Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 02.07.24 
Фен клубове
   >> Древен Рим
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хубави книги на тема древния рим,императорите и дрнови  
Автор pretorianeca ((roman))
Публикувано20.10.07 04:20



Който каквато книга ако е прочел за римляните да сподели мнението си за книгата и ако е готина да е препоръча на останалите




STRENGHT AND HONOR!

Редактирано от pretorianeca на 20.10.07 04:21.



Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императорите и дрнови [re: pretorianeca]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.10.07 04:32





Facta, non verba!


Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императорите и дрнови [re: pretorianeca]  
Автор pretorianeca ((praetorian))
Публикувано20.10.07 04:42



Мерси за линка ма питам за българска литература на тема древен рим или по отделни важни личности във древно римската история?


STRENGHT AND HONOR!



Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императорите и дрнови [re: pretorianeca]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.10.07 04:49



По книжарниците ще се намери /Хеликон, Книгомания,/ или на Славейков.

Facta, non verba!



Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императорите и дрнови [re: pretorianeca]  
Автор pretorianeca ((praetorian))
Публикувано20.10.07 05:10



Да знам за тея места ма искам да разбера и да ми препоръча някои хубава книга на темaта.Във това число важи и ти например коя книга или книги, са ти твойте любими и са ти направили най-голямо впечатление. Да препоръчаш поне една или да кажеш коя от новите които са излезли са готини и интиресни.




STRENGHT AND HONOR!

Редактирано от pretorianeca на 20.10.07 05:10.



Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императоритенови [re: pretorianeca]  
Автор katiysha (earth)
Публикувано20.10.07 14:59



Една жена ми препоръча тази:"Скандална история на римските императори"(Антъни Блонд).Може би са разгледани нещата от по-клюкарската им страна, но сигурно са достоверни и още повече интересни

.Аз не съм я чела обаче.
Виж Галските войни на Цезар вече съм я чела.И нея можеш да прочетеш, добра е, бързо се чете, щото е ясно и простичко написано, пък и интересно.Мен ме зариби Римлянинът :))

It's up to you!

Редактирано от katiysha на 20.10.07 15:23.



Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императоритенови [re: pretorianeca]  
Автор Praefectus praetorio (Praetorian)
Публикувано10.11.07 00:39



Книгата "Битката за Рим" е много интересна,но не помня кой беше авторът.
Иначе много интересна е и "Империята на Драконите" от Валерио Масимо Манфреди,който е много известен автор на исторически романи за Античността.
Също и Стивън Пресфийлд е много популярен писател.

И двете книги за Древния Рим ги има в книжарница "Хеликон",а ако си търсите и други книги за Античността вече знаете кои автори да търсите.



Enjoy the History :)



Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императорите [re: katiysha]  
Автор mellisa (пакостлива ;))
Публикувано10.11.07 20:20



Не, книгата е слаба. Писана е като жълт вестник и изобщо не е подложена на критика информацията

Но е хубав. В ъгълчето на устните.


Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императорите [re: Praefectus praetorio]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.11.07 20:27



Нелоша книга за биографиите на римските императори от Елена Фьодорова:



Facta, non verba!


Тема Re: Хубави книги на тема древния рим,императорите и др [re: pretorianeca]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.12.07 14:46



Наскоро си купих книгата на Айзък Азимов - "Римска империя". Изключително добре и ерудирано поднесен материал.

Aut Caesar, aut nihil




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.