Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 23.05.24 
Фен клубове
   >> Тери Пратчет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема STRATA....  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано21.01.03 10:11



Zdraveite hora dneska tukmo prikljuchih s tazi knijka i ostanah dosta iznenadan tezi ot vas koito sa ja cheli znajat che tam e purvoobraza za Sveta na Diska ....no az ostanah shokiran ot tova kak tam se razbiva obraza za velikijat/ta A'tuin i 4 slona okaza se che diska e samo mashina i...vupreki che Kin obeshta da postroi nov svjat za horata na men lichno shteshe da mi e mnbogo po-dobre ako Pratchett beshe opisal primerno kak novija svjat e s A'tuin i slonovete zaradi vjarvanijata na horata ot diska az sum izchel vsichki ot sveta na diska i sega mi e gadno kato znam istinata...kakvo mislite vie...

"Horata imat nujda ot LJUBOV i oshte neshto..."


Тема Re: STRATA....нови [re: divolverd]  
Автор easy (мотаещ се)
Публикувано21.01.03 13:30



"...той - или тя (А'Туин) - е там, отдолу, под мините, и морската тиня, и фалшивите вкаменелости, поставени там от Създател, който си нямал по-добра работа от това да разстройва археолозите и да им внушава глупави идеи..."

Тери Пратчет, "Фантастична светлина", началото





Тема Re: STRATA....нови [re: easy]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано21.01.03 23:35



Da tova sum go chel no razbirash li drugo imah predvid ...iskah da kaja che lichno na men tova me natuji iskrenno i az ne znam shto prosto v strata e obesneno po njakakuv dosta zadovolitelen nachin i mi se razvali (estestveno samo za izvestno vreme) cjaloto udovolstvie ...na teb ne ti li se iskashe da ne beshe napisano v strata che te minavat pod diska i vijdat che njama A'tuin a na men mi se iskashe ili pone Kin Arad da kaje nakraja che shte bodne edna kostenurka prosto ei taka...mersi za mnenieto ...

"Horata imat nujda ot LJUBOV i oshte neshto..."


Тема Re: STRATA....нови [re: divolverd]  
АвторKин Apaд (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 11:18



според мен света на диска му е хрумнал по-късно. може идеята да е дошла от страта, но се е доразвила и на лице е свят диск. не приемай за чиста монета всичко, което пишат рецензентите.

както може би идеята килимените хора е продължена в историите за номите...



Тема Re: STRATA....нови [re: divolverd]  
Автор lkewМодератор ( Елф)
Публикувано22.01.03 12:37



Стига де, колега.
Това е първообразът, но не е ДИСКА.
Все едно дуум да ни показва предисторията на света на Ънриъл 2

Пратчет си го казва - Диска е в друга вселена

re: "shteshe da mi e mnbogo po-dobre ako Pratchett beshe opisal primerno kak novija svjat e s A'tuin i slonovete zaradi vjarvanijata na horata"

taka... така щеше да се загуби посланието на автора.
Ако го беше направил , щеше да изведе хората от един затвор за да ги забута в друг.
Пратчет е хуманист, колега. Той не би приченил това на хората. Не го ли виждаш във всяка негова книга?

и още нещо... всеки подрастващ се нуждае от един як пердах. А пичовете от стратанският диск са подрастващи. И то от много време.

Виждаш ли, той беше направил антиутопия на онзи диск. Свят, където хората са стриктно контролирано. Но не беше сложил акцента там.


... а "Диск-свят" е съвсем различно него - там нещата са такива, каквито хората ги искат. Причината е магичното поле, което хората щат- не щат управялват.

... и.... би ли сподели коя истина знаеш и ти е гадно 0_о ? аз не помня такова нещо.

Сънуват ли зомбитата овчи черепи?

Редактирано от lkew на 07.02.03 14:49.



Тема Re: STRATA....нови [re: divolverd]  
Автор lkewМодератор ( Елф)
Публикувано22.01.03 12:44



хъм... да казвам два пъти едно и също нещо в една и съща тема :-(

но както и да е - този диск от Страта е ГРЕШЕН. Той е ПОДИГРАВКА. И може и да им е забавно на хората в него, но това не означава, че изобщо това място става за живеене.

а Кин не би поправила ТЗЯ грешка допускайки пак същата :)
Виждаш ли, фентъзито не е създадено за да ЖИВЕЕШ в него. Да си турист - да, може. Но не би искал да съществуваш в абсолютно средновековие. Особенно ако отгоре те подтискат.

(прочети например Господарят на светлината" на Зелазни. Ако искаш, мога да ти я пратя в електронен вариант)

Сънуват ли зомбитата овчи черепи?


Тема Re: STRATA....нови [re: Kин Apaд]  
Автор lkewМодератор ( Елф)
Публикувано22.01.03 12:47



именно.

И добре че го сложи това смайли, че иначе току-виж сметна, че говориш сериозно.

Сънуват ли зомбитата овчи черепи?


Тема Re: STRATA....нови [re: lkew]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано22.01.03 15:49



Mersi za podkrepata znachi imah predvid za tova che kato znam sega ot vsichki knigi na pratchett za diska che si ima A'tuin i.....tn. i mi se razvali malko nastroenieto sled kato prochetoh strata no kakto sam zabeljazvash az purvo sum chel vsichki knigi za diska ( i to ne pored) che chak togava se dobrah do drugite deto ne sa ot diska ta ne sum kazal che generalno mu se surdja na pratchett che e napisal taka moje bi kakto kaza Kin Arad idejata mu e doshla po kusno ....

Nadjavam se che e taka no prosto ikah da vidja kvi chuvstva e suzdala taja kniga u vas

Kakto znaete(e pone az taka si mislja) vseki chovek si ima vutreshna negova si karta na sveta prosto mojata mi kreshteshe che ne trjabva taka da svurshva taja "strata" no tova si e lichno moe mnenie i ne go nalagam na nikoi ....a za tova che fentuzito e neshto koeto e napravenmo ne za da se jivee v nego si adski prav i mnogo jalko za vsichki ludi fenove na tozi prekrasen janr i taka de ne sum iskal da prozvucha kato golemija kritik razbirach prosto spodelih edno mnenie (nal za tui sa clubs.dir.bg) mersi za mnenieto ti i se nadjavam da produljavam da cheta tvoi mnenija...

P.S. ne ostanah knigi za chetene ei hora sha sa MREEEEEEE!!!

"Horata imat nujda ot LJUBOV i oshte neshto..."


Тема Spoko! :)нови [re: divolverd]  
Автор lkewМодератор ( Елф)
Публикувано22.01.03 23:24



Винаги ще се намират книги за четене :)

Какви чувства създаде тази книга - ами след като я прочетох бях ...впечатлен. Първоначално не направих връзката с Атуин... защото знам, че се говори за различни вселени.
Виждаш ли, самите дискове са адски различни. Discworld - свят и и огледало на световете. Пародия. Майтап и още нещо...
Докато диска от "Страта" беше играчка. Жертва. ЛОША шега. Ебаваха се с хората по много гаден начин. Унищожението на този диск бе ...правилно. Т.е. - правилна беше подмяната му с нормален свят.

Аз мисля, че страта свърши правилно. За мен онзи диск беше нещо като кошмар, от който хората дори не знаеха че искат да се измъкнат.

но... ти си го каза - лично мнение.

Айде със здраве... и само между другото - там горе в дясно пише "EN" (със сини букви.) Няма да е зле просто за усещането понякога на кликваш по един-два пъти, докато стане "BP", така и на нас ще ни е по-лесно да те четем, хем на теб ще ти е.. ами... абе важното е на нас да ни е гот ;)

Сънуват ли зомбитата овчи черепи?


Тема Re: Ikewнови [re: lkew]  
АвторAni21 (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 10:24



Mnogo me kefish vyv vsichki forumi,ochevidno ot dosta vreme si fen na Pratchet i na drugi avtori na fentyzi,shte se radvam da mi pishesh - ani2002_bg@yahoo.co.uk
Chao za sega i kysmet!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.