Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 19.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Винаги съм се питал...нови  
Автор ИqМодератор (papercut)
Публикувано18.10.03 01:31



...троловете с какво се налагат един друг? Тоест : те са достатъчно държеливи, за да са практичеки неуязвими от разни там тояги, камъни и тн, но не мисля, че познават и най-вече употребляват метални оръжия - мязат ми на примитивна раса.


И ако ви се налага да утепете трол, с какво бихте опитали? ;)


п.п. - темата е вдъхновена от клуб Дж. Р. Р. Толкин в дира. И дискусиите за оръжията на джуджетата.

Печено свинско прасенце


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано18.10.03 03:12



Нали те поумняват, когато температурата се понижи, понеже мисловните им процеси протичат на принципа на свръхпроводимостта (която изисква ниски температури). Значи можеш да го обстрелваш с огнепръскачка и да се надяваш, че нервната дейност ще спре, преди тролът да е стигнал до тебе (движейки се по инерция по права линия).

Освен това те ерозират... Това обаче ще ти отнеме прекалено много време. ;-) Можеш да се опиташ просто да го раздробиш с нещо. Тролът не е като Лошия Терминатор и няма да се събере отново.

Доста киселини разяждат камъка - както е известно, не е добре акумулатор да се поставя на мозаечен под, понеже киселината може да подлизне и да го разяде.

... Изобщо, ако се налага да се бориш с трол, явно трябва да го третираш като терминатор, с тази разлика, че като се строши, няма да се самосъбере след това. ;-)

Успех!

Hellen
==
"Science fiction writers foresee the inevitable, and although problems and catastrophes may be inevitable, solutions are not." -- Isaac Asimov (1920-92)



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Hellen]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.10.03 07:10



Hihi, dobre kazano Hellen.
Neka i az kaja dwe dumi.
Sydejki po mnogobrojnite woini (trolowe-djudjeta) , i sydejki po wyoryjenieto na djudetata (predimno bradwi, werno che izpolzwat i boini kifli i hlqbowe, ama predimno maaat s bradwi), stigam do izwoda che trolowete trqbwa da gi morish s bradwi.
Az obache kato inteligenten chowek (тип Хелън), (брех, почна на кирилица(тука съм в един инет клуб в Бургас и пиша на латиница щото ПиСи-тата са с някви шелове-мелове и да си пуснеш кирилизатор изисква намесата на сис-админа (не че не моем да го хакнем, ама няма си показваме бългащината навскяъде де, та почнах да казвам че току-що по средата на изречението си влкючи само на кирилица (и за мой голям късмет - фонетична(иначе щеше да си тако'а ма'ата)))), ще подходя изобретателно и мисля да ги моря със слънчева светлина. Всеизвестно е, че се вкаменяват от раз. Даже стават на много хубави статуи, които после могат да се продадат изгодно (абе алъш-вериша требе да си фърфи). Само да се надяваме да не са си купили специалното масло защитаващо ги от слънце (трейд-марк на некой си в Анкх-Морпорк, макар че ако са го купили от ДИблър проблеми няма да имам), щото тогава вместо аз да продавам статуйки, те ще продават луканки с паганелско месо, ама както казват: Ноу риск - ноу риуорд (сори ма не знам как да върна на латиница(пък и не се мъча да разбера, така е ФЪН), хихихи).
Друг пък интелигентен начин е да си наемеш ти тролове (или други смели твари, напр. джуджета (те даже мое да ти излязат по-ефтино ако го обърнеш на патриотизъм...)).
Мии, тва са моите два цента. Подавам щафетата на следващия умник-ловец :)

Say what you mean and mean what you say!


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Paganel]  
АвторNobbs (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 12:10



Бе може и с голи ръце, каквито случаи са познати в историята на Анкх, но първо ще трябва да си поживял от ранна детска възраст при джуджетата, да си усвоил техните сила, издържливост и бойни мурафети. E, помага и да се казваш Керът и да си отскоро в Анкх, т.е. да не си се "образовал" с разните там почтености и изтънчености, но като цяло джуджетата май са му хванали цаката...
...и Коен също. Това е друг начин. Трябва ти репутация, градена с дълги десетилетия боен опит, в който упорито отказваш да паднеш жертва. Направо е изумително колко бойни похвати и умения можеш да прихванеш така. Но предимно репутация - нали помниш как у трола на оня мост не остана и капка съмнение, че ще падне жертва, още щом разпозна Коен. Бе, и Коен май не се съмняваше, че ще му е за последно, но важно е противника да не го знае... ;-)



Тема Re: !!!нови [re: Paganel]  
Автор Диблъp CCПГ (бизнесмен)
Публикувано18.10.03 13:02



Долна инсинуация!
Моята фирма продава само качествени стоки с гарантиран произход!

Както е добре известно троловете имат геология (да не се бърка с биология ).
За ефективно трепане е добре да се използва комбиниран изследователско-научен подход. Ще рече - първо геоложко проучване, после минната работа - взривове, кирки...
Който се интересува повече ще му изпратя моята оферта с цените.



И Сам Си Прерязвам Гърлото!!!


Тема Re: :))нови [re: Hellen]  
Автор lkelМодератор (бинарен квант)
Публикувано18.10.03 18:04



Яко!
Това с ерозирането най-ми допадна... ;-)
А за горелката няма какво да се надявам да не стигне до мен... гениална си!!! Просто го загравям хубаво и правя крачка встрани, докато изтине достатъчно да се замисли що ходи, вече ще съм използвам изпитаните фоксически методи за разбиване на тролочни сърца. ;)

А за третирането като терминатор - това по-скоро май се отнася за Големите, ама ще го пробвам все пак, благодаря :)

Паганеле, " VI.2. Да Бъде Светлина", а? ;)
Мда, типично за малките порастнали богове...

А за третирането като терминатор - това по-скоро май се отнася за Големите, ама ще го пробвам все пак, благодаря :)

хъм, защо мислех, че от Фантастична светлина до сега троловете са еволюирали и не се влиаят много от слънчевата светлина - тоест позабавя ги малко, но нощи фатално?

п.п. - indeed баба ми е Феанор, фокс.... ама за Дурин не знам, я кажи Гимли от кои джуджета е? :)

Печено свинско прасенце


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор wiglly (неoпознат)
Публикувано18.10.03 23:18



A be nai veche s mnogo kasmet.



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано23.10.03 15:08



Ами външната обвивка е твърда, но мозъка им е на силиконова основа, а пък силиконовите кристали не са много шокоустойчиви. Т.е. ако си трол и имаш достатъчно сила, можеш с един по-як камък да млатнеш няколко пъти противника си по главата и буквално да му "промениш" съзнанието. При по-голям късмет, ще се получи мозък на морков и той ще застине съвсем като умрял.


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Gallandro]  
АвторNobbs (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 16:46



Брей, ти почти откри пиезоелектрическия ефект ;-)
Иначе ке казва "силициева" и "силициеви" или "силикатни" ;-)



Тема Re: Силиконови...нови [re: Nobbs]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано23.10.03 16:52



Да ти кажа и "силиконов" вече доби гражданственост, наред с изброените от тебе синоними. Би казал "Силиконова долина", а не "Силициева" или "Силикатна" долина. ;-)

Hellen
==
AFPer: Incidentally, do you have strong opinions about the meanings of "alternate" and "alternative"?
TP: Yes. I think that pedants should be alternately ignored and flamed, unless there is a better alternative. -- Terry Pratchett and an AFPer, alt.fan.pratchett




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.