Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 10.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Гилдиинови  
АвторAмиpлин (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 10:03



ами така де...ако приемем, че този клуб е импровизиран Анкх Морпорк - градъ на хилядите изненади...то логично е да си имаме и гилдии...Така че...добре дошли и моля...направете своя избор. Аз от сега се записвам в нощната стража на капитан Ваймс. А...и да не забравите да си напишете добро БИО, че да знам кой кой е



Тема Super! :))нови [re: Aмиpлин]  
Автор lkewМодератор ((s)Elfless Elf)
Публикувано09.04.03 10:28



Веднага те медальосвам! :)


(медал)


А аз, опа... тоест АЗ съм Икеларион, световно (не)известен писател и (вероятен - само слухове се носят, познайте кой и пуска...) художник, натрупал богатство със масово производство на книги за диети и любовни романчета. Собственик на печатница и малка частна гвардия огнеупорни магоизолирани assasinss, които ми гълтат финасите като глутница побеснели прахосмукачки насред пустиня, но пък са доста полезни. И Магьосниците почнаха да го схващат...
А, между другото съм елф. е ЕЙ-такива уши!
Членувам в гилдията на Неависимите Печатари, които логично се събираме на различно място всеки път и за малко. Разпознаваме се по тайното ръкостискане, петорното намигване "ляво-ляво-дясно-ляво-дясно" и по триметровият Антимагичен Пашкул(тм), вероятно закупен от Дилбър на безбожна цена. Цели на гилдията - да обявим на света, че не е срамно да си печатар, и че ние имаме същите права като останалите Морпорканци. Дългосрочен план - да завладеем света...

Времето проговори.


"Вруууууммммм", каза то, минавайки покрай ушите ми...


Тема Мъъъъърррррррнови [re: lkew]  
АвторAмиpлин (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 10:42



Упътване: За розовите романчета голяма помощ могат да ви окажат благородните девойки /не девици/ от Гилдията на Шивачките. Ние, от Нощната стража веднага ще ви предоставим ефрейтор Нобс да ви въведе в "Нощния живот" на Анкх Морпорк, ежедневието на стражата и всичко останало, което не би ви се искало да научите!



Тема Re: Eххххх.....нови [re: Aмиpлин]  
Автор lkewМодератор ((s)Elfless Elf)
Публикувано09.04.03 10:57



Уви, в момента всеки разход се явява преразход, а незнайно защо силно подозирам, че услугите на Нобс не са безплатни...

от друга страна, може би ще мога да освободя наемните убийци, заменяйки ги за многоуважаемият Гостодин Дорфл? (обнадеждено) Милорд, само си кажете цената! (силно умолително)


Ааа... Всъщност розовите романчета ми се удават твърде добре, благодаря. Но бих се възползвал от услугите на ... хъм, примерно Ангуа за книгите с диети. По фигурата й съдя, че режимът й на хранене НАИСТИНА помага... Може ли да ми осигурите кратка беседа с дамата?

Времето проговори.


"Вруууууммммм", каза то, минавайки покрай ушите ми...


Тема На вашите услугинови [re: lkew]  
АвторAмиpлин (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 11:01



Млади господине, сержант Ангуа естествено ще бъде на вашите услуги. Само внимавайте, да не напишете книга от друг вид, ако случайно попаднете на Керът. Тогава може и да ви се падне сгоден случай да поразпитате някой друг, по подходящ от Ангуа за диетични книги...един такъв, хърбав, с коса и с много котки около ...поради липса на друга дума да го наречем...краката. Един такъв дето ако го сложите на корицата на книгата ще убиете продажбите. А за Нобс ...и без това няма да е свободен скоро...баба му почина. Отново.



Тема Re: Гилдиинови [re: Aмиpлин]  
Автор XpacT (минавашт)
Публикувано10.04.03 19:04



Тъй като има много много гилдии в АМ, предполагам сте слабо запознати със всичките, или с техните членове ( рано или късно ги срещате, особено онез от Клуб Ново Начало ... )

Моя случай е особен, но и гилдията на свещениците е особена, тъй като всъщност не е гилдия (едва ли някой иска на банкета по случай преизбирането му за Глава на Гилдията да присъстват омнианци например, макар поклонничките на жената с тяло на пингвин (?!?) да са добра ..хм... компания за след пиячката)

Та, как така може растение да е член на Гилдия ? Ами, може, особено ако е по-умно от своите родственици бройкащите борове. Освен това Вярата дава Сила и Разум (даже в количества, стигащи за цял полк атеисти).

Освен това, вече е века на Плодния Прилеп. Не горим неверници (и няма риск да ме използват за подпалки на кладата ... или почти няма ... абе гледам да няма много сухи вейки все пак ...)

Можете да ме откриете в Храма на малките богове, около фонтана .. или в някоя от градините на Храма ... или в някой заден двор ... най-често обясняващ Принципите на Единствено Правата Вяра с помощта на по-жилавите ми клонки.

"It's a god-eat-god world." - (Terry Pratchett, Small Gods)

___________

-Това тук отвъдното ли е ?
-Здравейте! - каза един минаващ храст пълен със сушена херинга.


Тема Добре дошъл в градъ на илядите изненадинови [re: XpacT]  
АвторAмиpлин (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 19:13



Радвам се, че още някой се появи. А ако те интересува може би трябва да погледнеш тук:





Тема диета... :нови [re: Aмиpлин]  
Автор lkewМодератор (Gas)
Публикувано10.04.03 20:40



манджа манджа манджа батман! Врууум! Пфиууу!! чипс!





А иначе за романчетата с Ангуа - не е добра идея, все пак аз ползвам дванадесет наемни убиеца и един голем, способен да скъса трол, ако си навлека гнева на Ангуа съм го яко загазил. (Така че не й казвай, много те моля, за снимките й, които пуснах в интернет! - бел. ikew)
Хъм.... котки.
Котки?
Котки котки котки... не, благодаря - и по-добри неща има за ядене. Да речем земни червеи. И земя всъщност.

(след 30 минути размишления)
А!!! Хърбавия?!
Ама и той ли работи при вас?!?!


Е... Той може и да е по-тънък, но не смятам, че причината се корени в диеатата му. Освен това ако сложим на корицата Ангуа много повече хора ще си купят това нещо. Особенно ако вътре сложим и някои от онея снимчици, които качих в нета... хъмм... а може би диетите ще бъдат само малка част от всичкото... и.. и.... ще има статийки за модерни летящи килимчета и арбалети и по някоя луксозна каляска, и разговори с известни личности... Хъм! Хъм! има хляб в тая идея, знаеш ли? Ще го печатаме на 60 страници... и ... ще се казва.... Gameboy! ДА! GAMЕBOY ще те направи набоден!

I AM MELLLBAR, seer of the tapes, knower of the episodes!!!!!

Редактирано от lkew на 10.04.03 22:42.



Тема Народът срещу Лари Флиннови [re: lkew]  
АвторAмиpлин (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 23:40



Хъммм...започвам да си мисля, че не Ангуа ви трябва, млади господине. По-добре се обърнете към Леля Ог. Тя ще ви даде оригинални рецепти, за които дори няма да са ви нужни момичета на корицата.
Геймбой? И "набоден" ли ще ги направи? Помислете пак върху заглавието. Върти ми се друга дума в главицата златна.



Тема Re: Заможен?нови [re: Aмиpлин]  
Автор lkewМодератор (Gas)
Публикувано11.04.03 10:23



Народен? Поробен? 0_o
Подскажете де, аз съм само скромен печатар, не детектив.

Леля Ог, Леля Ог, Леля Ог... А! Ама това да не е Ланкърската Вещица?
Мда, хубава книга беше. И портрета й беше чудничък. Може и него да го поместим. Мда... Може да сложим даже разговор с нея. Що пък не? "Госпожо Ог, разкажете ни за бурната си младост и за първата ви голяма любов? Имате ли снимки по въпроса? Какви съвети можете да дадете на публиката ни?"


Интерестно. Ще го пробваме!! На гланцова хартия!!! В тираж от десет хиляди!!!!

I AM MELLLBAR, seer of the tapes, knower of the episodes!!!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.