Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 02.07.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Thief of timeнови  
Автор Duncan Griffin (Програмист)
Публикувано23.04.03 19:10



На български от 20-ти май.

Мечтата е мисъл, мисълта е идея, всяка идея се реализира. Аз не мечтая, а реализирам идеите си.


Тема Re: Thief of timeнови [re: Duncan Griffin]  
Автор lkewМодератор ( Elfil)
Публикувано23.04.03 22:51



Ухаа... супер.
И по рано можеше, ама айде сега.

Мерси за добрите вести.

Безидейността е в основата на новите идеи!


Тема Mdaamнови [re: Duncan Griffin]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано06.05.03 22:13



Било много леко своеобразно продължение на МАЛКИ БОГОВЕ. Или поне има един Лу Тце. Или Лу Дзе, както пише в новия превод

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Lu-Tzeнови [re: Alvin]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано08.05.03 02:08



Има го , мда, същия от малки богове е, ама не бих казал че може да се нарече продължение, хехе. Той е главния герой и съм сигурен че след като я прочетете ще ви стане много любим :).
btw за педнати като мене има някои несъответствия между този от малки богове и този от крадец на време,ако някой се вгледа в подробностите - ше види че в малки богове го водят "senior monk", докато в крадеца си е "sweeper" макар и легендарен .. все пак, голяма част от историите се въртят около това,че той не е бил и няма намерение да бъде друго освен метач...

'I always lives in interestin' times, it is I who makes them int'resting'


Тема Re: Lu-Tzeнови [re: Paganel]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано08.05.03 15:54



Слушай бе, керкенез, стига си се правил на умен - то и малкото неща, дето съм постнал, ги знам от теб И не се туткай, ами идвай към Сф да ми кажеш нещо. "Наздраве" примерно
И вместо "педант" си написал "педнат", което си звучи много би модерно
Но може би "Дзе" е по-правилно от "Тце".
Лао Дзъ примерно..

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена

Редактирано от Alvin на 08.05.03 16:17.



Тема Re: Lu-Tzeнови [re: Paganel]  
Автор Ravenlord ()
Публикувано08.05.03 23:51



А аз забелязах едно огромно несъотвествие след като наскоро прочетох "Стражите! :
В тази книга Самюъл Ваймс въобще не знае че Анкх-морпорк е имал крале, а в следващите голям негов проблем е че хората го гледат с лошо око защото негов прадядо обезглавил последния крал на Анкх-Морпорк. Бях почти сигурен че до края на Стражите! Ваймс ще разбере за този си прадядо но нямаше таков анещо, интересно да не би в друга книга да става това? Но пък не знам коя ще да е тя!?
Несъответсвия в неговите книги още много и той самият си признава но това беше много фрапиращо.

Редактирано от Ravenlord на 08.05.03 23:53.



Тема Несъответствиянови [re: Ravenlord]  
Автор тиrъp (Тигър)
Публикувано09.05.03 01:21



има ги даа.
Примерно Баба и Леля(няма да пиша спорните им имена, всеки се сеща кои са) в Еманципирана магия са много по-различни отколкото във останалите книжки за вещиците, което не ми пречи да харесвам цитираната книга. И не става въпрос само за развитие на образите, а за коренни различия, които касаят дори и Ланкър.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.

Редактирано от тиrъp на 09.05.03 01:23.



Тема Дзе Дзънови [re: Alvin]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано09.05.03 02:43



Ами то си е въпрос на интерпретация на преводача от китайски. Дзъ Дзе и Тце на техния си език са едно и също... ама Дзе е като Мао Дзе Дун...
Ще питам една китайка от мъд-а как е по правилно :)

'I always lives in interestin' times, it is I who makes them int'resting'


Тема Абе хоранови [re: тиrъp]  
Автор Suomi ()
Публикувано09.05.03 14:10



вие да не сте същите, както преди 5 години?
Колкото за Ваймс - той просто може да е научил това в някой промеждутък. Все пак никоя книга не започва с края на другата. Или се лъжа? Проявете малко повече въображение :)

П.П. Бабата е доста различна и се мести в Анкх-Морпорк, може би все пак в тази книга действието е ДОСТА след събитията описани в другите книги за вещиците...

Smite


Тема Re: Абе хоранови [re: Suomi]  
Автор else ()
Публикувано09.05.03 17:37



Брей, че си бил умник
Аз пък се канех да се задоволя с мъглявото обяснение, че героите на Пратчет не са му се появили в главата в един миг и в напълно завършен вид, а от време на време му хрумва по някоя идея как да ги доизглади.
Обаче това твоето обяснение е направо страхотно. Намираш го без изобщо да излезеш от света на диска и да погледнеш в страни (примерно) Все дно е истински! Много ме изкефи, наистина!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.