Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 03.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Зъл ли е Керът?нови  
Автор lkewМодератор (ген)
Публикувано19.09.03 12:49



Хех.... :)

Провокация си е сега, не е ли?

Значи това е защото снощи изведнъж се запитах : "Аве, колега? Помниш ли как оня вълк скочи и спаси живота на Керът, умирайки?"

И понеже помнех(тая книга ми е една от десетината любими) и аз като Ангуа си казах : "Хъм... невероятно е как в живота на тоя пич всичко се нарежда."
Ма не, погледнете! Всеки път, когато се появи конкуренция или нещо такова, изчезва по странно стечение на обстоятелствата. Направо нелогично и в същото време контролируемо.... Ако керът не беше играл "по правилата", вероятно вълкът щеше да е принуден от чувството си за чест и от гордостта си да нападне СЛЕД смъртта на Керът...
Дали капитанът не е същество със сюпърб интелект, което дърпа нишките на всички все едно са марионетки? Спомнете си как Ангуа на няколко пъти искаше да си тръгне, да избяга, но нещо в Керът не й позволяваше. Може да е любов. А може и да не е.
Керът е изключително авторитарна личност, погледнете как само командва тълпите. Привидно е добър и все-грижещ се, но на мен ми прилича точно на геймър, играещ някое компютърно РеПеГе, който е решил да играе "добър" герой. Същата бетонирана усмихната маска, същото простодушие, и от време на време някой и друг НПЦ измира или нещо такова защото на геймъра неговото присъствие или действия се отразяват неблагоприятно... Тоест, това е типичното поведение на един Добър Монарх - защото не е важно какъв си наистина, важното е за какъв те мислят.

Пък и Ангуа.... може да е просто параноя и песимизъм, но съм склонен да предположа, че се обажда върколаческият и нюх.

Аз, виждате ли, се кефя на Ивъл персонажи, особенно ако се държат като добрички, милички дечица, за това с тази тема не предлагам кръстоносен поход срещу Керът. Но ми е любопитно вие какво мислите ?

МНЗ ВИ ПРЕДУПРЕЖДАВА ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ - ГЕНИТЕ СА ВРЕДНИ ЗА ЗДРАВЕТО


Тема Re: мислим:нови [re: lkew]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано19.09.03 13:03



всички моркови на сапун!...ъъъ такова де...салата!



Тема Re: мислим:нови [re: Mist]  
Автор lkewМодератор (ген)
Публикувано19.09.03 13:38



и след разтрела - червеи

МНЗ ВИ ПРЕДУПРЕЖДАВА ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ - ГЕНИТЕ СА ВРЕДНИ ЗА ЗДРАВЕТО


Тема Re: мислим:нови [re: lkew]  
Автор Haplio ()
Публикувано19.09.03 17:30



Виж сега, остроушко, Керът НЕ Е зъл.

Той е простодушен, но не и прост. Той притежава собствено обаяние и чар, а и ръстът му и неотклонността му от принципите си му осигурява уважение и страх от страна на околните. Той просто си следва своя Път в живота, а хората около него сами си избират дали да се съобразяват с него или не... и обикновено избират да се съобразяват, защото не искат да помагат на личните си доктори да забогатеят.

Ти казваш, че обичаш зли герои, които се правят на агънца - това е причината, поради която за ТЕБ Керът е зъл. Аз не мисля така, но това си е моето мнение. Вие печатарите винаги сте били странни ФТИЦИ!

Много ти здраве! ^__^

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: mai ne mislim :Pнови [re: Haplio]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано19.09.03 19:58



Ako za teb ne beshe ochewidno che picha ne go misli seriozno, ami prosto se chudi kwo da zachekne, znachi ne mislish :)
Ne che iskam da mu prekyswam entusiazma de... :)

Say what you mean and mean what you say!


Тема Re: ами?нови [re: Paganel]  
Автор lkewМодератор (ген)
Публикувано19.09.03 20:12



ми ако хапльо е решил, че тва е точно така и отговаря по същата причина?

Така или ианче съвсем не си прав :)
Вярно, че тия дни се чудех каква тема да пусна, но това ми хрумна съвсем изведнъж. А аз съм изключително лековерен, и си вярвам безрезервно, когато реша нещо такова.

Хапльо, ето го отговора. Не писах по-рано щото нета се скапа...



"той следва словят път в живота"

пра'илно. :) И аз това казвам. А сега да се замислим какъв е неговият път в живота?


От това, което му се случва, почвам да си мисля, че пътят му е (1) застлан с рози, без бодлите (2) много внимателно избран и застрояван в последствие. И контролиран изключително прецизно. Керът много добре знае какво ще направят другите, защото ги КАРА да направят точно това.

Той МАЧКА хората по пътя си - психически. Всички хора. И не мисля, че обича Ангуа - той я е опитомил. Като куче. Което и тя самата си признава, но без да му придаде същото значение като мен.


Морпорк е НЕГОВИЯТ град.

Той не е човек като другите, това е сигурно. Командва ги като овчар.

Ако става за въпрос, делата му може да са добри... докато "добро" не застане срещу "моето". В първите книги съвсем не е било така, но по-нататък се забелязва така между другото, най-ясно в Последния Слон.

Бе въобще пича е един безкомпромисен, деспотичен, саркастичен добре-прикрит империалист. В сянка.

МНЗ ВИ ПРЕДУПРЕЖДАВА ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ - ГЕНИТЕ СА ВРЕДНИ ЗА ЗДРАВЕТО


Тема Re: Зъл ли е Керът?нови [re: lkew]  
Автор Queen Alice (sexed up)
Публикувано19.09.03 20:30



мисля, че Керът е почти толкова архетипичен владетел, колкото и набедения фараон от "Пирамиди". Просто архетипа му е друг. Така, че колкото е неизбежно покълването на житата и разливането на Анкх покрай младичкия фараон, толкова неизбежно е чувството на почит спрямо Керът.
Архетипа ей, нивга нимойш избъзика... ;)

"well, i'm easily bored, is that ok?..."

Редактирано от Queen Alice на 19.09.03 20:31.



Тема Re: ... пасивен некрофил ...нови [re: Queen Alice]  
Автор lkewМодератор (ген)
Публикувано19.09.03 21:00



Така де, пасивен злодей. Пулсиращ бийкън на покварата...

мда, като се замисля, си съвсем права. (споко, не ти приписвам горния ред, той са си моите глупости. )

МНЗ ВИ ПРЕДУПРЕЖДАВА ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ - ГЕНИТЕ СА ВРЕДНИ ЗА ЗДРАВЕТО


Тема Re: ами?нови [re: lkew]  
Автор Haplio ()
Публикувано19.09.03 21:57



"пътят му е (1) застлан с рози, без бодлите (2) много внимателно избран и застрояван в последствие."

Почти съм склонен да се съглася, но само "почти" - за да бъде застлан пътя му с рози, без бодлите трябва:

1) някой да се промъкне в тъмната нощ (особено активна част от денонощието В Анкх-Морпорк и то за такива, които НЕ искаш да срещаш, още повече на ТЪМНО) и да обере някоя розова градина като внимава за пазачи, кучета, спокойно лежащи си гребла в тревата, които бързо се изправят и толкова е сигурно, че дръжката ще е към носа ти, колкото че стрелката на компаса винаги сочи север;
2) някой (може "някой" от точка 1) или друг) трябва да махне бодлите като се стреми да не ги оставя в пръстите си или други части на тялото;
3) някой (може би този от 1) или онзи от 2), а може и да е все един и същ) трябва да му застели пътя с рози и то малко преди да мине Керът по него, че то в Анкх-Морпорк надали нещо може да се задържи на пътя по-дълго от 3-4 минути

Та въпросът е: "Кой е този някой?"
А МОЯТ отговор е: "Капит Керът Айрънфаудерсон."

Точка по въпроса!... т.е. "."

А за това, че въпросният път (онзи със скопените рози) е внимателно избран и застрояван в последствие:

Ами ако не си избереш внимателно път - не се знае къде ще отидеш и кога, ако изобщо пристигнеш. Т.е. този, който е тръгнал към Никъде, обикновено стига там. А Керът иска да отиде някъде и съответно си е избрал внимателно пътят до там. Елементарно, о дългоухи! А за това, че бил "застрояван в последствие" - ами като няма такъв път до Там, където искаш да отидеш, а ти си Млад, Инициативен, Упорит и Неустрашим, ще си го построиш САМ или ще намериш НЯКОЙ да ти го построи - изборът си е ТВОЙ!

Абе, печатари...... Какво да ги правиш..... Прати им Амирлин да им обясни това-онова за стените и разпарчатосването им...

^____^ Остани си със здраве и дано скоро да ти върнат свръхнагънатия мозък, който уж си имал, но сега си го дал на заем...

Vulnerant omnes, ultima necat!


Тема Re: Зъл ли е Керът?нови [re: lkew]  
Автор du6i4ka (zlatna)
Публикувано19.09.03 22:15



spored men keryt vyobste ne e zyl i sym napylno syglasna s Haplio




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.