Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 04.07.24 
Фен клубове
   >> Древен Рим
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: после дойдоха наште...нови [re: thorn]  
Автор Last romanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.11.05 19:55



На мен ми хареса този велик диалог между центуриона и осъдените на смърт евреи....
-Следващият. Разпъване на кръст?
- Да.
-Чудесно. През вратата, опашката вляво,|по един кръст на човек.
-Следващият.
-Разпъване на кръст?
-Да...
-Чудесно. През вратата, редицата вляво|по един кръст на човек. Следващият.
Разпъване на кръст?|
- Не, свобода.
Какво?
- За мен - свобода. Казаха, че нищо не съм направил|и да ходя да живея на някой остров.
-Страхотно.|Ами тръгвайте тогава.
-Не, само те будалкам.|Трябва да ме разпъват на кръст.
-Разбирам. Много добре.|Много добре. Навън през вратата, по един|кръст на човек, редицата вляво.
-Да, благодаря ви.
-Разпъване на кръст?
-Да.|
- Хубаво.

Primus inter pares!



Тема Re: после дойдоха наште...нови [re: Last roman]  
Автор rpaдcko чeдo (briakenthas)
Публикувано18.11.05 22:18



На мен пък любими са ми моментите с конспираторите:
Председателят с патриотичен плам уж риторично пита: "какво са ни дали римляните, освен водоснабдяването?" (примерно). Следват плахи не дотам плахи вмятания: мир, правен ред, здравеопазване, амфитеатър, улици,.......
В амфитеатъра: Вие ли сте Народния фронт за освобождение на Палестина?
Възмутен отговор: Неее, ние сме Освободителния фронт на народа на Палестина, НФОП са онея отсреща.
В двореца на Пилат се срещат двете конспиративни групи и в крайна сметка се избиват едни-други.
Браян изписва на стената Romans, go home. Един легионер го хваща за ушите и го кара да изпише цялата крепост с тоя надпис, защото бил объркал падежа .
А, и не на последно място моментът, когато цял отряд отива да освобождава Браян, когато вече е разпнат. Всички бягат в ужас, защото идва the suicider squad of the {някакви букви }. Предводителят им се изтъпанчва пред Браян, възхищава се колко много му дължат евреите и се извиква: Suicider squad, attack!!!, при което всички обнажват оръжията си и, ами атакуват .
Абе, Монти Пайтън са големи.



Тема Re: Филмнови [re: Taлиecин]  
Автор pretorianeca ((roman))
Публикувано17.10.07 07:40



Сега аз съм наред да кажа неща по темата първо за досегашните филми най ми харесва и един от любимите филми ми е Гладиатор. Верно недостоверен ама най въздействащият филм който сам гледал със най-яки боеве и най-добре пресъсдадена римската империя и самия рим както и колизеума.Имам претенции обаче за облеклата особено за мойте колеги преторянците

най вече а също и на императора но тия дребни неща не мoгат да помрачат филма. Да не говорим пък за един от най-великите саутдтракове на филм които някага са създавани саунда е невереоятен!Относно другите филми ще спомена ,че Спартак си е добро филмче мене ми хареса сега се пак е нискобюджетен филм този който игра Крас ми много допадна .За филма Атила съм съгласен имаше какво още да се желае но иначе хуните и сички варвари долу barbarium scam!Би било хубавo като цяло да се направи тема за сичките филми,защато си зазлужава повечето филми да се коментират по-отделно.Относно бъдещи филми ИМААААА ДА И ОЩЕ КАК!Започват скоро снимките на Ханибал холивудска продукция като Гладиатор като бюджет ще е.Мисля даже ,че май са започнали снимките ма не съм сигорен .Някои по нагоре беше писал че иска пунически войни да види на филм е брато вече се работи по твоя въпрос а да щях да забрава да спомена главния герой който ще играе Ханибал е Вин Дизел охххх мале бруталния актъор за бруталния картагенецА иначе макар и пристрастно би било хубаво да се направи филн разказващ се за преторянците.Eто част oт възможния съожет живота им като войник избиране за преторянец после служба на императора после участие във преврат сваляне от самите тях на императора и също така участие пратени на битка на източния фронт примерно.Друга идея за филм за битките между рим-партия толкова голямя вражда и масови битки е имало между тях има какво да се филмира имам още идеи за филми те са много но тези които спенавам бих искал най-много



Тема Re: Филмнови [re: Nbtj]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано14.02.10 21:00



AGORA






Тема Re: Филмнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор милeйди (Yubaba)
Публикувано19.02.10 11:29



Мдам.Тва ще се гледа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.