Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 20.09.24 
Фен клубове
   >> Древен Рим
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Император Юлианнови  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано16.11.05 10:26



Юлиан Апостат е роден през 331 г., римски император през 361-363г. Написал е доста политически, философски и сатирични съчиенения. Минавал за доста ерудиран в средите си. Добър военначалник. Възпитан в духа на християнството, но по-късно се отрича от вярата си и започва да възстановява езическите обичаи и храмове, като започва гонения на християните.
Общо взето е бил противоречива личност, доста интелигентен и със странен начин на мислене.
Какво мислите за личността Юлиан?



Тема Re: Император Юлианнови [re: *Eвa*]  
Автор Last romanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.05 10:37



Човекът възстановил езическите култове и се е опитал да ги реформира по подобие на Християнството.
Това за гоненията си е пълна лъжа. Юлиан е забранил на ариани и православни да се избиват, заради което християните го намразили. Освен това се е опитал и да реформира бюрократичния апарат и да отстрани евнусите от управлението на държавата.
Лично аз му се възхищавам заради пълководческите и административните умения и съжалявам за преждевременната му смърт, след която всичко тръгнало по старому...

Primus inter pares!



Тема Re: Император Юлианнови [re: *Eвa*]  
Автор lachistein (madonnaholic)
Публикувано16.11.05 10:39



ами става


nice queen madonna

Тема Re: Император Юлианнови [re: Last roman]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано16.11.05 10:47



Аз също съм безкрайно впечатлена от него. Трябва си вътрешна сила и позиция, за да прокараш една такава линия в ония времена. Това за евнусите не го знам, но го приветствам. Всъщност да си безполов не значи ли коренно да си промениш мисленето и по определен начин да се полу-роботизираш. Такива хора са озлобени, заради собствената си участ и непредсказуеми.



Тема Re: Император Юлианнови [re: *Eвa*]  
Автор Last romanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.05 10:55



всъщност тогава в империята си имало доста езичници. Били изминали само 50 години от "узаконяването" на християнството. После след Юлиан започнали езическите чистки....
Ето така е изглеждал нашия приятел:


Много му са се присмивали заради тази брада, но той държал да бъде философ...

Primus inter pares!


Тема Re: Император Юлианнови [re: Last roman]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано16.11.05 11:03



Важното е, че си е отстоявал това, което иска. Има ли някаквъв интересен линк специално за него. Той ми допада, защото е демонстрирал различен начин на мислене, собствен поглед върху нещата. Ако знаеш още за него, казвай.



Тема Re: Император Юлианнови [re: *Eвa*]  
Автор Last romanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.11.05 11:22



Прочети едноименния роман на Гор Видал, ако те интересува художествената част на въпроса, ако ти трябва фактология:


Имам тежък проблем - нещо не ми се отварят чуждестранните сайтове, така че ще потърсиш необходимата информация сама...

Primus inter pares!


Тема Re: Император Юлианнови [re: Last roman]  
Автор *Eвa* (усмихната)
Публикувано16.11.05 11:30



Благодаря ти много!
Не мога да си обясня защо не ти се отварят, може би е проблем от интернет-доставчика, не знам, но е гадно.
Що се отнася до Гор Видал - чела съм го и не само него, преди 15 години прочетох Сътворението, макар, че тогава ми се стори доста тежка. Още повече, че насочеността ми напрактика е съвсем в друга посока.
Но в интерес на истината колкото повече навлизаш в историята, толкова по-необятна ти се струва, поне при мене е така. Имам чувството, че доста от обяснените събития са като совите, т.е. не са това, което са.



Тема Re: Император Юлианнови [re: *Eвa*]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано16.11.05 21:55



Юлиан е човек с крива прценка за света в който живее. Опитва се да прави налудничави неща и естествено не успява. Искал е да вземе от славата на Константин, който е гений, като е разчитал че е от неговия род.



Тема Re: Император Юлианнови [re: Last roman]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано16.11.05 21:56



Разчитал е горкият, че брадата прави философа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.