ikel (gamayar)
Публикувано10.11.03 17:35



леле.... с две думи ми грабна вниманието и го запрати на 235 градуса встрани. "много жестока и безпътна история"

Чувствам как това почвам да го чакам с небивало нетърпение....

А иначе нравоучителствата поне при вещиците и стражата са в небивали количества, но може просто на мен, като търсач предимно на тия работи, да ми се струват много :)

...asato ma sad...


Тема Re: :)))нови [re: ikel]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано11.11.03 18:09



Абе що му се връзваш...
Аз отдавна като го видя(чуя) по медиите и щраквам дистанционното(цъквам ВЕФ-а, прехвърлям на нова страница). Язък че ми беше кумир едно време в "Щурците".



Тема Re: Кирил Маричков: Чета Тери Пратчетнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторeek (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 09:43



Кво ми го въвираш тоя измекяр и убиец киро маричков



Тема Off topic.нови [re: eek]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано14.11.03 18:37



eek, намирам забележката ти запроява на много лош вкус.

Hellen
==
"If we had more time for discussion, we should probably have made a great many more mistakes."



Тема Re:нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано14.11.03 19:09



ам, постави се на негово място - как да го обясниш с 2-3 думи на човек, който нито го знае, нито го интересува? забелязала съм, че над определена възраст хората признават четенето на нф и фентъзи със задължителна извинителна нотка в гласа (класиката, дори и конкретната книга да е супертъпа, минава безпроблемно само заради почтената си възраст)

от изказването на Маричков (който също ми е леко антипатичен) може да се заключи единствено, че не счита Хари Потър за нещо лошо :) Толкова. А Пратчет го четат най-различни хора.

asato ma sad gamaya

Редактирано от firefox на 14.11.03 19:10.



Тема Re: Кирил Маричков: Чета Тери Пратчетнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано14.11.03 21:21



Много лично си го приел - Кирил Маричков и Щурците са велика група, но все пак човека си е музикант на очтенна възраст.

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.