Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 05.07.24 
Спорт
   >> Тенис
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Джокович 2012 vs Джокович 2011  
Автор shevchenkoМодератор (специален)
Публикувано13.11.12 10:46



Ето някои неща, които излизат на преден план :

През 2012 година, Джокович изигра 87 мача, през 2011 - 76. През 2011 имахме дълги периоди, в които Ноле не показваше най-добрия си тенис, но някак си успяваше да победи :

- 1/2 финала и финала на Индиън Уелс и финала в Маями (където Надал и Федерер помогнаха доста)

- 1/2 финала в Дубай с Бердих беше един от най-слабите мачове между топ 10 играчи, който някога съм гледал и беше мъка за окото.

- на клеят Белучи и Мъри го изпуснаха, но като цяло именно клей сезона е най-голямото предимство на 2011 спрямо 2012

- на УСО и Уимбълдън преди 1/2 финалите играеше доста бледо, сега обратното - не успя да вземе титлите от там, но пък в хода на турнира изглеждаше най-добрия тенисист в света и абсолютен фаворит преди всеки един от мачовете си

- През 2011 беше изхабен физически в Синсинати и щеше да изяде геврек от слаб Мъри, ако не се беше отказал втория сет. Сега изяде такъв от Федерер, но игра доста по-добре през втория сет и отделно това му беше трета поредна седмица тенис, 2011 беше едва втора...

- Сезоните след УСО нямат база за сравнение, 2011 Ноле беше мумия, сега печели 3 титли след победи над големите си съперници през годината в близки мачове...

Като добавим към това, че от тревата насам Ноле показва много голямо израстване при сервиса и като цяло през годината излиза много повече на мрежата (да, срещу топ 4 все още това е неефективно, но преди да се стигне до мачовете с топ 4 има много часове тенис, които Ноле съкращава благодарение на това подобрение) то предимствата на текущата 2012 от чисто спортно-техническа и физическа гледна точка стават по-големи. През тази година Джокович винаги е играл като номер едно в света, достатъчно солидна, агресивна, атрактивна и решителна игра. В същото време през миналата година имаше едни мачове в ранните кръгове на Уимбълдън и УСО + Канада Опън, където стоеше и чакаше съперника да сгреши, а тенисът беше малко скучен и отблъскващ.

Предимствата на 2011 в успехите идват от там, че Джокович не беше изхабен емоционално и това му помагаше да извади повече близки мачове и да се влага на 100% на всеки един турнир, да не рискува толкова, а да залага на по-сигурна тактика в хода на мача. Сега като че ли имаше мачове и турнири, където беше адски изморен (ментално) да влага максимално усилия във всеки един детайл и ги изигра по инерция. Отделно напрежението, когато трябва да защитаваш позициите си е много по-голямо...

В крайна сметка, моята присъда е че през тази година Джокович се разви още повече като състезател и личност. Той не е Федерер и не може да взима с лекота бързо турнири, така че не беше нормално да очакваме толкова много титли и процент победи както през 2011, но цялостно играта му със сигурност не е по-слаба сега...
Като добавим и някой и друг малшанс през тази година, и обратното късмет през миналата, то цифрите, които остават за историята си се обясняват. За мен обаче 2012 беше по-скоро защита на позициите от миналата година, отколкото отстъпление.



Тема Re: Джокович 2012 vs Джокович 2011нови [re: shevchenko]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано13.11.12 13:29



Съгласен съм, за мен тази година беше тест и той го издържа. Общо взето нивото беше еднакво и през двете години, с някои изключения тук или там. Просто и конкурентите не спят и от тях зависят някои неща...
Минусите са, че допусна 3 поредни загуби от Надал все във финални мачове и че загуби директен мач за номер 1 в света срещу Федерер на Уимбълдън. А и на ОИ искаше злато, малко странна загуба от Дел По.
Но пък победи Надал в един от най-великите финали в историята, победи Фед на финала на ТМЦ, а преди това и същият този Дел По.
Основния плюс е, че за първи път защити ГШ титла и че завърши сезона като номер 1, докато миналата година капитулира след онзи тежък мач с Надал в Ню Йорк.



Тема Re: Джокович 2012 vs Джокович 2011нови [re: shevchenko]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано14.11.12 02:43



И също ми се струва, че миналата година му се получаваха доста повече ударите, правеше по-малко грешки и с каква лекота само целеше линиите! Луда работа! Просто му връзваше!
Тази година започна да играе малко "по-разумно", без толко риск, леко по-пасивен във важните моменти. Като че ли малко "по-несигурен"... де да знам. Аз с това впечатление останах.
Доволен съм де. Финала на АО беше най-бруталния мач на годината.

Останах разочарован от финала на РГ.
Знам, че може да го бие на Рафа, и точно на неговия любим клей, на неговия любим голям шлем, точно на РГ, сигурен съм. Тази година не се получи... но се надявам някой ден Ноле да го победи точно на финал на РГ. Е, то само там остана да го бие де, на другите 3 ГШ вече го стори.

Та, за 2013, титлите на които искам най-много да наблегне са:
АО - защото има 3 от 3 и тук трябва да му е царството!
РГ - защото само тази му липсва.



Тема Re: Джокович 2012 vs Джокович 2011нови [re: Heмa 3нaчka]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано14.11.12 03:26



Надал също може да го бие навсякъде и не го е правил само в Мелбърн, но там са играли само един мач и знаеш как завърши той. Така че стига живя с тази 2011 г. ;)
Малко повече уважение към Рафа няма да е излишно. Говорим за Ел Матадоре, феноменът! :п




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.