Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 11.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Винаги съм се питал...  
Автор ИqМодератор (papercut)
Публикувано18.10.03 01:31



...троловете с какво се налагат един друг? Тоест : те са достатъчно държеливи, за да са практичеки неуязвими от разни там тояги, камъни и тн, но не мисля, че познават и най-вече употребляват метални оръжия - мязат ми на примитивна раса.


И ако ви се налага да утепете трол, с какво бихте опитали? ;)


п.п. - темата е вдъхновена от клуб Дж. Р. Р. Толкин в дира. И дискусиите за оръжията на джуджетата.

Печено свинско прасенце


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано18.10.03 03:12



Нали те поумняват, когато температурата се понижи, понеже мисловните им процеси протичат на принципа на свръхпроводимостта (която изисква ниски температури). Значи можеш да го обстрелваш с огнепръскачка и да се надяваш, че нервната дейност ще спре, преди тролът да е стигнал до тебе (движейки се по инерция по права линия).

Освен това те ерозират... Това обаче ще ти отнеме прекалено много време. ;-) Можеш да се опиташ просто да го раздробиш с нещо. Тролът не е като Лошия Терминатор и няма да се събере отново.

Доста киселини разяждат камъка - както е известно, не е добре акумулатор да се поставя на мозаечен под, понеже киселината може да подлизне и да го разяде.

... Изобщо, ако се налага да се бориш с трол, явно трябва да го третираш като терминатор, с тази разлика, че като се строши, няма да се самосъбере след това. ;-)

Успех!

Hellen
==
"Science fiction writers foresee the inevitable, and although problems and catastrophes may be inevitable, solutions are not." -- Isaac Asimov (1920-92)



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Hellen]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.10.03 07:10



Hihi, dobre kazano Hellen.
Neka i az kaja dwe dumi.
Sydejki po mnogobrojnite woini (trolowe-djudjeta) , i sydejki po wyoryjenieto na djudetata (predimno bradwi, werno che izpolzwat i boini kifli i hlqbowe, ama predimno maaat s bradwi), stigam do izwoda che trolowete trqbwa da gi morish s bradwi.
Az obache kato inteligenten chowek (тип Хелън), (брех, почна на кирилица(тука съм в един инет клуб в Бургас и пиша на латиница щото ПиСи-тата са с някви шелове-мелове и да си пуснеш кирилизатор изисква намесата на сис-админа (не че не моем да го хакнем, ама няма си показваме бългащината навскяъде де, та почнах да казвам че току-що по средата на изречението си влкючи само на кирилица (и за мой голям късмет - фонетична(иначе щеше да си тако'а ма'ата)))), ще подходя изобретателно и мисля да ги моря със слънчева светлина. Всеизвестно е, че се вкаменяват от раз. Даже стават на много хубави статуи, които после могат да се продадат изгодно (абе алъш-вериша требе да си фърфи). Само да се надяваме да не са си купили специалното масло защитаващо ги от слънце (трейд-марк на некой си в Анкх-Морпорк, макар че ако са го купили от ДИблър проблеми няма да имам), щото тогава вместо аз да продавам статуйки, те ще продават луканки с паганелско месо, ама както казват: Ноу риск - ноу риуорд (сори ма не знам как да върна на латиница(пък и не се мъча да разбера, така е ФЪН), хихихи).
Друг пък интелигентен начин е да си наемеш ти тролове (или други смели твари, напр. джуджета (те даже мое да ти излязат по-ефтино ако го обърнеш на патриотизъм...)).
Мии, тва са моите два цента. Подавам щафетата на следващия умник-ловец :)

Say what you mean and mean what you say!


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Paganel]  
АвторNobbs (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 12:10



Бе може и с голи ръце, каквито случаи са познати в историята на Анкх, но първо ще трябва да си поживял от ранна детска възраст при джуджетата, да си усвоил техните сила, издържливост и бойни мурафети. E, помага и да се казваш Керът и да си отскоро в Анкх, т.е. да не си се "образовал" с разните там почтености и изтънчености, но като цяло джуджетата май са му хванали цаката...
...и Коен също. Това е друг начин. Трябва ти репутация, градена с дълги десетилетия боен опит, в който упорито отказваш да паднеш жертва. Направо е изумително колко бойни похвати и умения можеш да прихванеш така. Но предимно репутация - нали помниш как у трола на оня мост не остана и капка съмнение, че ще падне жертва, още щом разпозна Коен. Бе, и Коен май не се съмняваше, че ще му е за последно, но важно е противника да не го знае... ;-)



Тема Re: !!!нови [re: Paganel]  
Автор Диблъp CCПГ (бизнесмен)
Публикувано18.10.03 13:02



Долна инсинуация!
Моята фирма продава само качествени стоки с гарантиран произход!

Както е добре известно троловете имат геология (да не се бърка с биология ).
За ефективно трепане е добре да се използва комбиниран изследователско-научен подход. Ще рече - първо геоложко проучване, после минната работа - взривове, кирки...
Който се интересува повече ще му изпратя моята оферта с цените.



И Сам Си Прерязвам Гърлото!!!


Тема Re: :))нови [re: Hellen]  
Автор lkelМодератор (бинарен квант)
Публикувано18.10.03 18:04



Яко!
Това с ерозирането най-ми допадна... ;-)
А за горелката няма какво да се надявам да не стигне до мен... гениална си!!! Просто го загравям хубаво и правя крачка встрани, докато изтине достатъчно да се замисли що ходи, вече ще съм използвам изпитаните фоксически методи за разбиване на тролочни сърца. ;)

А за третирането като терминатор - това по-скоро май се отнася за Големите, ама ще го пробвам все пак, благодаря :)

Паганеле, " VI.2. Да Бъде Светлина", а? ;)
Мда, типично за малките порастнали богове...

А за третирането като терминатор - това по-скоро май се отнася за Големите, ама ще го пробвам все пак, благодаря :)

хъм, защо мислех, че от Фантастична светлина до сега троловете са еволюирали и не се влиаят много от слънчевата светлина - тоест позабавя ги малко, но нощи фатално?

п.п. - indeed баба ми е Феанор, фокс.... ама за Дурин не знам, я кажи Гимли от кои джуджета е? :)

Печено свинско прасенце


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор wiglly (неoпознат)
Публикувано18.10.03 23:18



A be nai veche s mnogo kasmet.



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано23.10.03 15:08



Ами външната обвивка е твърда, но мозъка им е на силиконова основа, а пък силиконовите кристали не са много шокоустойчиви. Т.е. ако си трол и имаш достатъчно сила, можеш с един по-як камък да млатнеш няколко пъти противника си по главата и буквално да му "промениш" съзнанието. При по-голям късмет, ще се получи мозък на морков и той ще застине съвсем като умрял.


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Gallandro]  
АвторNobbs (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 16:46



Брей, ти почти откри пиезоелектрическия ефект ;-)
Иначе ке казва "силициева" и "силициеви" или "силикатни" ;-)



Тема Re: Силиконови...нови [re: Nobbs]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано23.10.03 16:52



Да ти кажа и "силиконов" вече доби гражданственост, наред с изброените от тебе синоними. Би казал "Силиконова долина", а не "Силициева" или "Силикатна" долина. ;-)

Hellen
==
AFPer: Incidentally, do you have strong opinions about the meanings of "alternate" and "alternative"?
TP: Yes. I think that pedants should be alternately ignored and flamed, unless there is a better alternative. -- Terry Pratchett and an AFPer, alt.fan.pratchett



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Nobbs]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано23.10.03 17:13



Яно съм прекалил с четенето на спесания . Иначе си прав, че термините, които си казал, са може би по-правилни, но наистина отдавна не ги бях чувал, да се употребяват някъде .


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема В "Жертвата"...нови [re: Gallandro]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано23.10.03 18:36



...На Крайтън ли беше?... Бяха превели "Силициевата долина", вместо Силиконовата, както всички я знаят. И аз ръмжах ядоасно около книгата. Да не говорим, че точният превод на заглавието е "Плячката". Искам да кажа - *срещат се* и тия термини. ;-)

Hellen



Тема Re: В "Жертвата"...нови [re: Hellen]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано23.10.03 18:57



Аз пък в университета (завършил съм Компютърни Системи в ТУ) много се дразнех на един преподавател, който, когато искаше да каже, че нещо е записано в чип, казваше "вкарано в силикон". Много му се дразнех, на това "силикон". Ама покрай разни статии по онлайн и книжни списания, явно и аз съм го прихванал вече . Всъщност не съм се замислял, че го ползвам. Чак сега установих, че всъщност отдавна май не съм срещал "силиций" или нещо такова . Освен по учебниците де...


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема In silico.нови [re: Gallandro]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано23.10.03 22:48



Вече има и по-изобретателни приложения на думата, които започнах да срещам в специализираната литература. Да речем, ако ме домързи да направя някакъв експеримент в лабораторията и вместо това екстраполирам резултатите на компютъра, мога да кажа: "Експериментът бе извършен in silico." ;-)

Hellen



Тема Re: In silico.нови [re: Hellen]  
АвторNobbs (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 11:36



Да не се повтарям, но нямаше ли тук нейде преди време подобно обсъждане за силикона?

Явно от англ. идва мешавицата:
silicone - силикон - съединения от големия клас на силоксаните изпозвани за смазки, адхезивни вещества и изолации поради високата си стабилност при различни температурни условия. В него обаче има и силициево-въглеродни и силициево-кислородни връзки. Тук влизат и хирургическите силиконови имплантати.

silicon - силиций. Silicon Valley е прякор на южната заливна част на СанФр., измислено от журналиста Дон Хьофлер през 1971.

silica - силициев диоксид - остовна съставка на силикатните съединения като кварц и пр.



Тема silicii :)нови [re: Nobbs]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано25.10.03 03:07



Breh, ne se bqh zamislql nad towa... ama qwno si praw...
Nachi ne trqbwa da e Silikonowa dolina, a Silicieva!!! hihih
mda porednata masowo razprostranena greshka :)
koeto wednaga me podeshta za naj-golqma spored men masowa zabluda - prewoda na "Let it be" (Nali na mitingite go peqt s ideqta "Neka da byde/Neka da stane") hahahaha :)

Say what you mean and mean what you say!


Тема Re: In silico.нови [re: Nobbs]  
Автор Диблъp CCПГ (бизнесмен)
Публикувано26.10.03 18:40



Кво имаш предвид под "основна съставка на кварца"?
Кварцът си е чист (доколкото може да бъде един минерал )
силициев диоксид.
Силикатите, от друга страна - ако ги разлагаш на т. нар. "мокър" хим. анализ, съдържат SiO2, но в действителност като съединения не са баш "silica" .
Tва само като инфо за любознателните, разбира се
Иначе, пак ви казвам: имайте предвид, че тролите са силициева форма на живот и имат специфична геология
Напълно съм съгласен, че може да ерозират, но да ви кажа бая трябва да се чака резултатът
изветрянето е процес дето може да отнеме някакво количество годинки, до тогава трябва да се укривате някъде, най-добре в хибернация


И Сам Си Прерязвам Гърлото!!!


Тема Re: In silico.нови [re: Диблъp CCПГ]  
Автор FirebatМодератор (ikel)
Публикувано26.10.03 19:34



бля-ха-хаааа! (гаден самодоволен смях)
Бърза помощ за ерозирали тролове - звъните на телефона и до две десетилетия пристига линейка :)

Firebats go to hell. And then die.


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано27.10.03 02:19



Ха,ха!С кирка



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Hellen]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано27.10.03 02:22



Най-напред го пръскаш с огнепръскачката,а след това го пръскаш с оцет.Според легендата,Ханибал е разбивал по този начин скали,когато е преминавал Алпите...



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано27.10.03 10:10



Ама миньорска, не от бойните .


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано27.10.03 12:21



Хм.... идеята на Нобел ми се види по-ефективна



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Gallandro]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано27.10.03 18:38



А-а,що?И бойна върши работа в случая.
Даже -- по-добре да е бойна -- "Соколов клюн",около 2,50 метра.Щото с миньорската трябва да дойдеш опасно близко до злобния камънак.А така -- от разстояние.



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано27.10.03 18:40



Да,ама каквото има,с такова действаш...



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор FirebatМодератор (ikel)
Публикувано27.10.03 19:10



Да, ама след като се бие с голи ръце има голяма вероятност да ти я избие от ръката и тн и тн и тн прочее спора продължава :)
аз мисля, че трябва модел за конник :)

Firebats go to hell. And then die.


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Firebat]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски КМЕТ)
Публикувано27.10.03 19:17



Е,то има вероятност да изтръгне всяко оръжие,което държиш.Затова е необходимо оръжие,което да направи най-голяма беля,преди да бъде избито.А в случая това е кирката
Ако под "модел за конник" разбираш -- модел против конница -- именно това е "Соколовият клюн".А ако имаш предвид модел, който се използва от конници -- Е,не съм съгласен! С такъв ще трябва да дойдеш твърде близко до трола и тов вместо оръжието,директно ще ти изтръгне главата...



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано27.10.03 19:27



Може би, в крайна сметка трябва да измислим дълъг лък, който стреля с кирки .

П.П.: Не ми обръщайте внимание, просто като прочетох, че и тук почна да става дума за кирки, не се сдържах, да се измайтапя ... и като гледам не съм единствения .


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Gallandro]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски КМЕТ)
Публикувано27.10.03 19:34



Катапулт!



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор FirebatМодератор (ikel)
Публикувано27.10.03 21:42



Киркапулт!


А за конния модел - Ми имах предвид кирката модел за конник, който не би ли трябвало да е по-дълга - за да стига чааак до войника на врага? И да е по-лекичка. Мен за това ми трябва такава....

Firebats go to hell. And then die.


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Firebat]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски КМЕТ)
Публикувано27.10.03 22:09



Мечовете,брадвите,боздуганите и,разбира се,кирките на конниците се правят така,че да могат да се използват с една ръка.Щото с другата се държат юздите,пък и с една ръка си по-бърз и имаш по-голям обхват.И са по-лекички,наистина.
Ама по-лекичките са и по-късички.А срещу трол е по-добре да имаш по-дългичка и тежичка.Щото ако след удара още е жив...Става малко кофти.



Тема Re: Mmminteresno :)нови [re: Orc Chieftain]  
Автор FirebatМодератор (ikel)
Публикувано27.10.03 23:39



трябва да се пробва.
Обаче доколкото ми е известно кирките не трошат скалите така лесно...
Да помислим - Колко време ще ти трябва да осакатиш трол с кирка? :/
май все пак първо трябва да го обработиш с горелка....



или още по-добре - Първо с горелка до хиляда градуса и после изливаш три кофи вода. И с кирката вадиш диамантите.

Firebats go to hell. And then die.


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Gallandro (=O=)
Публикувано28.10.03 09:32



По-скоро балиста... а най-добре лятящи машини, които да сипят отгоре негасим огън... но разбира се, никое правителство не би го позволило...


Those who live by the sword will die by the sword. I choose to do neither.

Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Gallandro]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано28.10.03 19:31



Всъщност никой нормален човек не би използвал машина за да мята топки горяща сяра върху други - нали така?
А инак (ако тръгнем от технологията) - силиций значи... крехък, не държи на висока температура ако е на полупроводник - размиват се преходите. И не е нужно много да е висока температурата - тъй 200 градуса нейде. Яка удар - тука кирките може и да свършат работа - няма нужда чак да го цепиш - стигат и микропукнатини.
За далечен бой (щот вече се разбра , че близкия е нездравословен за нападащия) Леонардо нали беше измислил бъзуката. Следователно - ракета с кирка и/или горелка отпред.... конфети и звездички на вкус за по-ефектно.
И последно - радиация (нали алхимиците след като се прецакаха с октоцелулозата откриха некъф метал дето само се сгорещява отвътре и е абсолютно безполезен).

П.С. Впрочем последното още не е използвано май в книгите на Пратчет. Или просто не е дошла още в българия книгата.

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 28.10.03 19:33.



Тема Re:нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано28.10.03 21:35



бЪзука казваш измислил Леонардо?.. туй ще да е за лов на таралежи, безсъмнено... : J

"Science is organized knowledge. Wisdom is organized life."


Тема Re: Mmminteresno :)нови [re: Firebat]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски КМЕТ)
Публикувано29.10.03 00:06



Не знам колко време,ама ще е по-малко от всичко друго.
Не си чел внимателно.Писах -- първо огнехвъргачка,после оцет.



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Gallandro]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски КМЕТ)
Публикувано29.10.03 00:07



Моето правителствоще позволи...Справка -- СТО НЕЩА КОИТО...



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано29.10.03 00:09



Е, пише се базука естественно, запознат съм повече от достатъчно... или ако трябва да спазя нашето наименование - гранатомет. Понякога отпред слагат "ръчен противотанков".. Или казано пак по нашенски (разбирай Варшавскиот договор) - РПГ.
Може би трябваше да подчертая Ъ-то...
Просто Пратчет не беше дал име баш на това "изобретение" на Леонардо...
Сигурно ще е РПК - Ръчен Противотролов Киркомет
И беше в "Шовинист" - момента в който Колън и Ноби бяха "наети" да тръгнат с "лодката"

П.С. В армията всяка заповед която може да се възприеме неправилно, се възприема неправилно... Явно и сега нещо такова.... Та... сравнително добре съм с българския правопис , ако за това става въпрос :о)

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 29.10.03 00:14.



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано29.10.03 00:10



НАШЕТО правителство КОЛЕГА :о)
Да си сам е.... скучно :о)

П.С. "Обичам скучното - трайно е"

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 29.10.03 00:15.



Тема Re:нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор lkewМодератор (%!#&!@&*()
Публикувано29.10.03 00:19



не бе, тва беше за Таралежа, кйто хич не мож го избЪзика... освен с бЪзука



(или Брадва(тм) )



Тема Re:нови [re: lkew]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано29.10.03 00:31



Виж, тоя детайл пък от Песента за таралежа ми се губи нейде по трЪсето :о)



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски КМЕТ)
Публикувано29.10.03 00:37



Не нашето а НАШИТЕ!




Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Orc Chieftain]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано29.10.03 00:38



Аааааа... ма тва ша доведе до конфронтация... пък аз не я обичам :о)



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски КМЕТ)
Публикувано29.10.03 00:51



Еми,сори,ама иам място ссамоза един Мрачен Властелин...И ТУЙ ЩЕ СЪМ АЗ




Тема административнонови [re: Иq]  
Автор ikew (thin ice)
Публикувано05.11.05 20:55



форум некроманси парт 3

_____________________скреж от моята скреж


Тема Защо да ненови [re: Иq]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано05.11.05 21:38



го замръзиш?...
Например го накисваш с течен азот (от разстояние естествено :))... Нали, когато Детритъс беше попаднал в някаква хладилна камера/склад (слаби спомени - "Въоръжени мъже"), след като бе изписал стените с математически изчисления от всякакъв вероятностен род, беше пред умиране от студ?
Можеш да го нагрееш хубаво с огнехвъргачка, а после да го облееш с азот под налягане - ще ерозира доста бързичко

няма точни думи

Тема Re: Защо да ненови [re: Acyaн]  
Автор ikew (thin ice)
Публикувано06.11.05 13:50



Хм, да, но тези методи са по-скоро концентрирани върху избиването на един трол? При това неподвижен, да речем яко окован, и по възможност дрогиран. Несъмнено действат, да :)

обаче ако ни нападне тролска АРМИЯ? :D

може би електричество... ?
хмм.

_____________________скреж от моята скреж


Тема Re: Защо да ненови [re: ikew]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано06.11.05 19:20



Пред тролска армия това, което ще направя аз е Бегом в другата посока - и по метода на Ринсуинд никакво обръщане докато не заглъхне тропота зад мен

Никъде не споменаваш армия... както и че има приложна точка, големина и Посока...

Другото, за което се сещам са:1 - експлозиви (под формата на мини, чието разположение знаеш) и 2 - най-новите хлебчета с "наденичка" на ССПГ

няма точни думи

Тема Re: Защо да ненови [re: Acyaн]  
Автор ikew (thin ice)
Публикувано06.11.05 21:52



Брутално! :))
представих си трол, стъпил на мина.
Гледа много изненадано, тръска глава и се чуди защо пейзажа се е променил драстично :DD

Дам, не споменавам армия. Но ето, (та-та-та-дам), дай да помислим по въпроса? :)
Една добре организирана тролска армия, която трябва да победим посредством средновековни бойни съоръжения и евентуално мъъъничко магия.
един пожар, като се замисля, сериозно ще ги прецака, щот ще затъпеят като глина, може би катапултиране на врящо олио...

_____________________скреж от моята скреж


Тема Re: Защо да ненови [re: ikew]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано06.11.05 22:33



Пожар... Олио? Мне... Много олио ще отиде... Освен това КАК смяташ, че ще стане катапултирането? С джобни катапултчета... Може би функция, включена в джобното ножче, изобретяващо се от Шон Ог?... Това е идея между другото:Р
Трябва нещо друго...

Да видим.... Сетих се! Ако армията е с феноменален брой от 8 трола всичко се нарежда... Копаем ров... ъъъъ 8 рова всъщност... Слагаме малко сухи клонки, слагаме табелки с "Не стЪпвЪй туК" и готово :) После изливаме олиото и хвърляме по една факла... И понеже шанса в случая е 10 но 10 000 е по-добре да не разчитаме на 1 на 10 000 винаги е сполучлив опит...

няма точни думи

Тема Re: Защо да ненови [re: Acyaн]  
Автор ikew (thin ice)
Публикувано06.11.05 23:21



Хахаха :))
Е щом поставяш така нещата, няма от какво да се притесняваме, троловете правят само по един ход на ход и спокойно можем да изкопаем дупка преди да са стигнали до нея :)

Впрочем, изобщо не разбрах как троловете могат да победят в игра на Туп! ...

_____________________скреж от моята скреж


Тема Re: Защо да ненови [re: ikew]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано07.11.05 14:48



Трудно

Ти пак не каза, че се бием със засилващи се от другата страна на полянката тролове... Нито, че сме заковани и не можем да вземем каква да е преднина с бягане... Нямам спомени троловете да са бързи, а само, че гледат на живата материя като на неудобен вид мъгла... Може би варианта с огъня е най-добър, но Въпросът е Как ще ги подпалим... Трябва да го помисля това, а ти ако имаш идеи не си ги крий в задния джоб, а ги кажи

няма точни думи

Тема Re: Защо да ненови [re: Acyaн]  
Автор ikew (thin ice)
Публикувано07.11.05 14:56



Напалм? :)))

Отивам да мисля, по пътя ще направя няколко пробни експеримента върху гипс

_____________________скреж от моята скреж


Тема Re: Защо да ненови [re: ikew]  
Автор the_alchemist (deep blue dream)
Публикувано07.11.05 15:06



Napalm Death?

...we'll meet again...


Тема Re: Защо да ненови [re: the_alchemist]  
Автор ikew (thin ice)
Публикувано07.11.05 16:40



имай милост, все пак те са МОЯТА раса....




_____________________скреж от моята скреж


Тема Re: Защо да ненови [re: ikew]  
Автор Acyaн (отнесена далеч)
Публикувано10.11.05 22:32



Гледай само да не ти прегрее мозъчното в-во. И да дадеш отчет за експериментите

няма точни думи

Тема Re: In silico.нови [re: Nobbs]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано11.11.05 09:18



Точно от там идва мешавицата. Когато става въпрос за електронни изделия на бългаски се казва силиций. Защото това е името на елемента в Менделеевата таблица. И никакви гражданствености не могат да се променят или придобиват. Силицият си е силиций, а силиконите - съединения на силиция с водорода по подобие на въглеводородите. Иначе журналистите си плямпат както и каквото си искат, точно защото са тотално неграмотни в която и да е област.

А за трол - джудже!



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Иq]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (джихадмайка!!!@)
Публикувано12.11.05 14:44



задължително със огромен железен чук за разбиване на тротоари хехе


как си Икю дарлин?

A BOO!!!



Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
Автор ikew (note)
Публикувано12.11.05 14:58



Здрасти шефе! :)
например добре съм :)

Халфлайф 2 ftw!

________________________neverwhy


Тема Re: Винаги съм се питал...нови [re: ikew]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (джихадмайка!!!@)
Публикувано12.11.05 15:01



дам скъпи, халф лайф 2.... макар още да съм на единицата... хехе

крайно време е да се видим с теб хъх?!


A BOO!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.