Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 23.09.24 
Фен клубове
   >> Древен Рим
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 10:13



Тук мисля да напиша няколко забавни факта за добре познатите ни императори от тази династия + малко и за Цезар. И така, да започнем:

Цезар - арогантен омайник и фукльо

Несъмнено Цезар е постигнал много в живота си и почти всичко, с което се е залявял, се е увенчавало с успех. Вървяло му в любовта, бил изтънчен джентълмен с прекрасни обноски, имал страхотна политическа кариера и действал като магнит за жените. Определено е имал достатъчно развлечения, когато не бил на кампании за завлядяването на нещо. По това можем да съдим по следната песничка, посветена единствено и изцяло на него, написана от войниците му: "Граждани, жените крийте, водим ви плешив курвар."
Бил доста нахален (Като го заловили пирати на път за Родос и искали откуп за него, забележете - той пожелал откупа му да бъде вдигнат на 20 на 50 таланта

. Момчето е знаело, че не струва малко, брейййй). Полъх на хомосексуализам витае около Цезар през целия му живот. Примери - много. Но айде, нека кажем, че е бил бисексуален. Но нека все пак да споменем за центурионите (). Цезар всякога бил тъжен, когато в битката падал центурион. Но за един дори и плакал. В разказа си за завоюването на Глаия Цезар им посвещава дълги,любящи пасажи и ги споменава по име.
"Преминаването с лодки през реката е под достойнството на римския пълководец" - казал Цезар. Колко скромност струи от тук! Нищо, построил си мост над река Рейн и дълго му се наслаждавал и обстойно го описал в труда си.
Той, за разлика от представителите на династията, която основал без да иска, никога не е бил жесток, отмъстителен и алчен (под "другите имам предвид и Октавиан, хахаха)
Макар да се отнасял с пренебрежение към короната.(Вече диктатор, твърдял, че не е цар, а Цезар), държал се типично по царски и доста надменно. Накрая на хората им писнало и решили да до направят на лейка. Игрите не му допадали, но наистина било ли е нужно демонстративно да чете документи там? А когато неколцина сенатори отишли да засвидетелстват почитта си към него, той се направил, че те не са там. Явно нашия герой като станал диктатор малко се главозамаял от успехите си.

Чакайте по-късно нещо и за злобния гном - Октавиан Август ()

Редактирано от ThunderGoddess на 15.07.08 10:15.



Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: ThunderGoddess]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.07.08 11:33



Тц-тц, същински Светоний в женски образ.





Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано15.07.08 11:50



Чакаме с нетърпение.





Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: Last Roman]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 12:18



Е, старая се, няма лошо





Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: ThunderGoddess]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 12:58



Аве на божествения Август ....
Октавиан доста успешно се справял с носенето на маската на благороден и опрощаващ човек в опитите си да прилича на Цезар. Нейсе, не е успял да прикрие злобата си особено добре. Ето няколко доказателства за това:
Обезглавил Брут и наредил главата му да бъде хвърлена в краката на статуята на Цезар (е, не че не си го е заслужил, но все пак смъртта не беше ли достатъчно наказание?), наредил триста високопоставени пленници да бъдат обезглавени на Мартенските иди. Само тогава. За сравнение: император Тиберий е отстранил в цялата си кариера около 92 благородници. Август го води с пъти по бройки. Кой е по-благороден сега?

. След това кръвожадния Октавиан се превърнал в благородния Август .... поне така казват римските историци. Да, бе, хванах се. И аз щях да кажа нещо добро за него, гледайки го на власт и познавайки тъмната му страна
.
Октавиан победил Антоний много преди битката при Акциум благодарение на пропагандата и на кампанията си по мразене и настройване на римския народ срещу Антоний. Преди тази битка, която е славен завършек на гражданските войни (най-после, това чакал римският народ) Антоний и Клеопатра му пратили дарове за да го умилостивят. Той задържал даровете, но не чул молбите им (). Антоний се опитал да напомни на Октавиан за веселите времена, които прекарали заедно в Рим, което било доста странно, защото той никога не е бил гуляйджия. Клеопатра го заплашвала, че ще унищожи себе си и своето съкровище, но Октавий не й обърнал внимание пратил един сладкодумен роб да й каже, че я обича от разстояние, а скоро разстоянието ще се скъси (подло). Единствената цел на Октавиан била да я остави жива, за да може да я сложи в процесията на бъдещия си триумф. Клеопатра не била тъпа и намерила начин да се спаси от подобен позор.
От там нататък той станал благ и милостив (ужасен само с дъщеря си). Искало му се да се нарече Ромул (което гооври за ниското му самочувствие), но се отказал, защото римляните щели да усетят, че той ги пързаля, че те продължават да живеят в република. Както и да е. Август се справил с това и успял да излъже целокупния римски народ. Бравос!
При встъпването си в консулска длъжност за седми път произнесъл реч, която започвала с: "Зная, достойни отци, че в очите ви съм направил достоен избор. Оставям поста си и ви връщам абсолютно цялата власт". Подло и лицемерно. А те .... явно му вярвали. Ако не му вярвали, се правели, че му вярвали ... хитрото момченце било изиграло добре картите си
С жена си били лика-прилика. Ливия била способна владетелка на света, обаче била много злобна. Подобно на Калигула можела да се оправдава с ъъ .... тежко детство.
Да не забравяме и отношението към дъщеря му и внучката му. Специално с дъщеря си се отнасял много зле ... от деня на раждането й ... когато се рзвел с майка й.
Не понасял Тиберий, забележете, защото не харесвал начина, по който мляскал ()
Относно образа на владетеля на света ... хъм ... в къщи той не бил нищо повече от дребен, грозен, буен дребосък. Зъбите му били редки. Не бил по-висок от 1.50 (
). Падал си по смешните номера и използвал някои култуви фрази. Сещам се за "Бързо, както ляга кучето" и "Бърже, както се вари аспержа". Носел прости дрехи. Шегувал се със себе си, давал и на другите да го правят (евала му за това). Хранел се с обикновена храна. Обичал смокини и круши (и аз, и аз).
Имал проблеми със стомаха и два пъти едва не умрял, освен това имал камъни в жлъчката и грозни петна по тялото - белези от екзема. Според ласкателите му били във формата на Голямата мечка (ехааа)
А когато се появявал на публични места било друго - ходел на токчета, натъкмен и нагласен. Никой не заставал до него, за да изглежда висок. В пурпурната си тога наистина можело да бъде разпознат като владетеля на света. Въпреки че бил злобен и лицемерен, не можем да не признаем, че е притежавал качествата на такъв, нали?



Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано15.07.08 13:41



Винаги ми е било интересно на какво се дължи конфликта между Август и Юлия. Имаш ли повече информация по въпроса?



Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 13:49



Римлянина да ме коригира, ако греша, но доколкото знам той е очаквал много от нея като дъщеря. Нямал е момчета наследници, а естествено, като всеки римлянин, си е мечтаел за такива. Той е искал от нея да има железната негова воля и почти нечовешко самообладание. Но Юлия не е била такава. От това, което съм чела, оставам с впечатлението, че тя е по-чувствиетелна натура, не е като майка си. Тя иска просто щастието си, не и пука за властта. Август не й дал свобода и тя си отмъстила като спяла с когото и падне и той не бил особено доволен.



Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.07.08 13:55



Юлия била шавлива, докато Август се стремял да проповядва строг морал и възвръщане към раннорепубликанските добродетели.

Редактирано от Last Roman на 15.07.08 14:21.



Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано15.07.08 14:10



Може би, но щом не е успял да й придаде своите идеали и да я накара да ги уважава, вината трябва да е негова. Струва ми се, че наистина му е правила напук - както казва ThunderGoddess.
Трудна е работата на бащите на дъщери.





Тема Re: Юлиево-Клавдиевата династия без маскинови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано15.07.08 14:21



Лично аз смятам, че липсвал някакъв толеранс между баща и дъщеря. Той я е омъжвал три пъти все пак, и трите насила, без да я пита. Абе изобщо - не е бил баща-мечта. Момичето според мен се е отчаяло от живота си, който баща й, собствения й баща е провалил в името на политическите си интереси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.