Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 10.06.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Я да ви питам...нови  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано25.03.03 11:01



...във връзка с дискусията, която се заформи в темата за класацията. Стана въпрос за поредицата за Джони. Аз четох "Джони и умрелите". Толкова ми се видя тъпа и скучна в сравнение с всичко друго, което съм чел от Пратчет, че после изобщо не съм си и помислял да почета друго за "Джони"... Та я ми кажете - "Джони и умрелите" е най-слабата книга от поредицата, а аз каръшки съм попаднал първо на нея и другите ще ми харесат, ако ги прочета, или и другите са аналогични като стил и тема и щом не съм харесал "...умрелите", то значи, че няма да харесам и тях?

Че нещо сериозно се замислих дали да не пробвам нещо друго за Джони...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!


Тема Re: Ами виж сега...нови [re: Яceн_]  
Автор Mega Therion (anyone)
Публикувано25.03.03 11:15



Книгите не са по принцип тъпи или интересни, те са тъпи или интересни на някого. И в тази връзка, няма никаква гаранция, че щом на някой нещо му е харесало, значи ще ти хареса и на теб или обратното.
Единствения начин, по който можеш да разбереш, е като хванеш "Само ти можеш да спасиш света". Книгата е толкова малка, че едва ли ще ти отнеме повече от 2 часа. И ако не ти хареса, спокойно можеш да кажеш, че вкусът ти се различава от този, на хората, които я харесват и толкова.
Ако пък ти хареса, още по-добре

P.S. Drugite ot seriata naistina sa po-bezinteresni ot tazi.

Life is what happens to you while you're busy making other plans...

Редактирано от Mega Therion на 25.03.03 11:17.



Тема Re: В интерес на истината...нови [re: Яceн_]  
Автор lkewМодератор (Heroic Elf)
Публикувано25.03.03 13:15



...наистина едвам дочетох умрелите. И то без някой да ми е хвалил или да е оплювал пред мен която и да е от книгите за Джони. Хубавото е, че първо прочетох "бомбата", а после Само Ти Можеш да Спасиш, и чак накрая умрелите...


Е, аз по принцип се смятам за извърнедно търпелив читател - няма книга, която да съм захвърлил непрочетена, колкото и да не ми е харесвала. И съответно си обичам и посредствените книги...


...така че смятам, че "бомбата" като нищо може да не ти допадне - при все, че много си я харесвам. Но не може да не се влюбиш във Само Ти Можеш да спасиш...


абе най-слабата е от поредицата. Според мен. Прочети и другите.

Някои ни наричат герои, други - зверове.
Важното е да знаеш кого да слушаш.
Себе си.


Тема Re: Я да ви питам...нови [re: Яceн_]  
Автор nannyOgg (непознат )
Публикувано25.03.03 22:12



Ima i drugo ne6to - ne sum q 4ela na nagliiski ,no mi se struva, 4e prevoda na Johnny i umrelite baq kuca - ako ima6 dostup do British Council i 4ete6 angliiski, moje6 da i dade6 vtori 6ans :)
Ina4e i az preporu4vam samo ti moje6 da spasi6 sveta



Тема Re: Я да ви питам...нови [re: Яceн_]  
Автор тиrъp (Тигър)
Публикувано26.03.03 00:34



Аз хич и не стигнах до Умрелите след като прочетох Бомбата, която въобще не ми хареса. Добре, че започнах със Само ти можеш..., иначе нямаше да знам какво изпускам.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема az puk gi haresahнови [re: Яceн_]  
Автор eskarina (budeshta feia)
Публикувано26.03.03 13:55



osobeno "umrelite", ima mesta kudeto e malko skuchnichka, ama si ia biva. i "samo ti mojesh ... ia haresah. moje bi poveche.:-)
bombata ne sum ia chela
procheti gi. nishto niama da zagubish :-)

...smurtta e zanimanie samotno...



Тема Re: Я да ви питам...нови [re: Яceн_]  
Авторчecнoвa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 09:16



Слушай, Яска! Трабва да четеш всичко на Пратчет, няма как! Иначе наистина може да изтървеш нещо ценно. Така, че давай. На всичко отгоре се оказва, че Само ти можеш да спасиш света е най-любимата пратчетовска книжка на повечето във форума! Това и мен ще ме накара да я препрочета и да видя какво съм изпуснала при първи прочит! А вчера се разговорихме с една симпатяга и тя сподели, че е очарована от Бомбата и, че е най-яката от серията Джони и ми припомни за госпожа Тахион и торбата и с време и факта, че има котка и прочее....Така, че чети. Няма какво да изгубиш освен малко време, ама така или иначе ние го губим постоянно. Поне аз.



Тема Re: Бомбатанови [re: чecнoвa]  
Автор Firefox (new)
Публикувано27.03.03 10:45



Г-жа Тахион наистина рулира! :)
"Манджа, манджа, Батмаааааан!" : )))

...time for me to just stand up and travel new land...


Тема Re: Я да ви питам... [re: Яceн_]  
Авторбoлид (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 19:18



... ненужно оплювате бомбата. спшоред мен не по-лоша от другите книги на Пратчет. И въобще може ли да наречем някои от книгите му лоши и скучни?
Въпрос на лош вкус. Защо изобщо се води този диалог ???



Тема Е, ама не така!нови [re: бoлид]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано28.03.03 07:58



Не съм я оплювал, казах просто, че не ми хареса като я прочетох. Макар че като чета сега мненията, може и да се напъна да я повторя. На втори прочит може да ми хареса повече - често се случва... Пък явно задължително ще трябва да прочета "Само ти можеш да спасиш света". Стига да успея да си я намеря.

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.