Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 27.06.24 
Фен клубове
   >> Древен Рим
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Детска радостнови [re: SamSirius]  
Автор saur (ентусиаст)
Публикувано27.06.07 22:50



Диоген - първият природозащитник.



Ето нещо римско:






Тема Re: май не ме разбра...нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.06.07 23:24



Не ограбвайте бъдещето на детето. В историята няма нищо което да осигурява средства за преживяване. Убедете я още сега да се занимава с нещо и по-добре платено и по-престижно в обществото.
Или разчитате да я омъжите да богат мъж, пък историята да й е хоби, за което да има диплома?

«Magnum, o Asclepi, miraculum est homo»


Тема Re: май не ме разбра...нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.06.07 07:30



Да не ограбваме бъдещето на детето?!?!?! И как предлагаш да стане това? Я дай по-конкретно по въпроса. Аз, например, да започна бавно и внимателно да обяснявам на дъщеря ми колко е тъпо да си историк или археолог, а колко е удовлетворяващо да си счетоводител и как ще получава всеки път душевен оргазъм щом й излезе баланса от раз??? Аз самата не обичам професията си, макар че е търсена и добре платена. А искаш да накарам дъщеря ми да се чувства неудовлетворена цял живот? Кажи конкретно какво предлагаш-ето, и Катюшата чака.



Тема Re: май не ме разбра...нови [re: agrimonia]  
Автор katiysha (post factum)
Публикувано28.06.07 13:10



Катюшата нищо не чака

- нито някой да й каже какво да прави с живота си, нито каква минерална вода да пие по простата причина, че не е детенце, че да не прецени как стоят нещата.Добре знам версиите за историята, философията, както и за химията, биологията или математиката - кое дава сериозно бъдеще и т.н.Не чакам на никой, а на мене си.Благодаря все пак за загрижеността относно бъдещето миВече съм поела с ясно съзнание и само аз мога да върна себе си - никой друг.А и в крайна сметка човек трябва да си знае възможностите



Тема Re: май не ме разбра...нови [re: katiysha]  
Автор roxy (beat)
Публикувано02.07.07 15:35



е, то всичко може да дава сериозно бъдеще, но в други географски ширини. не че отливът от някои специалности не е международна тенденция, но все пак шансовете там са значително по-добри. както казваше един доцент по икономика на труда, България е на път да заприлича на някоя от онези африкански страни, където всеки втори висшист е икономист или юрист. (от които една част ги е страх да ходят на лекар, да не би и на него така лесно да са му давали изпитите, според един виц...) та и тук важи онова твое изречение за необходимото разнообразие...
иначе - има хора за всяка наука и всички науки губят от наличието на "мно'о модерни, 'ма напрао върхъ сред тях, разбир'ш ли, дето после всички ста'ат юпита още от университетската скамейка, копеуе"... или си представи, че може да има и хора за наука, която даже още не е създадена... просто си представи :)))

...Don't betray your code
Live outside society
Stay inside your soul

Редактирано от roxy на 02.07.07 15:36.



Тема Re: май не ме разбра...нови [re: roxy]  
Автор katiysha (post factum)
Публикувано02.07.07 17:18



да.....човек може да изобрети нещо, което не съществува.Дербите на човешките възможности не са изчерпани докрай.Но каква може да е тази нова наука[shokiran sum]...интересно!

България е на път да заприлича на някоя от онези африкански страни, където всеки втори висшист е икономист или юрист. (от които една част ги е страх да ходят на лекар, да не би и на него така лесно да са му давали изпитите, според един виц...)

хаха

- така е.И мен вече ме е страх от лекарите - всички вече гледат да минат по тънкото и лесното и се правят, че разбират от всичко.Една многоуважавана дама от парламента би била чудесна готвачка в някой хотел напр.Всичко е за пари.Затова накрая нямаме компетентни личности, в която и сфера да го погледнем

Baby, it's a wild world
I'll always remember you
like a child girl.....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.